Sada je Uto srp 05, 2022 8:19 pm

Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Potrebna pomoc,Auto trza kad je hladan 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Semir
Godište: 1992
Moj auto: Mercedes w203 c200
Pozdrav svim clanovima,

Trenutno vozim C200 Kompressor 2004god.,180 000km,Benzin-Automatik.(prvi automatik u zivotu)

Zadnja 3 dana imam problem na autu,isao sam u par servisa i nisu mogli da otkriju problem.Naime,ujutro kad startam auto i presaltam svejedno u R ili D drzeci nogu na kocnici auto nenormalno trza i vibrira(nesto slicno kao da npr vozimo 30km/h u 5toj brzini kod manuelca ili kada kocimo u 4toj ili 5toj brzini bez kvacila).Spajao na kompjuter ali nema nikakvih greski ni na motoru ni na getribi.
Poslije ,kada se auto ugrije funkcionise veoma dobro i svaki majstor je rekao da sa tim nema problema. (Nisam jos ostavljao auto u radionici jer mi je potreban zbog posla).

Prije 7 dana sam zamijenio el.steker(originalni dio) jer mi je stari bio potpuno u ulju i majstor je dosuo malo ulja jer nako provjere nivoa falilo nesto malo ulja.U januaru mijenjao ulje,filter i dihtung getribe.(danas mislim da me je taj majstor izlevatio i da nije istjerao komplet ulje vec samo ispustio onih 5l.)

Da li je neko imao slicnu situaciju,problem?Mozete li mi pomoc sa nekim savjetom,sta bi moglo biti. TRebam li isprati getribu i nasuti novo ulje? Da li je mozda Wandler u pitanju?

Sri tra 13, 2022 7:07 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Na koji elektricni salter si mislio,i zasto je bio mastan od ulja.Druga stvar,koliko obrataja ima motor kad je potpuno hladan ?Sto se tice trzaja,prilikom saltanja u D dali trgne samo jednom,ili trza stalno ?Ako trza stalno,onda nije problem u getribi ili Wandleru.Kolicina ulja u getribi mora da bude bar 1 cm nad maksimumom u hladnom stanju.Ukoliko imas stap za mjerenje ulja onda izmjeri.

Sri tra 13, 2022 9:50 am
Mercedes štovatelj

nisam se dobro izjasnio.

mislio sam na steker onaj sto ide u elektricnu plocu,koji se mijenja najcesce sa uljem i filterom kada se radi servis.

obrtaji na hladnom su ok,izmedju 900 i 1000 i tu mi nema nekih variranja niti da motor nepravilno radi.

Trzaji pocinju znaci kada drzim nogu na kocnici i prebacim u D ili R i tijekom drzanja noge na kocnici trzaji su nenormalni,kao da se auto otima.Imam osjecaj dok ne pustim kocnicu da ce sve izletiti ispod haube,nije auto uopste mirno kao sto inace treba da bude.Kada pustim kocnicu i naprijed i nazad auto ide lagano bez ikakvih problema i trzaja.
Provjeravao sam i kocnice na kompjuteru ,ni tu nema nikakvih greski.

Auto u toku voznje dobro salta,nema nikakvih trzanja prilikom saltanja.Isto tako kada nagazim papucicu od gasa auto uviojek presalta u manju brzinu.

Juce mi je u auto radionici mjereno ulje u getribi ,doduse u vrucem stanju bio je malo iznad maksimuma i ovaj radnik kaze da je to ok.

-- Sri tra 13, 2022 12:10 pm --

Zvonimir napisao:
Na koji elektricni salter si mislio,i zasto je bio mastan od ulja.Druga stvar,koliko obrataja ima motor kad je potpuno hladan ?Sto se tice trzaja,prilikom saltanja u D dali trgne samo jednom,ili trza stalno ?Ako trza stalno,onda nije problem u getribi ili Wandleru.Kolicina ulja u getribi mora da bude bar 1 cm nad maksimumom u hladnom stanju.Ukoliko imas stap za mjerenje ulja onda izmjeri.

mislio sam na steker onaj sto ide u elektricnu plocu,koji se mijenja najcesce sa uljem i filterom kada se radi servis.

obrtaji na hladnom su ok,izmedju 900 i 1000 i tu mi nema nekih variranja niti da motor nepravilno radi.

Trzaji pocinju znaci kada drzim nogu na kocnici i prebacim u D ili R i tijekom drzanja noge na kocnici trzaji su nenormalni,kao da se auto otima.Imam osjecaj dok ne pustim kocnicu da ce sve izletiti ispod haube,nije auto uopste mirno kao sto inace treba da bude.Kada pustim kocnicu i naprijed i nazad auto ide lagano bez ikakvih problema i trzaja.
Provjeravao sam i kocnice na kompjuteru ,ni tu nema nikakvih greski.

Auto u toku voznje dobro salta,nema nikakvih trzanja prilikom saltanja.Isto tako kada nagazim papucicu od gasa auto uviojek presalta u manju brzinu.

Juce mi je u auto radionici mjereno ulje u getribi ,doduse u vrucem stanju bio je malo iznad maksimuma i ovaj radnik kaze da je to ok.

Sri tra 13, 2022 10:12 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ulje u getribi nesmije da bude preko maksimuma ako se mjeri u vrucem stanju.Ako je ca.5mm iznad maksimuma obavezno ispusti ulje napolje.Sto se tice okretaja motora u hladnom stanju, u ovo doba godine nesmije da prelazi 800 -850 okretaja u min.
Jedno pitanje jos---kad si kupio auto dali je sve bilo OK ?Ako je,sta si sve u vremenu radio oko auta?

Sri tra 13, 2022 1:15 pm
Mercedes štovatelj

Auto kupljeno prije godinu dana,nikakvih problema nije bilo.

Do sada dva puta radio mali servis i servis getribe,promijenio remen od alnasera i diskove i plocice.

To je to sto sam radio ...Do sada nije bilo nekih problema ili da sam primijetio nesto cudno.

Sri tra 13, 2022 1:46 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ja sam sada misljenja da ti imas lose ulje u getribi.Vjerojatno da to ulje nije za tvoju getribu.Pravo kod mercedesa u servis da se izvrsi promjena ulja prije nego se getriba totalno unisti.Ako mozes i ako majstori dozvoljavaju,budi kod auta dok se ulje mjenja.

Sri tra 13, 2022 4:33 pm
Mercedes štovatelj

Hvala lijepo, i ja Sam misljenja da je ulje u pitanju

ostavi sam Auto danas u radionici pa cu znati sutra vise.

Sri tra 13, 2022 8:11 pm
Mercedes štovatelj

izmijenio ulje i filter mjenjaca, mjenjac salta bez Problema ali Problem mi je ostao sa trzanjem i vibriranjem kada tek startujem Auto dok je hladan. Jedino mi ostaje otici u mercedesov servis.
imam snimak na kojem se cuje kako tada Auto radi,ali ovdje ne mogu postaviti. Ako bi neko zelio da vidi o cemu se radi neka mi pise na WhatsApp +491608947603

Sub svi 07, 2022 9:48 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ako. getriba salta bez problema za vrijeme voznje,problem moze da lezi u samom kardanu.Pogledaj dali. kardan ima lufta na ublazivacim a trzaja.

Sub svi 07, 2022 11:49 am
Mercedes štovatelj

getriba salta super, ali ovaj Problem nikako da rijesim, znaci cim se Auto zagrije vibracije i podrhtavanja motora se smire. Da li moze mozda biti do nosaca motora?

Sub svi 07, 2022 3:18 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Znaci,vibracije i podrhtavanje su samo dok auto nije u pokretu.Do nosaca motora onda nije.Sta jos moze da bude je problem u elektronici.Ne preostaje nista drugo nego pravac u mercedes servis ostavit auto preko noci i sutradan ujutro dok je motor hladan neka ga majstori upale i spoje na dijagnostiku.

Sub svi 07, 2022 4:44 pm
Mercedes štovatelj

pozdrav,

Bio u servisu,objasnio sve isto kao i ovdje,ljudi pregledali zamijenili kazu nosac motora na getribi ali problem i dalje nije rijesen.Pukne mi film ,nadjem glavnog ,pokazem mu snimak koji sam i vec prije pokazivao ,a to da kuciste gdje se nalazi zracni filter u trenutku kada se problem javi hoce da iskociod podrhtavanja.

Kada je pogledao video ,rekao je da je moguce da problem do Drosselklappe a da je sa mjenjacem sve uredu ,da su ga ispitali.

Sri svi 25, 2022 8:40 am
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
Rimes1 napisao:
pozdrav,

Bio u servisu,objasnio sve isto kao i ovdje,ljudi pregledali zamijenili kazu nosac motora na getribi ali problem i dalje nije rijesen.Pukne mi film ,nadjem glavnog ,pokazem mu snimak koji sam i vec prije pokazivao ,a to da kuciste gdje se nalazi zracni filter u trenutku kada se problem javi hoce da iskociod podrhtavanja.

Kada je pogledao video ,rekao je da je moguce da problem do Drosselklappe a da je sa mjenjacem sve uredu ,da su ga ispitali.

Jesu li promijnili samo taj nosac na getribi ili i nosace motora?

Slično sam imao na svom(ručni mijenjac doduše) koji je kao hladan trzao(pri kretanju), bio sam uvjeren da je kuplung ali sam prvo promijenio nosace motora i bogami rijesio problem.

Uto lip 07, 2022 7:53 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 13 post(ov)a ]