Sada je Čet lip 24, 2021 7:43 am

Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
D.O.O. "HALILAGIĆ-COMERC" Bihać 
Autor Poruka
Mercedes fahrer

Ime: Aldin
Godište: 1984
Moj auto: Murano 3.5 S,Hummer H3,Renault Vel satis 3.5 v6,clio 1.6,2.0 sport
Da,gledam 4 osovine..Mozda i 3 osovine ali sa 33t nosivosti..4 osovine ispod 41 nedolazi u obzir..Samo da je mladji kamion,actros je 12. mjesec po vin decoderu 1998.godine i bio je odlican kamion,imao je dosta opreme,bas mi je zao sto sam prodao ali ga je ponovo trebalo farbati,bar kipu i felge,trebale su nove gume...Isplatnije mi prodati i kupiti nesto mladje da me sluzi bar 3-4 godine..Bitno da ima klimu,trostranu kipu meiller,retarder i ostalo manje vise..Man je presao oko 300000,ima klimu,el.podizace,rucni mjenjac,i jos nekih sitnica..Ima servisnu sa svim servisima ovjerenim u man servisima..Odlicno je stanje,unutra je ocuvan sto mi je poslije stanja motora najbitnije jer znam onda da nije vozio krkan kakav...Kipa je u dobrom stanju,ali treba je ofarbati..Ako ga kupim kompletnog ga uraditi i gotovo.

Čet svi 03, 2012 10:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Restauracija pocela :D...Danas kipa komplet pjeskarena,sasija,felge,kran....Stranice vec popeglane i predjene filerom,popunjene sitne rupice i spremne za farbanje..Sutra sasija i komplet kipa ofarbana,kran..Farba se u plavu boju po kodu od Actrosa MP1,sasija u sivu kao na actrosu sto je bila..
Slika
Slika
Jedino hrdje sto je pronadjeno na kabini..Kad sam ovo ugledao poludio sam,mislim sad moram mjenjati pola kabine..
Slika
Nova zvijezda vec spremna..
Slika

Sub svi 05, 2012 9:29 pm
Mercedes fahrer

Kamion se malo oduzio,tek sutra ce moci na tehnicki ali ima jedna lijepa vijest..U njemu je sad motor 220ks :D..Bila je dilema izmedju motora iz 1120 ili iz 1322..20-ka je mladji 3 ili 4 godine ali nije imao papire i presao je vise pa sam ipak ovaj ubacio..Motor je presao oko 500000km,u dobrom stanju..Motor od 140ks je bio slab kad je kamion prazan jer je dosta tezi od 814 npr+ ima kran..Nadam se da ce sad biti dovoljno snage..Sutra slike..Veceras kad ga preuzmem odmah ide na uredjivanje trakama i mozda ugradim krovni spojler(suncobran) ali sam u dilemi jer je pukao na jednom mjestu pa bi prvo to trebalo sanirati..

Čet svi 17, 2012 12:04 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Josip
Godište: 0
Moj auto: Mercedes w124 250d, Suzuki swift
Ne komentiram vele ovu temu, jer nemam šta pametno za reći.... ali pratim redovno Halilagić-e i veselim se novim slikama..... Aldine, ti i dalje detaljno opisuj radnje koje se događaju na voznom parku, ako ne komentiramo, ne znači da ne čitamo :mrgreen: :beer:

Čet svi 17, 2012 2:02 pm
Mercedes fahrer

Bice jos radova to je sigurno,ali za ovu godinu cu se smiriti..Kad uzmem 4-osovinca nece biti farbanja,uredjivanja do iduce godine..Ove godine sam 2 kompresora nanovo farbao.Ovaj kamion ce me doci sa motorom,atestom,pjeskarenjem,lakiranjem oko 3000E+ registacija neznam koliko ce biti..Farbao kombi kompletan,sasiju i felge od actrosa prije nego sto ce otici..Istrosio se do maksimuma sto se tice sredjivanja za ovu godinu..
Veceras ga preuzeo,probao.Motor odlicno prede,sve funkcionise bez mane..Sutra ujutro ce biti gotove naljepnice sa oznakama 1322..
Takodje trazim sjedista od atega ili actrosa povoljno,volan od sk2 ili ln2..Ako se nadje povoljno maska od LN2 i nju bih kupio pa javljajte kako sta vidite na prodaju..To je jos sto bih ulozio na ovaj kamion..I ovako sam previse ulozio..

Pet svi 18, 2012 1:04 am
Mercedes fahrer

Maloprije ga preuzeo sa uredjivanja naljepnicama pa malo pranja bilo od prasine,masnoce...Prezadovoljan kako je ispalo..
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Pet svi 18, 2012 12:38 pm
Mercedes štovatelj

Ime: JOSIP
Prezime: HERCEG
Godište: 0
Moj auto: MERCEDES W124,MERCEDES 190,MERCEDES 207,OPEL VIVARO
Super obavljeno svaka čast ! :smile: koja ti je dužina kipe i koji je kran?

Sub svi 19, 2012 1:38 pm
Mercedes fahrer

Kran je Meiller..Original nadogradnja..Kipa je 5,20 dugacka cini mi se,50 dubina stranica..Danas sam prvu turu pretjerao i odlicno se ponasa..

-- Pon vel 25, 2013 23:28 --

Odavno nisam pisao u ovu temu pa evo..
Bio je u planu kamion 3 osovine ili 4 ili cak tegljac ali smo odustali jer je slabo posla za to..Kupili smo jos jedan mini bager yanmar 3t posto imamo zagarantovan posao,a sto prije se zavrsi veca zarada naravno..Ako mi naleti za neko od auta da mjenjam uzeo bih jos jedan mini bager do 3t..Na frezu stavljen nov lanac i kašike..Generalka odradjena na starom yanmaru nakon 6000rs kod mene,dosao je sa oko 3000..Bio je pri kraju vec a kad uletim u posao nebi valjalo da zariba.Stavljeno:klipovi,karike,srubline,radilica obradjena,ventili...lezajevi.Ovaj ima nesto vise od 3500rs,originalne knjige upustva .Planirna sa nivelacijom,60,40,25 original..
Kad se posao zavrsi tamo oko maja,bager ide na kompletno rastavljanje i lakiranje..Bice dosta posla jer je bager lose lakiran,pa se mora skidati kabina,ruka...Ne znam zasto je mjenjao boju,da je bar uradio kako treba.
Slika
Slika

Sub svi 19, 2012 7:35 pm
Mercedes fahrer

Od danas actros ponovo u mom vlasnistvu..Otisao kupiti man tga,al sve me vuce na njega..Pogledam unutra,okrenem kljuc cuje se kuc,upali..Ugasim ga i odmah u pregovore..Presli su oko 6000km sa njim,postelali sve zivo,dihtunge promjenili,sva moguca ulje i filtere,dobose..Jedino je spojler ostecen ali sta je tu je..Prvo ide dubinsko ciscenje,a nakon zavrsetka poslova lakiranje ponovo u narandžastu ili u plavu..Suđeno nam je :smile:
Slike dok ga dotjeram.Trebao sam danas al je bilo kasno za vađenje probnih tablica.

Uto svi 07, 2013 10:10 pm
Mercedes fahrer

Jucer kabina polirana..Bas je bila matirala.Unutra ociscen,ponovo namontirana kamera i display,moram jos vidjeti kako skopcati da ima i TV posto na display ima opcija ta..Danas kupio svih 8 novih guma nazad..Kad se mjenjalo nazovem kolegu dao mi 2 felge siroke dok ja ne nabavim dvije nove pa stavio i naprijed obadvije nove gume siroke i felge te..Sad ima posla nesto pa dok se uhvati slobodnog vremena rastavlja se kompletan,pjeskarenje sasije,felgi,kipe pa u plavo se lakira..Spojler ce biti narucen nov kad se bude kamion lakirao i farovi tako da ga sastavim u kompletu..Sjedista sad bas moram raditi zapustili su do daske.
Slika
Slika
Slika
Slika

Sub svi 11, 2013 5:01 pm
Mercedes fahrer

Evo odavno nisam pisao u ovoj temi..Kupljen je jos jedan atego,sad 917 sanducar sa sperom,klimom,utovarnom rampom..Plan je bio kupiti novu nadogradnju meiller,skratiti sasiju u servisu koji se bavi tim i napraviti kipera..Atego je presao 350000 originalnih,ima servisnu do 300000 i uvezen je 2009.u BiH..Bio je odjavljen 2010,2011.godinu i onda je ponovo registrovan..Prevozio je stoku tako da je pod na kasonu u losijem stanju ali vec sam dogovorio novu dasku..Kabina je kao nova,nema nigdje hrdje i u dosta boljem stanju je nego kod mog atega.U ovom je sve kao novo.Ima originalnu kameru ,monitor u kabini..Utovarna rampa ima sve papire,servisirana u servisu do 2005.godine.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Taman kad sam se odlucio na nadogradnju kod remont zanat (16000KM-8000e)kosta,nadogradnja kompletna,kracenje sasije,nov cilindar,pumpa,prikljucak,prekidaci i ventili original sto idu na mercedesove kamione,nov kardan,lakiranje sasije i kasona u boju po zelji,atest..Znaci sve,samo treba otici po kamion i u posao..Kolega je odlucio prodati svoj kamion..Mercedes 817 98.g.p Eco power..Presao 200000 originalnih..Na sebi je prije imao kontenjer..Napravljena je nova nadogradnja na kipera kompletna,nije kracen jer nije bilo potrebe,ima speru.Odkako je napravljena nadogradnja presao je maksimalno 4000km..Bijela boja..Tako da sam se odlucio kupiti taj kamion.Atego ce ostati kakv jest,samo ce se na proljece sasija i kason ofarbati..Treba mi takav kamion za prijevoz crijeva,materijala..Redovno placam da mi neko preveze sto ne moze stati na moj kamion..
Kupljena takodje Vermer 5170 freza sa rotacionim tockom za kopanje kroz kamen..2003.godiste,uvezena 2008. godine iz amerike..Radila godinu dana,i onda su mjenjali neke dijelove i pogresno spojili crijevo povrata na dovod..Freza je radila dok ima goriva u filteru onda pocne trokirati..Mehanicari,ako ih tako mozemo nazvati su ustanovili kvar na motoru..Od tad je freza stojala do ove godine..Ja sam je kupio sa ''kvarom na motoru'' za relativno male pare.Kad sam otisao po nju nakon uplate poveo sam mehanicara..Covjek poslusao,vidio sta se desava..Uzeo kljucic,premostio crijeva..Upali.Sve normalno radi.Tako da me kostala opravka jos 25e :D .Imala je 2000rs kad sam je kupio,sad ima oko 2600rs..Iskopala je oko 20km kanala..Na zimu se pjeskari i lakira..
Slika
Slika
Slika

Trenutno su 2 mini bagera Yanmar naravno B25V stari i B27V kupljen ove godine ..Na proljece yanmar VIO 75 stize jedan 100% a mozda i dva,zavisi od financija.Jedan cu svakako kupiti i nece ici u prodaju,drugi ako se kupi jedan od njih ce ici u prodaju nakon obavljenog posla..Ucinkovitost tog bagera je vec nego kod kombinirke za 30% kod iskopa,manja potrosnja goriva sigurno 40%,jeftinije odrzavanje.
B27V
Slika
B25V.Bager koji necu lako prodati..Kod mene je 5 ili 6000rs,ima sad blizu 9000..Motor je stavljen nov u januaru,jos samo ostalo lakiranje ponovo,ali trenutno se nema vremena za oprati..Sad preko zime bi lakiranje moglo pasti.
Slika
Ditch Witch 4010,freza sa lancem.Stavljen nov lanac,novi zubovi,zubcanici..Radila mozda 15 sati sa tim ukupno.Odkako sam kupio ovu frezu za kamen,nisam je ni upalio..Kopa isto kao ova freza za kamen kroz zemlju,a trosi vise goriva nekih 40%..Tako da je ona trenutno u privremenoj mirovini.
JCB 4cx

Actros ..
Slika
Slika
Slika

Atego..Uskoro se farba navoz i ojacava sasija i nadogradnja jer se redovno optereti sa tezinom od 6600kg(tezina freze),ubacivaju se jos 2 feder plate nazad i 1 naprijed tako da ce biti visi a ujedno i vece nosivosti.Malo ce se nagib navoza smanjiti i napraviti duze stope koje ce se hidraulicno podizati..
Slika
Slika
Slika

Trenutno sam u potrazi za prikolicom tandem kiper ukupne nosivosti do 12T..Sa njom cu prevoziti strojeve a ujedno se moze kaciti za malog kipera..Jednu sam nasao,ali kad sam sracunao koliko kosta da se lakira,napravi nova zadnja stranica,kupe nove gume,nove kocnice,registruje moze se kupiti novija i bolja..To je ovakva prikolica,pa ako netko zna da se prodaje negdje,ja sam zainteresovan..
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/kam ... 136217.jpg

Uto stu 12, 2013 11:44 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6