Sada je Čet lip 24, 2021 9:11 am

Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Teretna i dostavna Mercedes vozila iz oglasnika 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Darko
Prezime: Bilandžija
Godište: 0
Moj auto: W204-C200CDI W202-C 220 D i SL 500 jednog dana
Koliko ja znam (a neznam baš mnogo), ima "mušica" u elektronici, isto tako je sa mojim Ategom, vozim ga kući iz ovlaštenog servisa i njemu se odjednom upali lampica da fali 2 litre ulja, a ulje tek stavljeno u njega i na maximum. Tako da sam se na to već privikao, pa kad nešto zasvira, samo mu kažem: MIIIIIIIIR, ne boj se! :mrgreen: :rotfl:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Pon stu 30, 2009 11:12 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes štovatelj

Ime: Zvonko
Moj auto: Dacia Logan
Evo nešto zanimljivo, ali skupo... :mrgreen:

Link

Uto pro 01, 2009 1:15 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes entuzijast

Ime: Danijel
Prezime: Grebenar
Moj auto: mercedes w210 E300 TD
pa ovo ljudi nije moguće pošaljem mail frajeru koji prodaje ovog vita i dobijem mail u kojem frajer kaže da je radio u hrvatskoj a neznam ni hrvatski.nadam se da se neće moderatori ljutiti što je ovaj napiso pa cu staviti da vidite. ako nešto ne štima nek obrišu moderatori odma.

Auto je u savršenom stanju unutar i izvan as well. Nikada uključeni u bilo nesreća, bez ogrebotina i držati garaža.Sam kupio auto iz Hrvatska, jer sam tamo radila do prije 2 tjedna u bolnici i morao sam se vratiti kući u England, London.To je vrlo teško za mene da voziti auto s volanom na lijevoj strani u Velikoj Britaniji, pa sam prisiljen prodati.Auto je registriran na Hrvatska, ima sve radove pisane na hrvatskom jeziku.Auto ima volan na lijevoj strani. To dogoditi se s jasnim naslov, zakon o prodaji potpisali meni, kao i svu dokumentaciju (uključujući i izvorni tipke i priručnici) moraju biti evidentirane pod njegovim imenom.Ako don `t imati mogućnost da pokupi ga onda ću rado organizirati i otpremu ću podržati sve utovar troškove.Ja mogu dogovoriti isporuku na svoju zemlju, a vi ćete imati 10 dana da ga pregledati prije nego što ću primiti plaćanje, te na taj način oba od nas neće imati uvjerenje da trebamo.Osjet slobodan to elektronička pošta mene ako imate bilo kakvih pitanja uopće.Dr. Mayer Angelo

Uto pro 01, 2009 1:19 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes ovisnik

hmmmm....... možda je bio prisiljen vratiti se u England jer nezna Rvacki :mrgreen:

Citat:
Evo nešto zanimljivo, ali skupo...

Link

Taj kamion kad je krenuo u prodaju, koštao je 200.000€ :wink:
Njega su većinom kupovali oni koji su se kurčili ili vozili specijalne transporte, ali kupiti taj kamion i zakvačiti šlepu ceradu i voziti 25 tona je čista glupost (čitaj: kurčenje) :wink:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto pro 01, 2009 11:45 am
Mercedes fahrer

Ime: Aldin
Godište: 1984
Moj auto: Murano 3.5 S,Hummer H3,Renault Vel satis 3.5 v6,clio 1.6,2.0 sport
To jest lijepo imati,ali i po meni je to kurcenje.To i ko kupi,malo ko vozi neki velik teret sa njim,i to je vise u garazi nego na cesti.Bitno je da se vidi da on ima black edition.Pa bolje je imati 2 mp2 obicna nego ovo,jebes kamion kad na njemu izgubim za 2-3 godine 100000e.

Uto pro 01, 2009 3:23 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

E upravo to :wink: Druga stvar da živiš u nekoj pripizdini i da ti treba je**** jak kamion za u brdo. A većinom sam vidio da black editione koriste za specijalne transporte od 500-600 tona.

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto pro 01, 2009 3:57 pm
Mercedes fahrer

Dobro za te specijalne ne kazem nista.Ali ovo samo da se vidi da on ima to,neznam stvarno.Ovo je steta dati da vuce kamen iz kamenoloma.Zamisli baja,ides u kamenolom sa kamionom od 150000e i jos plus slepa.Ovo je meni glupo uzimati,jer isto moze zaraditi i obicni actros.
Baja,koliko bi ja odprilike mogao dobiti kod vas za svog actrosa,znaci nema packice,sve zivo radi od a do ž.

Uto pro 01, 2009 4:44 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Zvonko
Moj auto: Dacia Logan
Actros Black Edition mi ne izgleda baš kaomion za prevoženje izvanrednih tereta. Ovako nešto već da:
Slika

Uto pro 01, 2009 5:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Koristi se i on za specijalne, ne baš za one skalamerije, ali se koristi :wink:

Citat:
Baja,koliko bi ja odprilike mogao dobiti kod vas za svog actrosa,znaci nema packice,sve zivo radi od a do ž.

Ma kod nas ti je sada smiješna situacija sa kamionima, oni koji ih prodaju zbog dugova, daju ih za bagatelu, ja sam imao priliku kupiti 4140 (2000 g.) za 33.000 eura, a neki za 3 osovine 98. god traže i 40.000 pa čak i više, a nisu ni približno u stanju kakav je tvoj.
Ali ti bi za svog mogao tražiti 40.000, ali pitanje je jel bi dobio te novce iako je kamion stvarno u odličnom stanju, bar ono što se vidi preko slika, neznam kakav je u stvarnosti.

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto pro 01, 2009 5:49 pm
Mercedes fahrer

Dodjes probas,ako ista bude izolirom izlijepljeno,da lupa sta,vozi ga džabe.Motor ako treba idemo da ga pregledaju specijalci.Ali nece on u prodaju jos koju godinu,mene je izisao preko 55000eura,i sad da ga dam za nekih 45-50000e stvarno se ne isplati.Ko god pogleda,proba,kazu da nismo normalni nikako,auto toliko nije cisto njihovo unutra i sa vana,a u mene radno vozilo,non stop u poslu.Kod nas govore da ce 2010 biti dobra sto se tice posla,a to znaci kamioni odese sa cijenama gore,tako da ako na ljeto naleti kupac za dobru cijenu,isao bi uvest mp2.Ali i kad bi kupac naletio stari nebi dao da se prodaje kamion,a na ovog moram jos sad na zimu nove gume staviti(3500e)i to je to,a sad prodaj i sta god kupis,moras uloziti jos para.Daj lakiraj,daj gume ako su lose,ovo ono,ponovo ode jos na cijenu kamiona 5000e.Para nikad dosta,to svi znate.

Uto pro 01, 2009 6:12 pm
Mercedes ovisnik

Ma da, jako je teško naći kamion a da nema ulaganja u njega.
Ovaj tvoj bi bilo šteta prodati, znaš da je dobar i da će te služiti još godinama, a i da kupiš Mp2 vjerojatno neće biti i očuvaniji od ovog, vjerojatno bi morao i u njega ulagati :wink:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto pro 01, 2009 6:22 pm
Mercedes fahrer

Kaze stari da je bio ove pameti,da nikad 35-ice nase nebi prodao.
Evo ovakav kupiti,steta ga otjerati u kamenolom.
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=3262790

Uto pro 01, 2009 6:45 pm
Mercedes ovisnik

S tim bi bio glavna faca u kamenolomu :mrgreen:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto pro 01, 2009 6:49 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Jurica
Moj auto: w211
Bilandžija napisao:
E upravo to :wink: Druga stvar da živiš u nekoj pripizdini i da ti treba je**** jak kamion za u brdo. A većinom sam vidio da black editione koriste za specijalne transporte od 500-600 tona.

actros black edition tj 1861 4x2 s svojom hl7 osovinom je sposoban vuć 60tona maximalno.Usput i tih 60 je već rizično i nezgodno vozit jer je prelagan u odnosu na prikolicu tu mora bit bar 3osovinac za specijalne terete
nadalje da kojim slučajem ima ( a nije se nikad ni proizvodio ) 6x4 s još jednim diferencijalom mogao bi vuć nekih 120tona.

i iznenadili biste se nemora biti motor tu nešto pretjerano snažan više je potreban obujam nego snaga pa to 503/510 ks odrađuje s lakoćom inače tu bi bilo poželjno imati 2650/51 ( ukoliko se radi o zračnom ovjesu ali iste osovine ) ili 3350/51 s paraboličnim federima mercedes tu nudi poželjnu opciju kao kvačilo s dvije lamele promjera 370mm.
Takva vozila su u stanju povuć i veće terete al pod određenim ovjetima kao što su brzina topografija ( ako ima brda smanjuje nosivost)ako su šire ceste (u slučaju većih dimenzija može se ostvarit i veće nosivosti -tu se smatra rad pod kvačilom manevriranje i slično ).
No ukoliko se radi o kompaktnijim teretima iznad 80tona(ukupne težine) bilo bi poželjno najjači motor imati ...
Ujedno u ovom segmentu će se i naći većina mušterija.

Ali ako stvarno postoji potreba za više postoji od mercedesovog partnera titan-a proizvod dostojan i toga

Radi se o slt seriji Actrosa dakle ta vozila izlaze nedovršena iz mercedes tvornica i bazirani su na mercedesovom građevinskom programu. Firma Titan ugrađuje po potrebi dodatne osovine mjenjač dodato hlađenje motora ( nužno potrebno za wsk) pulfere sedla pojačava šasiju i sve ostale potrebne stvari.

Ovaj 8x4/4 šta je Zvonko stavio je tako sposoban vući 250t ukupne težine opremljen je s wsk kuplungom koji omogućuje mekši start bez trošenja lamele glađu izmejnu brzina jer kasnije prilikom puštanja kvačla nema udara na prijenosnu grupu.
Mercedes od salona Iaa 2008 ima i novi model u seriji slt 4165 s 653 ks powershift mjenjačem s 16 brzina ( potpuno automatiziran) motor je 480kw i 3000nm pri 1080okr ima specijalno razvijeno kvačilo od voitha zove se viab i sposobno je prenijet 3000nm radi kao kombinacija hidraulike i trenja na lameli.Svi do tad slt modeli su imali Zf-ovo wsk 400 kvačilo koje je sposobno prenijet 2400nm pa je tako krivulja motora bila rezana ali je imao max moment do 1800okretaja.
Valja napomenuti da ZF ima wsk 440 za 2700nm kojeg koristi man tgx v8 8x4/4 , sivi, i laxa .....
Od prije godinu dvije zf ima u ponudi i tc-tronic automatizirani mjenjač s 12brzina kombiniran s wsk kvačilom za 2700nm max momenta ,i tc-tronic HD za 3500nm koji ima nedostatak primarnog retardera što mu je najveći problem.
Takva specijalna vozila koštaju i do 2x skuplje nego ovo šta sam naveo na početku posta ( 26/33 50 6x4)
Nisam upotpunosti siguran ali mislim da i standardni mercedes 33XX 6x6 u određenim uvjetima može povuć 250tona ( uz ojačanu šasiju).

Ali kome i to nije dovoljno TITAN nudi posebni actros slt 6x6 i 8x6/4 koji je u stanju povuć i do 500tona
No od takvog vozila više štete nego koristi.Jer kod tako velikih snaga i tereta postaje pre kvarljivo ( mislim pritom na dodatni reduktor i pogonsku prednju osovinu)pa je sigurno isplatljivije imati 2 slt za 250tona nego ovaj.

http://jalopnik.com/383099/daimler-tugs ... eship-self

Inače mercedes je jedini proizvođač ( tj titan ) koji nudi tako velike težine ( od normlanih proizvođača postoje i veće stvari ali to već ne liči na kamion) sivi ( iveco) je došao do 325tona najviše, man-oaf službeno 250 ( iako u ponudi postooje i specijane stvari tipa tgx s v12 motorom snage 1000ks i obujma 22-24 L nisam siguran koji je za brodove-vlakove) pa od oaf-a možemo očekivat i više. laxa scania) nudi najviše 250tona. Terberg je specijalist za Volvo i nema neku određenu ponudu.Ginaf--Daf nudi sve i svašta ali također nije ništa rečeno točno sve ovisi o narudžbi.Renault i nema nekog aduta u ovoj klasi a ukoliko je potrebno Sisu radi specijalne za njih ( također i za volvo i scaniju)
također u ove proizvođače bi bio red uvrstit i Scammel britansku firmu za preradu kamiona,NAW ( bivši pogon saurea)-Za mercedesa,Popp- za volvo , baader motoren za scaniju.

No sva ovdje gore navedena vozila nisu u potpunosti dovoljna za norvešku i slične zemlje tamo je vrlo popularno imati Allison automatik getribu s 7 brzina pod oznakom 4700

ona omogućuje izmjene brzina pod opterećenjem i idelana je za velika brda no to nosi i svoj problem -cjena ogromna još veća neko kog wsk vozila i maksimalni moment je ograničen na 2508nm tj 1850lb-ft
Također za takve brdske ceste nije ni dovoljno hlađenje serijsko ( što urade specijlisti ) nego se ugrađuje još dodatno recimo firma Oil tech radi zanimljiva rješenja za hlađenje ulja .

tako da početni actros sigurno nije dovoljan za 500-600tona

EDIT:
Volvo nudi serijski kamion najviše do 100Tona ali u nekim određeniim uvjetima ta se nosivost može povećat lako do 180 pa čak i 200tona uz fh16....
Ali volvo nudi i još jednu meni osobno zanimljivu opciju:

Fm/FH ( ne 16) s powertonic mjenjačem (V2506PT) radi se o mjenjaču 6 brzinskom automatkom s planetarnim zupčanicima i još nekih čuda neznam napamet. to je interesantna opcija za vuć labudice po gradilištu veća brda i sl.

točnu težinu neznam znam samo da je to mjenjač kojeg volvo koristi za građevinsku mehanizaciju.

koliko znam ( nisam najboljle informiran pa nemogu sa sigurnošću tvrdit) gore spomenuti mjenjač može prenijet 2500nm u seriji motora d13a i d13b su to bili najjači motori od 520ks(2500nm) i 500(2450nm) u seriji d13b, no dolaskom d13C serije su motori dobili +20ks ,+100nm

tako da nisam siguran postoji li mogućnost 540ks motora s 2600nm u kombinaciji s powertronicom ili se ipak radi o najviše 500ks i 2500nm

drugi EDIT:

može do 2600nm malo sam zahrđo s znanjem

PT2606 do 540hp i 2600nm

http://productinfo.vtc.volvo.se/files/p ... 953989.pdf

Sri pro 02, 2009 10:00 pm
Mercedes ovisnik

Svaka čast na ovom postu, dosta toga nisam znao :beer: