Sada je Sri sij 26, 2022 1:46 am

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Kupnja w164? 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Goran
Godište: 0
Moj auto: w123 240d w211
Razmišljam o kupovini ML-a, pa ako može pomoć, sugestija sve je dobrodošlo.
Koji dizel gledati od 280 do 350cdi? Ili su svi dobri pa da se posvetim samom stanju auta?
Je li redizajn kvalitetniji i s manje bolesti ili?
Da izbjegavam zračni ovjes?
Hvala :beer:

Čet lis 07, 2021 11:04 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Imao 320 CDI 2007 2 godine i 20k km (170 do 190), nijedan jedini problem u tom periodu, 3.0 165kw motor.

Kada je kupljen gledani su isključivo modeli bez zračnog ovjesa jer su to već auti u godinama i kilometrima kada se zračni ovjes kvari, što je onda izuzetno skupo za zamjenu.

Dečki na tehničkom su mi rekli da ih većina bude na diferencijalu prljava od ulja, ništa strašno ali počinje pokazivati svoje, ipak je to auto od 2,3 tone ako se ne varam. Ovaj nije bio takav tako da problema nikakvih bilo nije, sad u čemu bi se manifestiralo da je bilo ne znam.

Teško je naći dobar primjerak i sa ne previše kilometara, a i kada se nađe sa sobom nosi i poštenu cijenu. No drukčiji je to auto ipak pa možda i vrijedi toga, prethodno je vožen w210, nakon njega w204 redizajn u top stanju i sa malo kilometara. ML ostaje ML, osjećaj vožnje je na nekom drugom nivou, no to je možda i subjektivan dojam jer prije toga su sve bili "obični" auti.

Treba uzeti u obzir i da su to dosta skupi auti za održavati, registracija je 500-700€ bez kaska, gume 700,800€, servis ok normalan više manje, ali kada se nešto pokvari je vjerojatno dosta skuplje nego što je C klasa, a vjerojatno i od E klase komparativnog godišta.

Sve u svemu odlično iskustvo s autom, no kupljen je kao jako dobar primjerak i takav je i ostao prilikom prodaje. Da nije dobar primjerak iskustvo bi vjerojatno bilo ekstremno drukčije. (npr poznanik je imao BMW 525d E60 u istom periodu, čovjek kojemu nije problem servisiranje auta da sve bude tip top, i on je sam rekao da ga je taj auto koštao novaca i živaca kao nikada nijedan, a imao je vjerojatno preko 50 auta u životu. No naletio je na takav primjerak i gotovo, ne možeš tu ništa nego ga se što prije riješiti).

U slučaju pregleda auta možda ne bi bilo loše otići s njim u Mercedes da ga detaljno pregledaju, bolje dati 50-100€ za pregled pa odustati ako ne valja nego imati tisuće eura kvarova kasnije. Ili bar na tehnički da ga dečki pregledaju, neke osnove mogu i oni dobro vidjeti. Ali po meni obavezno izbjegavati zračni ovjes.

Pet lis 08, 2021 12:03 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Ivan
Godište: 1986
Moj auto: ML280 CDI W164, CLS350 W219, SMART 451
Ja imam 280CDI oko godinu dana, sa zračnim ovjerom, općenito nemam do sada problema. Inače volim i cijeli život vozim Mercedese, dosta sam ih imao, pa mislim da mogu kazati da sam relevantan barem općenito govoriti o ovoj temi. Ml w164 je odlično auto, mocno, jako, sigurno. Motor 280/320 CDI, zapravo isti motor, je jednak ko I u ostalim modelima sa ovim motorom, tako da tu ne treba puno pričati, klasika. Zracni ovjes jest "problematican", ali danas jedan zracni jastuk košta oko 700 kn, što je rang cijene običnog amortizera, tako da mislim da nije tema za problematizaciju. Od ostalog, na nekim kilometrima je poznato da pocne šuškati "transfer case" lanac, ali i on je u današnje vrijeme oko 150 e. Znaju se čuti lezajevi u prednjem diferencijalu (meni se malo čuju, od kad sam ga kupio), kupio sam set drugih, oko 100e, ali još nisam promijenio, a mislim da i neću s obzirom da već godinu vozim i ne vide se znakovi pogoršanja, a toliko je malo da je neprimjetno. Moj ima 290 000 km, u dosta dobrom je stanju, održavan je uredno i kupljen je u HR. Gume su 19 coll, oko 1000 kn komad - Kumho. Registracija je oko 3700 kn. Eto, ako mogu pomoc kako, slobodno pitajte.

Ned stu 28, 2021 10:15 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]