Sada je Uto kol 09, 2022 2:58 am

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
W211 270 cdi problem sa klimom 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Sasa
Godište: 1980
Moj auto: W211 E 270 CDI
Kad sam kupovao auto u jesen prošle godine, klima nije radila. Odemo kod jednog autoelektričara i on kaže da je prazna. Napuni je i klima odlično radi. Kako je bila več kasna jesen a poslije nje i zima, klimu nisam ni uključivao. Došlo proljeće i ja uključim klimu, a ona ne radi. Odem u servis, oni prvo priključe plin, da vide da li pada pritisak, tojest da li negdje pušta. Nije puštala ni malo, pa su rekli da je vjerovatno negdje neka malenkost, pa su uz novo punjenje dodali neko sredstvo za zaptivanje wurth. Nakon toga klima je radila odlično, došao sam do kuće (15 min) i nisam više taj dan palio auto. Slijedećeg dana klima više nije radila, opet je bila prazna. Ima li netko ideju o čemo se radi, kako tako brzo izađe plin? U servise kao što vidite čovjek ne može imat povjerenja, samo plaćam uzalud.

Pon svi 23, 2022 10:40 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Isao si kod majstora koji nije strucnjak za klimu.On je trebao auto da prikljuci na dijagnostiku koja bi odmah pokazala gdje lezi problem.Najbolje ti je otidji kod mercedesa u servis i kostat ce te manje nego da ides kod raznih majstora koji nemanu pojma o klimi.Klima je vrlo komplicirani sistem

Pon svi 23, 2022 2:00 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Sasa
Godište: 1980
Moj auto: W211 E 270 CDI
Upravo su našli da je pukla cijev visokog pritiska. Odmontirat će je i zavarit, pa staviti nazad i ponovo napuniti plinom.

Uto svi 24, 2022 10:36 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]