Sada je Sri srp 06, 2022 11:33 am

Odgovori  [ 1 post ] 
W203 - preporuka mehaničara zg 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 0
Moj auto: Mercedes-Benz E250D
Ekipa ne znam gdje bi ovo smjestio, ne vidim starih tema, možda je malo glupo otvoreno pitati (može i na inbox) ako je potrebno.
Naime imam već 2 godine W203 2005 220CDI automatik, auto je bilo toči i vozi (iz njemačke uvoz), ulje/filtere sam mjenjao. Odnedavno mi
se nakupilo dva problema na autu - gubi snagu na većim brzinama (greška 2359-001 - generalna greška) i 2195-004 (O2 sensor prije katalizatora).
Uglavnom budući da su navedene izvan moje sfere stručnosti tražim nekog ok mehaničara (zg i okolica) da odvezem auto na pregled
i da to riješim (a da opet ne bankrotiram u procesu).

Uglavnom što se tiče greška, ne znam da li je moguće da samo O2 (lambda) senzora odsječe autu snagu pa baca ovu 2359 grešku (provjeriti sistem natpunjenja), uglavnom auto nakon restarta
radi normalno, na većim brzinama jednostavno izgubi snagu (stišćem pedalu i ništa), ugasim, upalim sve je ok 10 minuta - uglavnom vidim po webu da su ovakvi problemi ako ode crijevo
intercoolera, nisam našao da O2 senzor može prouzročiti isto. Uglavnom provjerio sam sva crijeva, nema indikativnih rupa ili slično. Sam senzor je malo zakopan pa baš i nije lako doći do njega.
Sad ne znam jesu oba problema došla istovremeno ili su se s vremenom pojavila, mislim taj 02 senzor je bitna komponenta, ali ne bi trebao uzrokovati ovakve probleme u radu...ova 2359 greška
može značiti dosta toga, crijeva, sam intercooler, brtve, možda čak i turbina (ne znam)

Dodatno isto preporuka gdje u zgu mogu odvesti auto da se napravi sw delete EGRa. (vidim da je to česta preporuka za te motore).
Isto tako bih napravio izmjenu ulja automatske getribe uskoro (jer ne znam kad je to zadnji put rađeno) - zato tražim nekog ok mehaničara za preporuku.

Sri stu 10, 2021 5:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 1 post ]