Sada je Čet kol 05, 2021 5:17 pm

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Radar i semafor 
Autor Poruka
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Prije ca. mjesec dana presao sam preko crvenog semafora i danas dobio cestitku da platim kaznu.Bio sam spor u reagovanju za 0,89 sek.Kazna 118,50 Euro +1 kazneni bod.Za one koji putuju za Njemacku neka se drze ogranicenja brzine na autoputu ili u gradu.Ako si samo 1 sek.bio spor,kazna iznosi 200,00 Euro.Za strance se kazna naplacuje odmah na licu mjesta.Ja imam 14 dana vremena da platim kaznu.Moj radar nije bio u autu ukljucen, i to sam sam kriv.

Pet svi 14, 2021 9:38 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Zvonimir napisao:
Prije ca. mjesec dana presao sam preko crvenog semafora i danas dobio cestitku da platim kaznu.Bio sam spor u reagovanju za 0,89 sek.Kazna 118,50 Euro +1 kazneni bod.Za one koji putuju za Njemacku neka se drze ogranicenja brzine na autoputu ili u gradu.Ako si samo 1 sek.bio spor,kazna iznosi 200,00 Euro.Za strance se kazna naplacuje odmah na licu mjesta.Ja imam 14 dana vremena da platim kaznu.Moj radar nije bio u autu ukljucen, i to sam sam kriv.

Lijep pozdrav profesore i ovdje u Lionu radari niču kao gljive , a pored toga su uveli " pokretne " radare tj auta sa radarima a privatne firme su vlasnici.

Pet svi 14, 2021 9:39 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Kod mene i u okolikni bili su isto privatne firme a kasnije im je grad dao otkaz tako da sada kontrollu vrse radari koji su instalirani,a mobilne radare koristi policija.Postoje radari koji te mogu registrirati i ako si prosao radar i dao gas.Domet je ca. 30 m.koliko je meni poznato. Navi je sad kod mene stalno ukljucen i dobijem signal 300 m prije radara.Brzina voznje se isto ukljucuje putem alarma ali sistem nije 100% siguran jer se na ponekim dionicama dozvoljena brzina cesto mjenja i nebude odmah memorisana via satelit.

Sub svi 15, 2021 7:47 am
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Zvonimir napisao:
Kod mene i u okolikni bili su isto privatne firme a kasnije im je grad dao otkaz tako da sada kontrollu vrse radari koji su instalirani,a mobilne radare koristi policija.Postoje radari koji te mogu registrirati i ako si prosao radar i dao gas.Domet je ca. 30 m.koliko je meni poznato. Navi je sad kod mene stalno ukljucen i dobijem signal 300 m prije radara.Brzina voznje se isto ukljucuje putem alarma ali sistem nije 100% siguran jer se na ponekim dionicama dozvoljena brzina cesto mjenja i nebude odmah memorisana via satelit.

Ako imaš neki " pametni " telefon onda sebi instaliraj aplikaciju Waze jer oni imaju dojave o radarima jedina " mahana " Waze je kad ga koristiš za navigaciju onda te on vodi okolo - kole tj oni žive od reklamiranje tako da umjesto ide pravim putem oni te vode tamo gdje su firme koje su im platile reklamu

Sub svi 15, 2021 8:31 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

U telefonu imam instaliran Waze.On je super jer reagira ne samo na radare nego i na pokretne odnosno mobilne radare.
Navi od Tom-Tom-a ima istu opciju tako da ponekad koristim ukoliko mi je navi stvarno potreban.

Sub svi 15, 2021 9:40 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]