Sada je Sub sij 23, 2021 1:17 pm

Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
w211 Baterije 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Nikola
Godište: 0
Moj auto: W211 CDI
Zanima me za sto sluzi Memoriska Baterija (akumulator) i koja je cijena takve jedne. pise mi na konzoli da je prazna, pa sada dali se moze napunit ili treba kupit novu.

hvala

Sri srp 08, 2009 3:59 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Josip
Prezime: Bajac
Moj auto: 190 E 2.5-16, CLK 55 AMG W209, ML 400 CDI
E klasa W211 ima ugrađene dvije baterije, jednu u prtljažniku, koja napaja elektroniku vozila i pali motor, a drugu malu ugrađenu sa desne strane ispod vjetrobranskog stakla, tj. ispod usisa zraka za ventilaciju kabine, koja služi samo za napajanje elektronike SBC kočnica u slučaju kvara na mreži glavne baterije. Pretpostavljam da se postavlja pitanje za tu malu bateriju, ako da, može iz više razloga javljati grešku na displayu; može biti do same baterije da je slaba i ne prima struju prilikom punjenja, može biti termo osigurač koji se nalazi kraj baterije na plus žici, također problem izaziva u dosta slučajeva relej punjenja male baterije koji se nalazi ispog vjetrobranskog stakla, bilo je dosta problema sa elektronikom baterije koja se nalazi u prtljažniku kraj glavne baterije, da ne govorim o velikom broju vozila ćije elektronike baterije nisu sflešane s novim softwareom. Najbrže otklanjanje kvara je posjetiti ovlašteni servis, gdje će pomoću originalne dijagnostike utvrditi kvar, te sflešati elektroniku ukoliko je potrebno. Mala baterija u Hrvatskoj u glavnom zastupništvu MB košta 1133,62 kn sa PDV-om.
Pozdrav.

47000 Karlovac
Tel: 00385 47 634 208

Sri srp 08, 2009 4:17 pm
Mercedes štovatelj

Pa ajmo rec da se auto nije palio 2 godine malo je stajao duze. pa se od toga potrosila baterija, upalio je auto isprve ali mu je pisalo da mu je kao ta baterija slaba ili da neradi tako nesto. nista drugo samo se je to upalilo na konzoli

Sri srp 08, 2009 4:23 pm
Mercedes štovatelj

Ako ste auto palili preko kablova, obavezno treba pustiti drugu bateriju priključenu par minuta dok auto radi, tako da se izjednači napon u obje baterije. Ako i nakon dužeg rada motora i vožnje nije napunilo bateriju, i motor ne upali ponovno bez pomoći dodatne baterije, a punjenje generatora je ispravno, onda je sigurno glavna baterija odigrala svoje, k tome u prilog najviše ide i mirovanje od dvije godine. Inaće na svim novijim modelima je preporučljivo odvojiti bateriju ako vozilo stoji duže od tjedan-dva. Preporučljivo je staviti originalnu bateriju koja je prilagođena visokim potrebama za naponom, te je punjena gelom, bez održavanja. Možete staviti i klasičnu bateriju od poznatijeg i kvalitetnog proizvođaća.

47000 Karlovac

Sri srp 08, 2009 4:38 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
nakon toliko vrimena me cudi da je mogao upalit iz prve.
jel auto ima navigaciju??

inace: mora da ti je na kombi-instrumentu pisalo "komfort-funkcije izkljucene", to znaci da su deaktivirani grijaci siceva i ostalo da bi se stabilirisala snaga baterije.

ako imas crnu bateriju (vlies-baterija, neznam kako se kaze na hrvatski) onda je nemozes punit preko punjaca, nego samo preko auta.

Sri srp 08, 2009 5:32 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Crna baterija punjena gelom - vlies tehnologija - koju je prvobitno razvila grupa Hoppecke baterien, može se puniti običnim punjačem.
Čak postoji originalan Mercedesov punjač koji stranka može kupiti kao dodatnu opremu sa B6 brojem u svakom ovlaštenom servisu, koji služi za održavanje baterije ako vozilo stoji duže vrijeme i priključuje se na bateriju ugrađenu u vozilo.
No međutim, ako baterija izvađena i priključena na obični punjač ne prima struju i nakon 10-ak minuta punjenje, znači da je neispravna i potrebno ju je zamijeniti novom.
Najbolje je bateriju ispitati uređajem MIDTRONIC koji je prvobitno razvijen za baterije sa vlies tehnologijom, a koji se može naći u ovlaštenim MB servisima ili bolje opremljenim prodavaonicama i servisima baterija/akumulatora.

47000 Karlovac

Čet srp 09, 2009 9:57 am
Mercedes štovatelj

Hvala vam deci. Po ovom sam zakljucio da bi bilo najbolje i najsigrunije kupit obadvije baterije nove.
Morat cu vam se nekako oduzit.
pozdrav

Čet srp 09, 2009 3:45 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 7 post(ov)a ]