Sada je Uto pro 11, 2018 1:36 pm

Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
W210 abs/ets problem 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Prezime: Zetović
Godište: 1988
Moj auto: W210 E220D 1995.god. elegance - tatin
U zadnje vrijeme me auto sve više živcira :zid: Naravno, stalno mi se pali abs, ets i zajedno sa time kazaljka km/h padne na 0 :zid: Danas sam to uspio i snimit mobom pa ću stavit vamo filmić... E sad još nešto vezano uz to :evil:
Na raskrižju skrećem lijevo i zadnji kraj mi se čudno ponašao, kao da imam 100% šper :rotfl: :zid: Ubacim u 2, i počeo je auto "cukat", neznam kak da opišem, kao da se vozite u nekom starijem autu i naglo pustite kvačilo. Naginje se naprijed-nazad. Kad ubacujem u 3, stisnem kvačilo a u zadnjem dijelu auta se čuje nekakav udarac, u diferencijalu... Auto cuka i kad pustim ili dodam gas, u bilo kojoj brzini, i svaki put kad stisnem kvačilo čuje se udarac odozada. Naravno, cijelo to vrijeme svijetli abs, ets i pokazuje 0 km/h... :nezna: A što se tiče samog rada motora, sve je ok :? Ako odem na autodijagnostiku, reći će mi da je štop šalter, a već sam 2 promijenio i uvijek isto i nije do njega :zid:
Nadam se da nije problem ovaj tip naslova, ne znam kako da drugačije nazovem ovaj problem. Može vaše mišljenje gdje bi bio problem?

Zadnja izmjena: Zeta; Sri svi 28, 2008 12:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Sri vel 27, 2008 7:23 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes entuzijast

kad mi se sjebala vilica(na kuplungu), poludio sam...
u zadnje vrijeme mi je auto skoro postao neupotrebljiv, sve se kvarilo...
uglavnom, jedva sam došao doma, i kad sam stigao, zgurao sam ga susjedu u ogradu...živa sreća pa nisam napravio veliku štetu...
sad kad je zatoplilo, riješio sam sve probleme, i sad bih si najradije ruke odsjekao...

al onda ne bih mogao vozit svoj "autek", kak veli moja "suđena"

Sri vel 27, 2008 7:29 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Evo taj problem, totalno sam zaboravio za video:
http://www.youtube.com/watch?v=4ai9dRJlkmw

Bio sad kod autoelektričara na autodijagnostici, i pokaže na uređaju kad se pogleda abs:
mulac, promijeni ulje u kočnicama :zid: :rotfl: :pucaodsmijeha:

pisalo je "pressure switch leackage", a kad se pogleda posuda za ulje, nimalo nije dobro, i kaže majstor ulje pravi probleme :rotfl:
Našo je još neke sitnice neispravne, al to ću pitat drugom prilikom. A platio samo 100kn :beer:

Čet ožu 13, 2008 5:44 pm
Mercedes fahrer

Ime: Robert
Godište: 0
Moj auto: w202 C250
To što ti auto cuka difrencijal ima luft a sto ti abs i ets svijetli možda je kriv također dififrencijal jer na njemu ima dva priključka (sonde)jedan za abs a drugi za eps a kazaljka sta ti padne na nulu kriv je senzor od abs-a na lijevom kotaču jer preko njega pokazuje brzinu.pozzzz :bye:

Ned ožu 30, 2008 1:26 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Promijenili ulje u kočnicama, bilo dobro 2 dana i opet počelo :zid:
Bili kod škoje, dok su mijenjali ulje, napravili dijagnostiku, vrtili felge i kaže da su svi senzori ok :nezna: Niko nezna šta je s autom, pa za šta su onda plaćeni :evil:
A brzinu mjeri zadnji lijevi senzor? Mogao bi to biti problem, zato što mi je taj kotač skoro otpo na autoputu :rotfl:

Ned ožu 30, 2008 2:04 pm
Mercedes ovisnik

Prije otprilike 2 mjeseca očistili senzore, par dana bilo sve ok, i počele se ponovno palit lampice abs/ets... Sad kad dam kontakt svijetli abs/ets, upalim auto, ostane svijetlit trajno, uopće se ne gasi. U vožnji ne radi km sat, prilikom mijenjanja brzine, prilikom puštanja i dodavanja gasa, auto neugodno trza naprijed nazad. Da nisu kočnice lagano blokirale? :oops: :? A čuje se i nekakav udarac ispod auta kad stisne kvačilo da promijenim brzinu... Samo se baš ne može odredit najbolje jel kod mijenjača ili diferencijala :zid: Danas je ponovno bio u jednom servisu, očistili nam ponovno senzore, platili 80kn, al ništa se nije promijenilo... :evil: Kad se spoji na dijagnostiku, ne pokazuje kvar. Bili smo nekoliko puta u škoji, par puta kod auto električara, svi naprave dijagnostiku, al ništa... Imate vi još kakav prijedlog, jer ovo je za poludit :?:

Sri svi 28, 2008 12:15 pm
Mercedes ovisnik

Još sam nešto zaboravio napisat. Kad palim auto, držim kočnicu za svaki slučaj, i kočnica je tvrda, jedva stisnem papučicu, kad upalim auto, dalje je sve normalno, normalno i koči, nedavno bio na tehničkom i sve u redu. Kad vam je auto ugašen, par puta stisnete kočnicu, i svaki put je teže, ja nemoram stiskat, kao da nabije tlak ulja u sustavu čim ugasim u auto :?
Zapalit ću ga :evil: :zid:

Sri svi 28, 2008 3:17 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Jovan
Godište: 0
Moj auto: C 200 CDI (w202)
Još sam nešto zaboravio napisat. Kad palim auto, držim kočnicu za svaki slučaj, i kočnica je tvrda, jedva stisnem papučicu, kad upalim auto, dalje je sve normalno, normalno i koči, nedavno bio na tehničkom i sve u redu. Kad vam je auto ugašen, par puta stisnete kočnicu, i svaki put je teže, ja nemoram stiskat, kao da nabije tlak ulja u sustavu čim ugasim u auto :?
Zapalit ću ga :evil: :zid:

To se i meni ponekad desi, ali nema nikakvih drugih problema hvala Bogu

Sri svi 28, 2008 7:48 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Danijel
Godište: 1983
Moj auto: 190E 2.5-16,190D 2.5TD,W210 290TD
abs i ets nemam pojma :oops: (SKINI KLEMU NA JEDNU DO DVIJE MINUTE pa probaj) :nezna:
a kaj se tiče kočnice da ti je tvrda(da otvrdne) dok je auto ugašen to je NAJNORMALNIJE,na svim autima je tako osim na starim(jugo 45,fićo,golf 1 tas,...odnosno auti bez servo pojačivača sile kočenja)....
dok auto ne radi nema podtlaka u usisnoj grani pa se nemože stvorit vakum u servo pojačivaču sile kočenja(odnosno ne radi vakum pumpa)...
servo pojačivač sile kočenja ti je onaj bubanj iza posude u kojoj je kočiona tekućina... :bye:

Sri svi 28, 2008 8:06 pm
Mercedes ovisnik

Pa nije mi to prije bilo "najnormalnije" :?
Prije sam mogo stisnit kočnicu par puta pa onda otvrdne, sad ju niti jednom nemogu stisnit, tvrda je stalno dok ne upalim...
A to za klemu, upalim auto, skinem klemu (+) na minutu-dvije maks i vratim? Budem probo sutra popodne. A čitao sam po nekim stranim forumima, i neki ljudi spominju nekakav preasure switch kod abs-a :P Zna neko šta je to i gdje se nalazi?

Sri svi 28, 2008 9:19 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Danijel
Godište: 1983
Moj auto: 190E 2.5-16,190D 2.5TD,W210 290TD
ugasiš auto,pa tek onda skini klemu na 1-2mim :bye:
mislim tako samo resetiraš(obrišeš grešku ak nije stalna)...
pazi dali imaš kod od radia....

Sri svi 28, 2008 9:30 pm
Mercedes ovisnik

Skinio klemu, vratio nakon minutu i pol i ništa se nije dogodilo... I kaže meni stari kad sam to već napravio, da vratim nazad i da napunim malo akumulator... I ja stavio nek se puni 4 sata, upalio auto, kad i dalje svijetli, krenem se provozat i prestane trzat, proradi km/sat i ugase se lampice abs/ets :shock:
I došli smo do zaključka da treba kupit novi akumulator(dokazano da je ovaj u qurcu) :?
Dal da se smijem il da plačem :evil: :nezna: :zid: :pucaodsmijeha:

Koji je zaključak?
Kad vas je** elektronika, prvo provjerite akumulator :bye: :beer:

Sub svi 31, 2008 5:48 pm
Mercedes fahrer

Ime: Petar(Pero)
Godište: 1973
Moj auto: W124 500E i W123 300TD
Citao sam tvoju temu vec i prije,ali kad si napisao da si rijesio ciscenjem abs senzora,nisam nista pisao!!Isto to se i meni desavalo prije godinu dana,palile se lampice ets,abs,kolicina ulja u posudici za kocnice,lampica za rucnu,...i kazaljka na nulu! Bio sam 2 puta na testeru,radio svasta,i na kraju smo dosli do zakljucka da treba promijeniti tzv. NOSAC RELEJA,to ti je kutijica sa 4-5 releja u sebi,pravokutnog oblika,nalazi se ispod haube,kad otvoris haubu s lijeve strane u kutu prema vjetrobranskom staklu,tamo je poklopac koji otpustis s cetiri vijka,i tamo ti je ta kutija s relejima,(slikati cu ti stare releje,imam ih doma,da vidis kako izgleda)! Novo 600-700kn. Kad sam promijenio nikada vise se nije nista desilo! :bye:

Slika

Slika

Slika

Zadnja izmjena: Petar; Sub svi 31, 2008 8:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Sub svi 31, 2008 7:51 pm
Mercedes ovisnik

Al čudo što je nakon čišćenja prvi put bilo malo bolje, pa ponovno se počelo palit. Uglavnom, prazan mi je akumulator stalno, ponovno se puni, i nikako da ga napuni. Idući tjedan kupujem novi. Al ako nije problem, ajd poslikaj za svaki slučaj. :beer:
A to gdje si ti opisao da se nalazi, nije tamo elektronika od klime? Negdje pokraj? :wink:

Sub svi 31, 2008 8:08 pm
Mercedes fahrer

Ime: Petar(Pero)
Godište: 1973
Moj auto: W124 500E i W123 300TD
Evo slike sam ti stavio na prosli post. Ova kutijica na trecoj slici s osiguracima na njoj,e nju trebas promijeniti,digni poklopac i vidi si koji je serijski broj na njoj i naruci,jer mora biti iskljucivo isti broj!!!I ja sam cistio senzore,i sto cuda.

Sub svi 31, 2008 8:13 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće