Sada je Pet kol 23, 2019 6:21 am

Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
w203 neispravnost "puhanja" zraka za kabinu 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Sanjin
Godište: 1980
Moj auto: Mercedes C 270 cdi, W203, 2001 godiste
Imam problem sto se tice ispravnosti regulacije zraka za kabinu. Dok je kotacic u polozaju za dolje, zrak puse ispravno....u noge. Dok je u polozaju za dolje i gore, isto puse ispravno....u noge i vjetrobransko staklo. Ali dok je u polozaju samo za gore, zrak puse i u noge i u staklo. Isto tako dok je kotacic slozen za prsište, nema ni malo puhanja zraka kroz sredinu plasticne konzole tj opet puse samo u noge. Ona dva leptirica za zadnje sjediste su totalno van funkcije bez obzira u kojem je polozaju kotacic za usmjerenje zraka.
Dal je u pitanju cjelokupni sklop ( gdje se nalazi prekidaci za klimu, kotacic za temperaturu i smjer zraka....vidim da sa zadnje strane ima elektricni utikac ) ili je problem u ventilicima u plasticnoj konzoli koji reagiraju na kotacic za smjer puhanja zraka?!

Pon pro 10, 2018 11:23 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Sigurno pišeš o w203 prije redizajna gdje je to što opisuješ "normalna stvar". Bilo je već o toj temi na forumu, a i sam sam imao takav auto i problem, a rješenje je, kako je jednom jedan forumaš rekao, debele čarape :) Fora je da ovo smeta i po ljeti ako se dulje voziš i imaš tanke cipele.

Inače, problem je u nekakvim kotačičima unutar tog sklopa koji sami po sebi malo koštaju, ali ima krvavog posla dok se sve ne raskopa i to zamijeni. Čarape su jeftinija opcija :)

Sri pro 12, 2018 1:35 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 2000
Problem je u ventilu kabine garantirano,ljudima pukne sajla koja ga otvara zatvara i onda nastanu problemi zrak puše jednom na šajbu jednom na pod.....

Čet pro 13, 2018 7:56 pm
Mercedes štovatelj

S obzirom na dvije razlicite definicije problema, tko je u pravu? :smile:

Sub pro 15, 2018 5:01 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W203 C 220CDI
Hoče se desit da neka od klapni koja regulira puhanja zraka s vremenom zapne u nekom položaju pa zna zezat. Tada ljudi naprave "reset" pozicija tih klapni pa to možda pomogne. Otvori ovaj link na youtube-u i probaj to sam napravit https://www.youtube.com/watch?v=H7lVYscW5nE

Sub pro 15, 2018 8:20 pm
Mercedes štovatelj

OK.....you tube video pogledan i potpuno ga razumijem. Drugi tjedan cu napravit taj "reset" pozicija klapni pa se cujemo onda.

Sub pro 15, 2018 8:59 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 2000
Kao što sam već napisao ovi kotačići upravljaju klapne zraka pomoću sajle, vjerojatno je pukla sajla unutar bužira pa vam sada puše samo u jednom smjeru....

Sub pro 15, 2018 11:15 pm
Mercedes štovatelj

OK. Kako doci do te sajle? Koje su procedure?

Sub pro 15, 2018 11:27 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Darko
Moj auto: Mercedes C class w203 C200 kompressor
Taj auto nema sajle...sve se regulise elektronikom i elektromotorima koji pomeraju poluge i time se pomeraju klapne tj.usmerivaci vazduha...imao problem takav...bila crkla dva motora koji pomeraju usmerivace u noge i centralni...to je bilo od prilike pre nekih 5 god tada sam polovne placao 25 eura komad...da je muka da ih skines jeste najveca oko ovog skroz levo koji pomera za noge...ruke sam pocepao...posto se drze na 3 srafa..dva je lako slikuti..a treci nikako...na kraju kada uspeo i stavio drugi motor treci sraf nisam ni vratio...za sada sve radi jos uvek ok...a inace se nalaze iza radio cd uredjaja...pa da sve skines zamenis i vratis treba ti oko 2 sata od prilike....

Ned pro 16, 2018 4:15 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ]