Sada je Sri vel 26, 2020 12:44 am

Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Slabo vuče ne ide preko 140 w202 C250 TURBODIESEL 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Iggy
Godište: 1960
Moj auto: C250 TURBODIESEL W 202
Imam čudan problem , zapravo dva. Auto ne može preko 140 a ima 150 KS. Kad sam ga kupio prije godinu dana vukao je strava dobro , pa npr. kad bih dodao gas na 2500 okretaja zalijepio bi me za sic kakvom je snagom potegao. Sad ne mogu prestići auto koji ide 80 km. Treba mi 500 m da prestignem neki auto i to pod uslovom da ovaj ne ubrza auto,..gas lovi do neke mjere, a nakon toga nema promjene, kao da sam u praznom hodu. Užasno je trom sa gasom, odnosno dodavanjem gasa. Na potpuno ravnoj cesti punim gasom ne mogu preko 140 km na sat u najboljem slučaju. Imam i starog Passata koji na tom mjestu povuče bez problema 160 kmh i još imam mjesta do kraja na gasu ali ne gonim ga do kraja , a auto ima 90 KS dakle 60 KS manje od Mercedesa. Inače auto ide Ok i vuče dobro po uzbrdici. Neki dan prema tunelu Učka dok je bila prazna cesta navukao sam ga do 100 km/h a zatim kao da ga je netko uhvatio za zadnji kraj i nije mu dao brže, kao da se je gušio , nije mogao preko 3000 okretaja. Zvuk dodanog gasa bio je glasniji od brzine koju je trebao sa tom bukom postići. na autu sam imao kvar grijača koji je bio potrošen od starosti i bila je puknuta cijev koja do njega dovodi diesel pa mi je vukao zrak, nakon što smo to zamijenili novim djelom auto više ne ide kao prije. Grijač je oriiginal kupljen kod Habek-a. Sa pokvarenim grijačem auto je išao bolje nego sada, ali se je to isto znalo povremeno dešavati i prije ali rijetko, tako da to nije do toga (grijača). Druga stvar koja je problem stalno mi gori crvena lampica od airbag-a. Da li netko zna u čemu je kvaka Unaprijed hvala

Ned tra 09, 2017 8:02 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Dijagnostika.

Ned tra 09, 2017 8:10 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Dijagnostika šta?? Ne razumijem?

Ned tra 09, 2017 11:33 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Filip
Godište: 1987
Moj auto: W123 240 D Bivši
-W168 a190 Bivši
trenutno bez mercedesa
Odvedes auto u servis da ga spoje na dijagnostiku.. velika je lista sta sve moze biti neispravno

Pon tra 10, 2017 12:09 am
Mercedes štovatelj

Da li okvirno znaš kolika je cijena dijagnostike? Čitao sam jučer ovdje na forumu o sličnim problemima kao i na mom autu, gdje je čovjek otišao na dijagnostiku potrošio 4000 kn na kupljene dijelove i rad i na kraju problem je ostao onakav kao što je i bio, a kvar su bile nekakve gumice za 200 kn, tako da je sa tom dijagnostikom koju je isto tako morao platiti, popušio još extra 4000 kn za potpuno krivu dijagnoze na dijagnostici. Zato sam se i obratio na forum za pomoć kako bih saznao za iskustva ljudi koji su imali sličnih problema jer najmanje što želim (u najluđem scenariju) je potrošiti novac na nešto što nema veze sa time.

Pon tra 10, 2017 4:14 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Sanjin
Godište: 1982
Moj auto: Mercedes-Benz C 200 CDI W203 '05
Ovo ponasanje auta me najvise podsjeca na probleme sa protokomjerom koje sam imao. Probaj iskljuciti protokomjer i vidi kako ce ti se auto ponasati. A sto se tice te lampice Air baga to je neki kabal u prekidu, ili volan ili na sjedistima. To ti moze samo dijagnostika pokazati.

Uto tra 11, 2017 10:14 am
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
Odvedi auto do pristojnog mehaničara koji radi merca jer problem čini mi se nećeš riješiti za 0 kuna preko foruma kako se nadaš.

-- Uto tra 11, 2017 12:14 --

Odvedi auto do pristojnog mehaničara koji radi merca jer problem čini mi se nećeš riješiti za 0 kuna preko foruma kako se nadaš.

Uto tra 11, 2017 1:14 pm
Mercedes štovatelj

Eto, ..za 0 kn riješio sam problem iako ste rekli da ne računam da ću za 0 kn riješiti problem. Problem je bio u crijevu - gumi koja ide do kontrolera rada motora, jednostavno je cijev ispala od dotrajalosti i zamora materijala, slučajno smo pregledom ustanovili da dotična cijev nije na mjestu iako je izgledalo da je utaknuta na mjesto gdje pripada. Dakle glupost na kvadrat. Zahvalio bih se svima na odazivu za rješenje problema i sada znate što može biti uzrok slabe vuče automobila koji ostaje u safe modu do 3000 okretaja a o neodazivanju dodavanja gasa da ni ne pričam. Uglavnom nategao sam ga na 220 i još mi je ostala oko petine hoda gasa do kraja , plus preda mnom je bio zavoj, počela jer rositi kiša tako da nisam htio vidjeti finalnu brzinu , niti se takvom brzinom mislim voziti, no frustrirajuće je voziti auto od 150 KS a da jedva prestigneš srednje brzi auto koji je malo jači od fiće i da ti za to treba 500 m.Bogu hvala nije bilo ništa ozbiljno. By the way da li netko pouzdano zna kakvo ulje ide u turbodiesel (koje ulje je najbolje za Mercedesa 250 turbodiesel) i koliko litara trebam kupiti. Hvala!!!

Uto tra 11, 2017 5:49 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ]