Sada je Pon ruj 28, 2020 10:59 am

Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
w210 problem s turbinom i jos par pitanja 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: TOMISLAV
Godište: 1983
Moj auto: MERCEDES W210 250TD T MODEL
pozdrav svima,novi sam na forumu,postao sam vlasnik E klase iz 1999g 250td T model,dakle karavan

auto sam dobio jeftino jer je bilo nekih stvari za rijesavat....

prvo sam uocio da zadnji kraj skace na svakoj rupici,naravno zadnji amortizeri sam mislio da su probelm,ali saznao sam da ima kugle iza ,kugle sam nasao rabljene za 450kn,pa me zanima samo dali ih je problem zamjeniti?treba li ih ozracivati i kako? ako moze mala pomoc oko toga?imam kod frenda garazu i grabu pa bih to sam promjenio...inace radim kao serviser vilicara pa mi nije strano imat gedore u rukama i bit zmazan :)

druga stvar je turbina...dakle mislio sam da mi cvili remen kad sam kupovao auto,ali kad sam dosao na otvorenu cestu i stisnuo gas,turbina fucka,u biti cvili,a auto jedva ide...i rekoh prdnula turbina i idem provjerit kaj je s turbinom...skinuli smo crijeva i auspuh da vidimo kakva je turbina i turbina se vrti,nije zacvikala niti struze,pera su sva citava koliko vidim i koliko mogu opipati,nabija neki pritisak u crijeva,ali nedovoljno jer ih mogu stiskat,a trebala bi bit tvrda naravno,prije i poslije intercoolera nabija isti pritisak,nisam mjerio manometrom,ali tjera nesto zraka...i cijelo vrijeme zvuk pistanja prisutan dok turbina radi,mislio sam da je egr ventil ostao otvoren pa sam ga blindirao ,ista stvar i dalje...polugica za otvaranje turbine je bilo sljedece na repertoaru,i ona odraduje,vakum ventil koji je pogoni odraduje takodjer,sva su vakum crijeva spojena i ni jedno ne pusta...jedino smo uocili da je dihtung ispusne grane na zadnjem cilindru izgorio...dali je moguce da tu fucka i cvili na tom dihtungu i da nemoze zavrtit turbinu dovoljno jer pusta pritisak tu??nikad se nisam s mercedesom susretao,a ni s turbinama previse jer radim elektroniku na vilicarima i elektro vilicare...znam teoriju mehanike,ali nemam prakse neke pa trazim pomoc eto ako ima tko kakvu ideju?

da napomenem,auto NE dimi,sto mi je full cudno jer da je turbina zar nebi dimio??vise nisam pametan sta da gledam...

i kod koga kupiti jeftino turbinu ako je ipka problem u njoj?kako uopce utvrditi dali je u njoj problem?

i trece na jedno 70-80km/h mi se pocne cuti neki duboki zvuk,kao da pent lager dumi,ali ne cuje se kod kardana i ovak na oko dobro izgleda pent lager ,u diferencijalu ima ulja i preostaje mi jedino da mislim da je neki lezaj u kotacu problem...ali mi se prejako cuje za lezaj kotaca...

eto raspisite se ako tko moze pomoci :) ili me uputite kod nekog dobrog majstora i naravno jeftinog !

Čet sij 14, 2016 11:51 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes poznavaoc

Ime: Nino
Godište: 1981
Moj auto: MBW211 280cdi, Polo9n3, Peugeot206+, Sportage AWD 2.0
Za kugle neznam, ovjesa ne šarafim sam po autima, ali to ti odradi bilo koji šup majstor, za 100-200kn ruke..
Za turbinu, ako i fučka ne znači nužno da je u k. vizualno sve provjerite da negdi ne vuče falš zraka, za ostalo trebalo bi skinuti turbinu i sprobat je na stolu.

Mada ovjesa bih ja riješio kod nekoga ovak, a za turbinu bih otišao do ovlaštenog da naprave dijagnostiku, pa bi se onda lakše dalje odlučilo šta i kako.

Pet sij 15, 2016 9:48 am
Mercedes štovatelj

ma kuzis ja sam mehanicar ajmo reci,samo ne radim aute vec vilicare i nije probelm doma sve napravit samo se raspitujem za jos koju ideju ak tko ima

Pet sij 15, 2016 5:36 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Drago
Prezime: Ivanisevic
Godište: 1985
Moj auto: Mercedes Cl 600 Biturbo
Sta ne spojis dijagnostiku ili manometar pa pogledas tlak turba dok vozis. Turbina ti ne moze nabiti tlak dok je auto u leru, vec trebas voziti.

Pet sij 15, 2016 5:44 pm
Mercedes štovatelj

a dijagnostiku neznam sta bih mjerio...kad je to obicni mehanicki turbo...a manometar nemoram ni spajat kad vidim da ne vuce auto...probat cu s dihtungom ispusne grane pa cu vidjet dali ce bit bolje ista...

Pet sij 15, 2016 6:11 pm
Mercedes štovatelj

Sve su turbine mehanicke ;). Na dijagnostici mozes gledat sve parametre koje ecu dobiva pa samim time i tlak turba dok vozis. Isto tako mozes vidit i protok zraka kroz maf.
Definitivno ti negdi pusta zrak ili na crijevima ili na IC-u.

Pet sij 15, 2016 6:21 pm
Mercedes štovatelj

nisi me skuzio turbina je cisto mehanicka,bez ikakvih senzora,nema ni MAf senzor...cisto na podtlak radi...stariji 250td motor...velim jedino gdje zrak moze pustat je na tom dihtungu ispusne grane...nabavljen je,sutra cu ga vjerojatno promjenit i nadam se da je to rijesenje...ako ne,onda turbina...

Pet sij 15, 2016 8:12 pm
Mercedes štovatelj

Mislio sam da je common rail.
Nebitno sta je stariji motor, auto nije toliko staro. Nemas MAF, ali zato imas MAP senzor. Cisto ti je lakse gledat preko dijagnostike nego ovako trazit.
Jesi siguran da ti nije u gorivu problem sta ne ide?

Sub sij 16, 2016 3:30 pm
Mercedes štovatelj

nije do goriva kad fucka auto...vjerojatno fucka ta rupa na dihtungu ispusne grane...dok to ne promjenim necu ni trazit dalje...vjerojatno mi je to problem...

Sub sij 16, 2016 3:34 pm
Mercedes štovatelj

huzo napisao:
nije do goriva kad fucka auto...vjerojatno fucka ta rupa na dihtungu ispusne grane...dok to ne promjenim necu ni trazit dalje...vjerojatno mi je to problem...

Tesko da ti radi toga turbina ne moze nabiti tlak. Trebalo bi stvarno puno pustat.

Sub sij 16, 2016 3:39 pm
Mercedes štovatelj

ma gle velim i ja sam lud vise...probat cu s dihtungom prvo...jer nije zastopano nista,vec jednostavno kao da se en vrti dovoljno...

Sub sij 16, 2016 6:37 pm
Mercedes štovatelj

evo mali update....

promjenjene su kugle hidraulike,spone stabilizatora naprijed i iza,dihtung ispusne grane...

auto je sad kao ladja udoban,vise ne fucka,ali i dalje ne ide...jednostavno vise nemam ideja sta bi moglo biti s njim da ne zeli vuci...

turbina je bila vani,dakle vrti se fino,pera su cijela,klapna radi i sve ispravno,ali ne zeli vuci vise...bas moram kod nekog derana da me odere za to da mi kaze da me neko crijevo negdje muci...

Uto sij 26, 2016 9:17 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
Pa ak fućka možda ti je intercooler negdje počeo puštati, možda pušta uz neko crijevo...
Nama se na Jumperu 2,2HDI otkačila zaštita od alternatora i prislonila se na intercooler. Normalno da se probušio nakon nekog vremena. Isto je profućkao i počeo slabo vući. Mala rupa u tlačnom dijelu uzrokuje veliki gubitak snage.

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g. -EX
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -EX
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.
MB 221 S450 4MATIC 'VADER', 2007.g

Uto sij 26, 2016 9:28 pm
Mercedes štovatelj

evo mali update...zamjenio sam senzor pritiska turbine i radi!sad fino vuce i sve ok,osim kad ubrzavam na autoputu i idem recimo full gas i dodje do 120kmh i dalje ne ide,izgubi snagu i tako dok ga ne ugasim opet...ali ako polako ubrzavam ide normalno i 180kmh...ssamo mu nesmijem full gasom ici...neznam sad zasto me to jos muci,ali eto...

Ned vel 07, 2016 11:45 pm
Mercedes štovatelj

Znaci ipak je bio MAP senzor. Vidis da bi se isplatilo da si ga spojio na dijagnostiku.
Ne znam sad tocno kako kod tebe izgleda, ali to sto te sada muci moze biti crijevo koje ide do tog senzora ili crijevo koje ide sa wastgatea. Provjeri ih.

Pon vel 08, 2016 12:20 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće