Sada je Uto pro 11, 2018 1:17 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
w124 250 d 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: ivica
Godište: 1977
eto doso je i taj dan,nakon puuuuno vremena i citanja foruma,dosao je u moje dvoriste. :smile: niti je cuvan niti je pazen-od prvog vlasnika je ,jako zapusten,limarijski srednja zalost,oprema nula,oplate vrata katastrofa,pa volan pa sicevi...ali tu je,pali vozi od tocke a do tocke b.
Vrijeme ce pokazat kakva mu je sudbina,da li se isplati ulagat u njega ili ne.Kako sam vec napiso zasad je samo vozilica da me slepa od tocke do tocke bez kvarova i ulaganja,a hoce li on odradit svoje vidjet ce mo.Ja ne sumnjam.
Po kupovini zamjenjeno ulje,filter ulja,predfilter i filter goriva i filter zraka.Nosac motora kaput,sad motor skace ko divokoza, i zadnja desna klijesta puknuta.to je sto moram investirat ovih dana.Ostalo sve zasad radi.e da kilometraza na satu 360 tkm i kazu original.ima vlasnik jos i kamion i vozilo za u poje-radno pa vjerujem da i je tocna kilometraza.A na koncu nije mi ni bitno.
Evo probat cu i koju slikicu ubacit pa pucajte :mrgreen:

Pet kol 22, 2014 8:04 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Ivo
Godište: 1988
Moj auto: w124 250d '88, w201 2.5TD 91'
Nijedno auto te nece bas vozat bez ulaganja pa i mercedes to bija.
Ako planiras ulozi odma i u startu manje problema il cekaj da imas "kredit" na placi po misecnin ulaganjima
Al svakako sretno i bog da pa te do miljona sluzija

Pet kol 22, 2014 9:00 pm
Mercedes štovatelj

SlikaUploaded at ImageFra.meSlikaUploaded at ImageFra.meSlikaUploaded at ImageFra.mema to se tako kaze toci i vozi :smile: ,nisam mislio bas bez ulaganja.pa vec sad moram par stvari mjenjat.

-- Pet kol 22, 2014 11:06 pm --

SlikaUploaded at ImageFra.me
e jos dok naucim baratat s ovim...SlikaUploaded at ImageFra.meSlikaUploaded at ImageFra.meSlikaUploaded at ImageFra.meSlikaUploaded at ImageFra.me[img]http://img10.imagefra.me/[URL=http://i.imagefra.me/ea2jt6k0][IMG]http://img15.imagefra.me/s68m/ivicadu/u28e_c0a_ue1f2.jpg[/img]Uploaded at ImageFra.me

Pet kol 22, 2014 10:18 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
A gle, prvo ga moraš izribati sa svih strana, do tad neznaš, možda ispadne ok unutrašnjost kad bude čista i mirišljava. Ovo je sad katastrofa...

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g.
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -otišao dalje
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.

Sub kol 23, 2014 8:23 am
Mercedes štovatelj

bio je odma na ciscenju eto tek toliko da se moze sjest u njega.nisam jos skido navlake i cistio siceve,tako da i ne znam stvarno stanje.sutra idem na put 6 dana pa cemo vidjet kad se vratim.zadnja desna klijesta su pukla treba nova stavljat isto po povratku kao i nosac motora.klijesta moram i desna i lijeva ili mogu samo puknuta?ima li ko kakva za prodat?koliko je nosac motora,s lijeve strane po sredini,da li uzet original ili zamjenski-ima li razlike?zasad sve ostalo radi ok,motor cini mi se radi ko singerica.mislim da ima dosta trulezi na lijevoj strani pozadi na pragu,ostalo se cini nelose,mislim vidi se ruzina gdje izbija ispod lajsnica i po nekim kantunima,ali ako bi slago nesto za sebe za buducnost a mislim da ocu nesto volio bi da je dobra oprema,klima i ostale pizdarije.mislim da ovaj moj nije bas najbolja baza za slaganje pa ce mo vidjet kakva mu je buducnost.sigurno nece bit zapusten a o sredivanju se tek mora razmislit.sada je to vozilo tocka a- tocka b.pozdrav svima iz dubrovnika.Slika
Slika
Slika

-- Sub kol 23, 2014 12:32 pm --

decki pomoc oko radia za pocetak,seljak jbg.radio je dok nisam stisnuo tipke s lijeve strane sa strelicama,sad kad ga upalim jedva cujem zvuk kao da je na minimumu.jel ne radi ili treba nesto stisnut :oops: Slika
Slika

-- Sub kol 23, 2014 5:20 pm --

malo se igro i skinuo navlake,zadnji sicevi original zeleni je dezen ko i oplate vrata a prednji su mjenjani,sto sam i znao u startu,ali je plavi dezen i lagano se poceo na jednom mjestu linjat.trebaju dobro ciscenje za prvu ruku a poslje cemo nac nesto u boljem stanju.po prici vlasnika ja sam razumio da je on prvi vlasnik,ali sipak malo sam se ja zaletio.ima jedan vlasnik prije njega,naso sam ugovor o kupnji u pretincu,a prva rega 92-ge znaci uvezen pa kontam treci vlasnik minimum.ali to nema veze.navlake sam vratio nazad nisam sliko,bice kad se nakanim na ciscenje. :bye:

Sub kol 23, 2014 9:54 am
Mercedes štovatelj

evo proslih par dana se malo radilo,pa da vam prenesem.dakle isao u mestra da mi sredi parkirnu jer vie nije drzala nikako,pretpostavka pukla sajla.to je serviser i potvrdio ali kaze pukla sajla koja nikad ne odlazi,neka sto ide kroz karoseriju i kaze jako rijetko ode.kad je bio na dizalici imam sto videt,zadnji most se drzi na niti.odma da kazem auto je uzet u neretvi i covjek ga je koristio ponekad mjesto traktora za u poje pa je vjerovatno most tako i strado.naravno bilo je i trulezi u tom dijelu.most dole,kidanje pa varenje i sad je ok,promjenjena sajla parkirne,lezaj kardana centralni i sad znatno manje zatrzava.trzanje je jos primjetno ali ce sanacija pricekat par mjeseci.koliko sam procito da bi se to rijesilo treba korpa,lamela ,druk lezaj,nosaci motora,getribe,posebno zadnjeg mosta prednji i zadnji,kardana i selen blokovi.e sad reko mi serviser da to jos nije u losem stanju(za mjenjanje) pa ce zasad stajat ovako.jos na jednom mjestu hrda sanirana i to je sve zasad.slika nazalost nemam jer je auto bio u trebinju pa nisam mogo slikat.
a sad jedno pitanje,znate li cijene gore navedenih dijelova jel bi volio rijesit podvozje kroz par mjeseci.ako neko ima cijene molio bi da napise ovdje,zahvaljujem unaprijed.
toliko zasad,pozdrav svima.

Ned ruj 14, 2014 12:10 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Hrvoje
Godište: 1980
Moj auto: W211 220CDI, W124 250D,w126 300SE
Pozdrav.....
Evo vidim da se radi na autu,glavna sajla od ručne puca kao i pomoćne tu nije ništa čudno,godine.
Dalje ovo cukanje dizela ćeš teško rješit s ičim problem je u zamajcima starije izvedbe plus mala snaga motora,luft getribe i diferencijala i eto ga to je to sve skupa izaziva cukanje.
Jedino šta ti preporučam da provjeriš su gumene spojke kardana i prednje nosače zadnjeg trapa,zadnji rjeđe odu....
Čeljusti potraži na otpadu nova zadnja čeljust i to zamjenska dođe oko 1100kn,dakle otpad.
A za to radio to je zaista prastari model, Becker ali model s početka osamdesetih koji je išao u w123, na njuškalu imaš dobra polovna radija već od 150 -200kn sa cd,mp3 podrškom tipa Sony, Philips, Jvc....itd
Inače ova sjedala u w124 od 86 do 89 su ogroman propust u w124 ma svaki u kojem sam sjedio ima polomljene opruge i mehanizme,a još veća greška vlasnika je ta da sjedala s ispravnom tkaninom bace i ubace drugo sjedalo unutra.....

Ned ruj 14, 2014 2:52 pm
Mercedes štovatelj

radi se pomalo radi,celjusti sam zaboravio navest kao promjenjene,stavio mi je polovne nake ali dobre.sto se siceva tice oni nisu u losem stanju.ispravni su i prednji i zadnji i opruge su ok.prednji su vec mjenjani i drukcija je boja od ostatka interijera.i jako su prljavi i puni prasine.sad su na njima navlake od prijasnjeg vlasnika.a tapicirung vrata standardno odljepljen na vrhu.
sto se tice radia,ma meni je na ovom autu bas fora taj starinski izgled radia,je da nemam muziku osim radio dubrovnika ali posto nisam cesto na drumu na duge pruge nije mi zasad ni bitno.a da napomenem jer sam trazio pomoc oko njega,ispravan je i radi skroz ok.bila je operator error-jbg seljak uzeo belu ladu a ne zna nista o njoj.
sljedecih dana na redu:
-plovak rezervoara-ne pokazuje mi nivo goriva pa mislim da je to problem
-zadnji pojas mi ne radi-ne mogu ga ukopcat da ostane u toj poziciji a treba mi zbog sjedalica,a i plastika je slomljena
-ciscenje kanala za odvod vode sa sibera
-treba mi novi cep posude vode-brtva pukla-koliko je nova?
i za sad je to to.svaki savjet je dobrodosao a pogotovo info o cijenama dijelova.
u limariju ne bi sad puno ulago jer zena polaze kroz mjesec-dva pa ocekujem kroz neko vrijeme 190-tku :lol: umjesto 124-rke

Ned ruj 14, 2014 3:40 pm
Mercedes štovatelj

Ima ti u mene 4 crne oplate starije godine i cep od vode ako te zanima

Ned ruj 14, 2014 7:12 pm
Mercedes štovatelj

bok ivo.
oplate cu uzet skupa sa sicevima kad budem mjenjo,ali ce malo pricekat.cep od vode bi uzeo,koliko para.

Ned ruj 14, 2014 8:12 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Bojan
Godište: 1984
Moj auto: 1984 W123 200D
Gledajuci ovako, tvoj auto ima josh nade i zivota.. samo mu treba malo paznje koja mu je uskracen od strane starog vlasnika.. mozda ce to za tebe veci finansijski izdatak, ali kad se zavrsi, vrijedece..Svajetujem da ne stedis i vec ako nesto uzimas i stavljas na auto da to radis kako treba.. pozzz i sretno..

1983 W126 300D
1983 W123 200 LPG
1982 W123 240D
1981 W123 200D

Ned ruj 14, 2014 11:44 pm
Mercedes štovatelj

decki moze li mala pomoc oko cijena djelova.listao sam teme i naso neke cijene(bilstain amortizeri i jos neke sitnice) i vidim da je u bih dosta jeftinije ali nisam naso sto meni treba.vjerojatno ima na forumu sve info ali usprkos trazilici nisam naso,vjerojatno operator error.vi ste svi radili vec na autima razne servise i popravke pa bi mi mogli dat cijene nekih djelova ,u nas i u bih.hvala unaprijed.evo navest cu neke dijelove koje bi volio promjenit,iako nisu svi posli,ali radit cu malo limariju na mjestima gdje je najkriticnije pa bi volio stavit nove dijelove ponajprije na ovjes i podvozje.preporuka za marku dijela jer vidim ima djelova koji su prva ugradnja u merca ali se u neovlastenim servisima prodavaju puno povoljnije.naravno novi dijelovi.
-nosaci motora
-nosaci getribe
-selen blokovi
-sto treba na kardanu
kao sto vidite ni sam ne znam koliko dijelova ima na podvozju tocno za promjenit pa mi je vas info u samoj pripremi cijelog posla neprocjenjiv.

Pon ruj 22, 2014 11:04 am
Mercedes štovatelj

Ma pokkonit cu ti cep ionako mi visak, samo plati tisku 10kn,

Pon ruj 22, 2014 3:00 pm
Mercedes štovatelj

joooj njega,pa ne trazim djelove za dabe,samo se informiram o cijenama da vidim de mi je najpovoljnije sto uzet.inace vec sam promjenio cep,novi sam stavio.
meho mi promjenio centralnu gumu(ili lezaj neznam ni ja sto je tamo tocno) na kardanu i reko da je ostalo sve ok,ne treba nista,kaze samo su cini mu se malo opruge na lameli oslabile.i nosac motora lijevi je poso.
sad pito u tokica i kaze mi ovako:
-topran nosac motora 285 kn/kom,onaj jaci,valjda za taxi o kojem spricalo na forumu
-febi nosac getribe 145 kn
kakva je marka topran,mislim da sam nede procito da je febi prva ugradnja.savjet koji brand uzet jer to moram ovih dana ucinit i da li promjenit oba ili samo jednog.
e sad mislio sam sve mjenjat ali posto ima masu ulaganja prvo bi to rjesavo posto ovo nije nista hitno.

Uto ruj 23, 2014 12:01 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Po Topranu ljudi inače dosta pljuju, ja sam dosta toga od njih uzel i za sad nemam nikakvih zamjerki... :mrgreen:

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Uto ruj 23, 2014 2:40 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće