Sada je Pon lis 15, 2018 3:04 pm

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
W 168- A 140 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Arsen
Godište: 1978
Moj auto: A 140, MB Puch 300 GD, E 230-124
Imam problem sa paljenjem. A klasa motor 1,4 godina 2003, 120000 km
Iako ima struje, baterija je odlična, nekad ne pokazuje nikakve znakove da bi htio startati.
Ne čuje se niti zvuk kao da se išta događa, jednostavno je mrtav. Sva ostala instalacija uredno ima struju. Nakon nekog vremena upali kao da se nije ništa dogodilo.
Posjetio sam majstora koji je rekao da je to kvar startera. Nakon dogovorenog servisa auto mi je vraćen ali kvar nije odklonjen.Nije mi naplatio rad. Navodno moj A140 ima nekakav drukčiji automat koji se niti ne da nabaviti.
Majstor mi nudi alternativu izmjenu cijelog anlasera, startera, ali mi se cijena čini velika.
Imam li kakvu alternativu .
Unaprijed zahvalan na odgovoru

Pet lis 04, 2013 7:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1988
Moj auto: VW Polo 9N3 TDI
Andiamo napisao:
Imam problem sa paljenjem. A klasa motor 1,4 godina 2003, 120000 km
Iako ima struje, baterija je odlična, nekad ne pokazuje nikakve znakove da bi htio startati.
Ne čuje se niti zvuk kao da se išta događa, jednostavno je mrtav. Sva ostala instalacija uredno ima struju. Nakon nekog vremena upali kao da se nije ništa dogodilo.
Posjetio sam majstora koji je rekao da je to kvar startera. Nakon dogovorenog servisa auto mi je vraćen ali kvar nije odklonjen.Nije mi naplatio rad. Navodno moj A140 ima nekakav drukčiji automat koji se niti ne da nabaviti.
Majstor mi nudi alternativu izmjenu cijelog anlasera, startera, ali mi se cijena čini velika.
Imam li kakvu alternativu .
Unaprijed zahvalan na odgovoru

Već je pisano o sličnom problemu na forumu a radi se o anlaseru, koristi pretražinik i vjerujem da ćeš pronaći sve potrebne informacije :beer:

Sub lis 05, 2013 10:16 am
Mercedes štovatelj

Ime: Arsen
Godište: 1978
Moj auto: A 140, MB Puch 300 GD, E 230-124
Zahvaljujem svima koji su mi dali upute.
Da se pitalo mehaničara popravak odnosno rješenje zamjena analasera bi me došlo od 2500-5500 kn.
Jeftinija varijanta znači reparacija mojeg anlasera a skuplja novi anlaser.
Zahvaljujući ovom forumu i vašim preporukama saznao sam da se radi o kvaru od 80€ ali što to znači ako to tvoj meštar ne može ili nije u stanju izvesti. U svakom slučaju ja sam to riješio tako da sam preko E baya nabavio polovni anlaser (iz Njemačke sa garancijom) za 32 € na kućnu adresu. I to je to.

Pet vel 28, 2014 7:42 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]