Sada je Pet srp 03, 2020 4:22 pm

Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 153 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće
Razočaranje u Mercedes/Daimler 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Luka
Prezime: Končarević
Godište: 0
Moj auto: W203 220 CDI
Ovo nisam mislio da ću ikada napisati, al eto dogodilo se.
Stavljam ovo u podforumu o S klasi jer je ona u pitanju.

Naime, nedavno nam je došla W221 320 CDI koja ima problema sa zatrzavanjem kod šaltanja brzina.
Nakon bezuspješnog igranja s Daimlerom igrice : možemo to po garanciji, Daimler : može/ ne može... i nakon totalnog nezadovoljstva čovjeka, odluči se da se auto pošalje u njemacku direktno u Mercedes Benz da strucnjaci otklone kvar. Auto se šlepom prebaci tamo, i za mjesec dana auto se vraća, a problem nije riješen, tu sam se razočarao u Mercedes, da jedna takva firma ne može ustanoviti i otkloniti kvar a oni su sastavljali taj auto, tamo je proizveden, pa kako će onda jedan ovlašteni zastupnik bilo gdje u europi moći otkloniti kvar?? Po meni sramota za takav brand, prodaju S klasu kao neki top proizvod, hvale ju do neba i natrag, i sami sebe uzdižu, na kraju se ispostavi da oni sami ne mogu popraviti auto koji su ti isti ljudi proizveli...

Eto toliko od meme.

Ned lis 03, 2010 1:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM ICQ YIM AIM Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Svi prodaju smeće, nažalost to počinje i mercedes da radi.

Ned lis 03, 2010 1:51 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
Ako je sve točno,onda je za rubriku vjerovali ili ne.
Na koncu ispada da se tvornica ogradila,automobil vračaju u Hr. i prebacuju problem na trgovca i ovl.servisera da se oni natežu pravno i moralno sa kupcom top serije.

Zakon o zaštiti potrošača
Jamstvo na kupljeni proizvod(ako se proizvod ne može popraviti u roku 45 dana,trgovac je dužan zamijeniti proizvod s novim....)
itd,itd ...
cijeli slijed poz.zakonskih propisa je na strani kupca
ne samo novi proizvod -utuživanje i tražbina za nadoknadom

pa nije to kineski mikser (da ne vrijeđam) iz Peveca

svašta

Ned lis 03, 2010 2:44 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
To nesto nestima u svemu tome.Ako ga je Mercedes direktno dobio sa opisanim kvarom,onda ce tvornica i otkloniti tu gresku.
Na kraju krajeva,ako su kola vracena iz tvornice nazad,mora da bude i popratno pismo sa neki obrazlozenjem.

Ned lis 03, 2010 3:00 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Luka
Prezime: Končarević
Moj auto: W203 220 CDI
Auto je vracen sa objasnjenjem da je sve ok, covjek se vratio nakon tjedan dana s istim problemom.

bante : po zakonu servis ti može držati auto 89 dana i 89-ti dan ti ga izdati i reći da je sve ok, ti ga preuzmeš i sutra se javiš da opet nevalja, oni ti opet mogu držati auto 89 dana jer je zakonski rok 90 dana, ako u tom roku ne riješe kvar, moraš dobiti novi proizvod, ali u većini slučajeva ti se auto vrati prije tog roka i onda ga opet uzmu kad se javiš da je opet isto, nije ovo jedini slučaj, imali smo problem sa CLC-om na 7500km otišlo kvačilo, ista stvar, promjenimo, za par mj opet dolazi čovjek da smrdi lamela... E 250 CDI Coupe malo malo pali check engine, problem sa diznama, stalno zamjenimo sve, pobrišemo greške, i auto vozi ok par dana i opet ne vuče, i prijavljuje grešku... ima takvih slučajeva na tone, samo što to nitko ne iznosi nigdje.

Ned lis 03, 2010 3:58 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM ICQ YIM AIM Web stranica
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
Ako je to sve učestalo saMB ,šta je onda sa ovim drugim proizvođačima.Svašta ima dobro si rekao,više nisi u ništa siguran.
Ja sam nedavno kupio skuter Aprilia(domicilna zemlja Italia),kad sam otišao na reg. i malo pogledao papire-zemlja porijekla Kina.
Kupio Liebherr hladnjak,ovaj model u Njemačkoj uopće ne postoji.Model koji sam kupio samo za tkz"istočno tržište".Ja sam naivno mislio da je to tržište netragom nestalo ranih devedesetih.Mogli bi do sutra..., isprika radi izlaženja uz teme :smile:

Ned lis 03, 2010 4:13 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
welcome to reality. :nezna:

ali da budemo fair, treba i znati gdje tacno je auto poslano.
vjerovatno se radi o autu 2006. godine, mozel bit?

naprimjer u Untertürkheim-centrali postoji jedan team, koji se specijalizirao za Airmatic/ABC-Probleme, znaci Spuru i ostale igrice.
znaci taj team samo diagnosticira i steluje aute, koje prave velike probleme i ovlasten serviceri nemogu savladat taj problem.
tako ima svukud u okolici specijalizirani team-ovi. sad, do do koje tvornice je to auto doslo itd..

p.s. mercedes zivi jos od status 70.-/80.-tih, al gube jako puno kupce na japance kao naprimjer Toyota itd., jer jednostavno kvalitet nestima vise sa cijenom. to ce bit jos gore za koju godinu, kad budu elektro-mobili standart, jer je mercedes na tom podrucju vec izgubio, ako ih usporedis sa drugim firmama.
prespavali su elektro-tehnologiju vec danas, a za sutra da nepricam.

Ned lis 03, 2010 4:32 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Prezime: Zetović
Godište: 1988
Moj auto: W210 E220D 1995.god. elegance - tatin
Napokon i ovakva tema otvorena. Mercedesi se kvare 0-24h, stalno problemi i reklamacije, a npr. jedna narodna kola naprave mnogo više kilometara bez kvarova, žalosno :masskill:

Ned lis 03, 2010 6:34 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Statistika do 2009 god.
http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... jAe06pWCDQ

Ned lis 03, 2010 6:47 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Zvonimir napisao:

joj sto volim ove ADAC statistike. :masskill:

fakt, koji mnogi neznaju: svako slepovanje koje preko Mercedes-Mobilo Garancije ide, ne ulazi u ADAC-statistiku.....
da vidis koliko racuna imam koji su preko mercedes-garancije isli, a bez da je ikad doslo do ADAC-ovih statistika.... :wink: :bonks:

Ned lis 03, 2010 7:06 pm
Mercedes ovisnik

Ime: nikola
Moj auto: w140 Genscher, c126 500 SEC
CL 500, w211 AMG optik, A klasa, CLK cabrio..
neznam ništa njemački pa nemogu zvonimirovo komentirat.
ovo šta je ameno rekao, vjerojem da je istinito, i stalno slušam da se ljudima mercedesi kvare, ali mislim da i mi svi imamo isti problem, a to je DA SMO LUUUUDO ZATUCANI U OVAJ BREND I DA GA OBOŽAVAMO.. bar je kod mene tako, i da ne želim uopče čut takve priče (a nažalost duboko u sebi znam da su istinite).

ja još uvijek pokušavam vjerovat da se to radio o pojedincu "1 na 1000" koji ima grešku... i da se svi auti kvare, ali da kad se pokvari mercedes da je to jako naglašeno i odma je drama.. JA I DALJE POKUŠAVAM VJEROVAT U OVU TEORIJU, a ni sam neznam da li sam sebe lažem..

moje mišljenje je da sa SL r129 2000 godine je proizveden posljednji pravi mercedes i tzv. ere kockastik mercedesaoštrih rubova, mada neki smatraju da se to dogodilo davno prije prestankom proizvodnje Genšera, 124, 123..... :cry:

Zadnja izmjena: mercedes-benz je život; Ned lis 03, 2010 7:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Ned lis 03, 2010 7:07 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Krunoslav
Prezime: Kranjčec
Godište: 1987
Moj auto: W201 190D 2.0 (1993)
W168 170 CDI Avantgarde (1999)
Apsolutno se slažem sa gore napisanim. Kada je Mercedes u pitanju, mi prečesto koristimo obrambene mehanizme. :cry:

W201 190D 2.0 '93

W168 170 CDI Avantgarde '99

Ned lis 03, 2010 7:15 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes poznavaoc

Ime: .Igor
Godište: 1978
Moj auto: Mercedes w 108 2.8S , Bmw E12 525
Zadnji kvalitetan mercedes je napravljen 124 95 godine , a s početkom 1996 i modelom w210 mercedesov ugled je potonuo dubokoooo . :beer:

Ned lis 03, 2010 7:20 pm
Mercedes ovisnik

Ime: nikola
Moj auto: w140 Genscher, c126 500 SEC
CL 500, w211 AMG optik, A klasa, CLK cabrio..
taratara napisao:
Zadnji kvalitetan mercedes je napravljen 124 95 godine , a s početkom 1996 i modelom w210 mercedesov ugled je potonuo dubokoooo . :beer:

to je istina konkretno prićajući o E klasi, po meni za S klasi je w140 1998 zadnji, C klase 190-ka 1993, SL 2000.... izlaskom CLK i coupei E nisu šta su bili, c140 kod S coupea, mada za njih kažu da su puni kvarova... što znaći da je SEC 1991 zadnji (ali sad ce ispast gle ima sec-a pa sereeee)

Ned lis 03, 2010 7:30 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ono isto sto je i Kujko napisao,i tu ima istine,ali statistika je za javnost i nemoze obuhvatiti svakoga tko ima kvar na kolima.Realitet je sasma dugaciji.Mnogi ljudi nezovu ADAC ako su kola pokvarena,nego popravlaju sami kako bi smanjili troskove oko kola.Isto tako nije samo ADAC u Njemackoj za slepanje kola u servis.Ima i drugih firmi koje to rade ali neide u nikakvu statistiku.ADAC je najveci i najjaci auto klub u Njemackoj, i zato se uzimaju samo podaci od strane ADAC-a.U 95% slucajeva ADAC nije u stanju da kola popravi na licu mjesta niti moze da popravi.Jedino bateriju promjeniti,koju sijalicu,osigurace zamjeniti i montirati rezervni tocak.

Ned lis 03, 2010 7:30 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].   [ 153 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće