Sada je Sub sij 23, 2021 12:32 am

Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
w201-prekidaci na sjedalima 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Darko
Godište: 0
Moj auto: W201 2.5D;W123 200D
Pozdrav!
evo bas sam trazio svuda,izgleda se slabo tko susretao s time,pa da da vas pitam. imam neke saltere na sjedalima,vozacko i suvozacko,pretpostavljam da su za "pumpanje" sjedala,jerbo za izbacivanje sigurno nisu :nezna:!uglavnom na salteru su 2 potenciometra,1 oznacen sa ABCDE,2. sa oznakama od 0-4 ali stogod da mrdam,nista mi se ne desava pod guzicom...gledao sam ispod sica nema nikakve pumpe,motorica,ima malo crijevo samo kao od vakuuma negdje spojeno samo nemam pojma kud to vodi dole nekud,da nije na vakuum pumpu kod motora? e sad ako tko zna kako to osposobiti,dali to ima svoj neki motor negdje,nesto stvarno nemam blage veze :?:

Pon svi 31, 2010 2:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
To je pumpanje sjedala, ne znam šta sve pumpa kod W201 na mom W203 pumpa bokove, leđa, gornji i donji dio i prednji dio sjedala.

Pumpa je na W201 mislim ispod zadnjeg sjedala.

Pon svi 31, 2010 3:48 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Ako se ne varam ispod zadnjeg sjedala je samo za centralno,ne znam da li ima dovoljno snage da dize sjedala.

Pon svi 31, 2010 4:18 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Tin
kako izgledaju prekidaći? imaš li sliku?

w201 je imao samo u ponudi el siceve sa memorijom + grijanje siceva...nikakvi moduli za pumpanje bokova itd..

Slika

jedino ako imaš RECARO siceve koji imaju dosta gumbića...

Slika

Slika

Pon svi 31, 2010 4:35 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Goran
Moj auto: Posjedujem mercedes W202, 200CDI, SELECTION, 2000 proizvodnja;
Oprema:ESP, vebasto, SRS, 4 vazdusna jastuka, daljinsko otvaranje gepeka i vrata, ABS, grijace u elektricno pomjeranim retrovizorima...
Prije 2 godine prodao sam svoj w 201 koji je imao iste prekidace. Ti imas tzv. "ortopetsko" sjedalo. Povezano je crijevom sa vakum pumpom, koja se nalazi ispod zadnjeg sjedala, a koja naduvava "samo" naslonjac sjedala vozaca, ako je dovod komprimiranog zraka ispravan. Oznake A, B, C, D su mjesta ili visina na naslonjacu na kojima se komprimirani zrak zadrzi. Ti time odredjujes u kojem polozaju ti je za tvoju kicmu najugodnije. Ova opcija je odlicna za one koji imaju problem sa kicmom zbog fizicke neaktivnosti, pa ih prilikom duze voznje bole ledja.
Sto se tice kolutica sa brojevima ne znam, jer i kod mene nije bio aktivan, pretpostavljam da je samo dodatak za neke druge vrste sjedala, koji imaju jos neke mogucnosti kao sto je podizanje sjedala po visini.

EDIT:
Moram se samo malo korigovati! Ispod zadnjeg sjedala je mala vakum boca sa motoricem koji gura kompresovani zrak, a ne vakum pumpa. Lapsus :bonks:

Pon svi 31, 2010 9:19 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

e hvala,pogledacu ja to sutra ispod sjedala i uslikat i prekidace i tu bocu ako nadjem.
@kova uf,a takva sjedala da imam nebi valjda ni izlazio iz auta ni jest,ni pit ni nista ili bi ih vadio sa sobom :mljac:

Pon svi 31, 2010 9:34 pm
Mercedes štovatelj

evo i slika

Slika Slika Slika Slika

nasao sam pumpu ali je to od centralnog samo izgleda. a ova 3 crijeva slobodna,jedno je od boce, 2 su za sjedala valjda,nemam to gdje spojit, fali tu jos neki motoric cini se da tu druka zrak.

neznam kako je kod obicnog centralnog sve to spojeno :?:

Uto lip 01, 2010 12:06 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Tin
ja ovo prvi put vidim... :shock:

Uto lip 01, 2010 12:13 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Godište: 1984
Moj auto: CLS 350,W124 220CE, W211 320CDI Avantgarde
pa kova kakav si ti to poznavaoc W201 a neznaš da u njemu postoje ovakva sjedala... :mrgreen:

btw. ja sam kod jednog tipa u w201 vidio napuhavanje sjedala kao kod W124 ili W210 nisam siguran al je sve radilo....

Uto lip 01, 2010 2:22 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
pa ovo je ortopedski sic, valjda nije toliko poznat jer nisu ljudi bas cesto narucivali u 190.

Uto lip 01, 2010 7:54 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

jbg al ne radi ortopedija :hoponbed: ...dobro meni inace svako sjedalo od Merca djeluje ortopedsko,ma ono ko da ga doktor propisao e bolesnog da lijecis s njime!! al svejedno,pokusavam nest iskemijat,skinut cu motoric imam sa starog zracnog sica od utovarivaca,probijen je jastuk pa ne drzi zrak,ali kompresor radi,pa cu probat,da mi je to napraviti. nemam viziju kako da to spojim na ovu pumpu od centralnog,pa ako neko zna nek me malo prosvijetli :smile: !

Uto lip 01, 2010 9:50 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Godište: 1984
Moj auto: CLS 350,W124 220CE, W211 320CDI Avantgarde
pumpa od centralnog je vakuum pumpa,a tebi treba pumpa/kompresor koji pumpa zrak, tako da to nemožeš spojit na vakuum pumpu...

Uto lip 01, 2010 10:10 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
to ono na foru kad prdnes da ti se otkljuca auto? genijala! :mrgreen: :mrgreen:
preporucujem ti original dijelove sa nekog drugog 190, sve drugo ti nece nikad licit na original a kostat ce te vise zivaca nego sto vrijedi. :beer:

Sri lip 02, 2010 9:33 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Kujko napisao:
to ono na foru kad prdnes da ti se otkljuca auto? genijala! :mrgreen: :mrgreen:
preporucujem ti original dijelove sa nekog drugog 190, sve drugo ti nece nikad licit na original a kostat ce te vise zivaca nego sto vrijedi. :beer:

Ma gdje on moze naci ove dijelove?????????? A i ove w201 do sad samo jos nisam cuo da je fabricki ubacivan NOS. Sve ostalo je vec viđeno. :beer:

Sri lip 02, 2010 11:41 pm
Mercedes štovatelj

nista na kraju od kemije sa kompresorom...ali nabavio sam zato ludu druk masinu-pumpicu za tlakomjer :mrgreen: ! sistem je automatski-ruku zavucemo malo ispod sjedala,dohvatimo pumpicu spojenu za sjedalo,lagano pritisnemo druk masinu jedno 10-ak puta i hop hop,sjedalo je automatski napuhano na optimalnu tvrdocu. nakon nekog poduzeg vremena zrak se sam,automatski naravno,ispusti,ali nista zato ponovimo radnju i eto ga opet nastavimo sa lagodnom voznjicom 8) ! tako da-problem rijesen :snf: :beer: !!

Pet lip 04, 2010 9:56 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće