Sada je Čet kol 22, 2019 6:10 pm

Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Ulje upozorenje 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: newuser
Godište: 1983
Moj auto: Mercedes W203
Pozdrav ekipa danas sam isao malo dalje s autom i dobio sam upozorenje "motorol-stand olstand reduzieren" ja sam računa da je ulja malo pa nadosuo... A nije bilo manjka ulja, sutra ga svakako vozim majstoru, mislim elektricaru prvo. Ne bi bilo loše ako netko zna o čemu se radi ovdje da podijeli...

Uto stu 21, 2017 11:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1993
Moj auto: S204, 220 CDI
Volvo V40, 1.9D
Baš suprotno, upozorenje ti je govorilo da treba smanjiti razinu ulja što znači da ga je bilo viška. Ako vozilo ima DPF, vjerojatno se dogodilo da je uslijed učestalih regeneracija DPF-a dospjela veća količina goriva u ulje.
Koja je godina proizvodnje, koji motor?

Uto stu 21, 2017 11:53 pm
Mercedes štovatelj

icokt napisao:
Baš suprotno, upozorenje ti je govorilo da treba smanjiti razinu ulja što znači da ga je bilo viška. Ako vozilo ima DPF, vjerojatno se dogodilo da je uslijed učestalih regeneracija DPF-a dospjela veća količina goriva u ulje.
Koja je godina proizvodnje, koji motor?

W203 2005 god. 200 cdi.

Sri stu 22, 2017 9:24 am
Mercedes štovatelj

Volvo V40, 1.9D
Znaci da ima DPF, tako da sam poprilicno siguran da je do ovoga sto sam ti napisao. Trebao bi napraviti izmjenu ulja s obzirom da sad ima goriva u ulju. Prije koliko km je napravljena izmjena i koliko je natoceno ulja ako znas?
Kakve relacije inace vozis? Pretpostavljam da inace imas dosta kratkih relacija pa se zato to dogodilo.

Sri stu 22, 2017 10:01 am
Mercedes štovatelj

icokt napisao:
Znaci da ima DPF, tako da sam poprilicno siguran da je do ovoga sto sam ti napisao. Trebao bi napraviti izmjenu ulja s obzirom da sad ima goriva u ulju. Prije koliko km je napravljena izmjena i koliko je natoceno ulja ako znas?
Kakve relacije inace vozis? Pretpostavljam da inace imas dosta kratkih relacija pa se zato to dogodilo.

Evo danas su mi izvadili oko jedan litar ulja, kažu da ga ima viška... pa vidjeti ćemo. Inače sam ga mijenjao prije 5.000 trebalo bi ići još 10.000 km. Točno, vozim dosta kratkih relacija ali ne bi smjelo nakon 5.000 ponovno mijenjati ulje, nadam se da je bio samo višak. Natočeno je bilo između 6,5 - 7 l ulja s tim da sam jučer nadodao još cca. 0,3 l sada ga je negdje oko 6,2 l.

Sri stu 22, 2017 1:38 pm
Mercedes štovatelj

Volvo V40, 1.9D
U tvoj motor ide max. 6,5 litara ulja, što znači da je već u startu bilo malo viška, ako kažeš da ste natočili između 6,5 i 7, pa ak je još malo goriva došlo uslijed aktivnih regeneracija DPF-a i to je dovoljno da počne javljat višak ulja. Onda se vjerojatno radi samo o manjoj količini goriva što nije ništa čudno za vozila s DPF-om.
Uglavnom probaj redovito pratiti razinu ulja da vidiš jel će rasti opet.

Naravno da ne bi imalo smisla mijenjati ulje svakih 5000, no DPF voli raditi probleme ako se vozi puno kratkih relacija jer mora obavljati aktivne regeneracije što se vrši tako da već praktički u taktu ekspanzije ubrizga još jednom manju količinu goriva kako bi povisio temperaturu ispušnih plinova što je nužno za regeneraciju DPF-a. Onda to gorivo uglavnom ne izgori u potpunosti pa dio završi u ulju. Drugi način regeneracije je pasivna regeneracija koja se odvija kada se potrebna temperatura ispušnih plinova i DPF-a postigne uslijed same vožnje, što se događa tek na duljim relacijama kada motor već neko vrijeme radi na radnoj temperaturi i pri povećanom opterećenju motora.

Moja preporuka ti je da smanjiš interval zamjene ulja na 10 000 km ako radiš uglavnom kratke relacije, pogotovo ako opet primijetiš da ti raste razina ulja. Inače je i dobro otići provesti automobil po autocesti ili već gdje ti je prikladno, malo ga "ispuhati", to bi smanjilo broj aktivnih regeneracija.

Sri stu 22, 2017 2:55 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
Često ljudi kod motora koji nemaju šipku naspu viška.

Zlu ne trebalo :mrgreen:

Sri stu 22, 2017 3:11 pm
Mercedes štovatelj

Neno2 napisao:
Često ljudi kod motora koji nemaju šipku naspu viška.

Zlu ne trebalo :mrgreen:

:mrgreen: a baš.

icokt svaka čast na iscrpnom objašnjenju

Sri stu 22, 2017 3:27 pm
Mercedes štovatelj

Volvo V40, 1.9D
Ma nema problema :wink:

Šta je je, šipka je nepogrješiva, ali moram priznat da me ni mjerenje u onom servisnom (tajnom) meniju nikad nije slagalo. :mrgreen:

Sri stu 22, 2017 4:52 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ]