Sada je Sub ruj 21, 2019 6:37 am

Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
W126 - ako sada kupujem, na što paziti, koji uzeti... 
Autor Poruka
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1966
Moj auto: Mercedes 190E 1.8 LPG
Evo sada mi se ukazuje želja i moguća prilika kupiti najljepšu S-klasu svih vremena, W126...

Pa molim poznavatelje da preporuče koji motor uzeti od benzinaca (sa plinom ili za ugradnju plina u svakom slučaju), ili koji diesel uzeti ili ugraditi - frend preporučuje 250D sa 20 ventila i pet-brzinskim manualnim mjenjačem, iako je meni draga i automatika, no za nju treba dobar stroj, ovi dieseli ispod 100 KS su preslabi...

Na što osobito paziti? Hvala...

Pon ožu 17, 2014 9:30 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
W126 benzinac i to bez pete brzine.U petoj brzini je jako slab prilikom ubrzavanja.

Pon ožu 17, 2014 11:10 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

OK; mislim da nitko i ne koristi petu brzinu za ubrzavanja čak niti kod puno modernijih auta... :smile:

Zanimaju me razlike između boljih euro i lošijih američkih verzija, da li je to samo u farovima i debljem odbojniku ili ima još podosta toga, kako se to očituje u VIN broju?

Za dobre frendove sa ovog foruma, tu je i jedan besplatni engleski OnLine Owner & Service Manual za sve modele serije W126:

https://www.startekinfo.com/StarTek/out ... ocId=12253

Pon ožu 17, 2014 12:55 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Obrati se članu GADOGUZ. Čovjek je imao jedan savršen primjerak w126.

Pon ožu 17, 2014 8:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes entuzijast

Ako želi dati koji korisni savjet, ima ova tema pa neka kaže... inače me zanimaju oni regani na HR table... pa ako je njegov takav... :smile:

-- Pon ožu 17, 2014 11:06 pm --

Nešto iz "low-budget" klase, taman kakva mi je trenutno najinteresantnija... Ovaj prvi mi je najinteresantniji, jer bi bio dobar i za mladog vozača (mojeg sina), iako se nadam da će uskoro promijeniti taj stupidni zakon...

http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-12 ... s-10893993

Tu je i ovaj, zanemarimo udaren odbojnik naprijed desno...

http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-kl ... as-1258649

Ovaj mi je skroz blizu, mogao bih ga i osobno pogledati, no ako netko nešto zna... :beer:

http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-kl ... as-7072328

Ajmo ljudi, netko nešto zna... :bye: :bye:

Pon ožu 17, 2014 9:54 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Bojan
Godište: 1984
Moj auto: 1984 W123 200D
Ovako bez rednog sestaka tesko da to moze biti stroj, savjetujem da je auto u orginalnom stanju sa malom kilometrauzom (logicno i jako tesko da se nadje) po mogucnosti automatik.. radio sma obnovu jednog, pa timogu objasniti sve sto te interesuje pisi na pm..

P.S Od ova tri, ne bi uzeo nijedan..

1983 W126 300D
1983 W123 200 LPG
1982 W123 240D
1981 W123 200D

Uto ožu 18, 2014 12:18 am
Mercedes štovatelj

Ime: Muzafer-Davys
Prezime: Suljic
Godište: 1981
Moj auto: E 300 TD
177 PS
god.98
pozdrav

slazem se s bojanom ni jedan od ova tri :D

prvi auto mi se ne dopada jer nije u orginalnom stanju radjen je pitanje zasto i imam osjecaj da ga bas nije domacin vozio...

na drugom ne pase kilometraza i odma mi se ne svidja jer je i na njemu nest muckano... zasto ljudi jednostavno ne prodaju ono sto imaju i onakvo kao sto i jeste...

treci ne obecava bas mnogo po izgledu...

Ja sam ljubitelj mercedesa i volim starije. nemam nista protiv dobre 123 124 ali naravno oni nisu S. ako vec gledas gledaj da sve stima kao sto i kaze... ne volim ljude koji petljaju i lazu... i odma se zavrsava nasa prica tu...

S klasa genscher ili poznat kod nas SLON mi je auto koje me je odavno zadivilo ali naravno ne mozes nac dobro i jeftino to ne postoji...

gledam po sebi ja sam na svom sve zivo mjenjao i utezao, gledao sam da je sve orginalno... i pomisljao sam da ga prodam da uzmem nest mladje i kakvog karavana kombija ili terenca posto imam malo dijete i bit ce jos... i gepek mi postaje malo dok kolica i stvari stavis gotovo, a posto sam bolesnik ne volim da mi je na sjedistima ili na dasci nazad stvari natrpano...
dosli smo do price sa mojim autom utegnutim... gledali su neki ali naraavno bio im je skup, nikog nije briga sta si ti mjenjao on kupuje auto u kompletu a sta si ti ugradio stavio koliko si platio to nikog nije briga...

NECES NACI auto servisiran i sredjen i utegnut da je na prodaju... jer niko takvo auto u takvom stanju ne prodajeeeee

tako da ti je moj savjet ako trazis nesto dobro da neces nac jeftino...

u svakom slucaju prije kupovine nemoj da ti bude mrsko ili da mislis kako ce da te kosta uradi u servisu pregled prije kupovine da ti kazu ljudi svoje misljenje... ako imas blizu mercedesov servis odes njima oni ce ti odma reci sta gdje i kako...
druga stvar, cim kazes prodavcu da zelis test raditi ako je auto stvarno dobar kao sto on tvrdi nece se protiviti, dok ostali ce odma reci moze al je sad skuplji ovo ono... tu bi ja pricu zavrsio.

nasao sam bio mercedesa 124 u jednom dijelu beca gdje stvarno samo bogatasi zive i pomislio sam kako je moguce da je cica imao tu ljepoticu u garazi. mjesto gdje smo se sastali bilo je dalje nego iz oglasa i naravno radi obaveza bio je mrak, a onda je dosao lik koji tvrdi da je prvi vlasnik i da je sve orginalno ali da su djeca se igrala sa servisnom knjigom te da je ista negdje tu al je nemoze nac... auto je izgledao vise nego savrsen kad sam uzeo da probam otisao sam do banke gdje je bilo rasvjete i pogledao... auto je bio udaren i farban cak mu je i motor vadjen... pitao sam sta je to. odgovor je bio nije tacno samo je poliran dok nisam pogledao ko je farbao auto bilo mu je mrsko skidati sve kedere i gumice po sasiji pa su dobile mozes misliti orginalnu boju...
smjesno...

druga stvar nas ljubitelja ovakvih ljepotica je u tom sto svi zelimo da dobijemo sto zelimo a ne razmisljamo na posljedice nego ono sto kazu glavom kroz zid...
ako si u stanju da uzmes ovo sto si nasao i sto si dugo trazio moj savjet je da sacekas jos bit ce ne trci za prvim...
osim toga imas oglase pogledaj cjene vidi posto su najjeftiniji a postu su najskuplji pa nadji neku sredinu... vidjet ces da su mozda ovi od onih najjeftinijih...

POZDRAV

Uto ožu 18, 2014 1:01 am
Mercedes ovisnik

Ime: Matija
Godište: 1986
Moj auto: LR Disco Sport
U potpunosti se slažem, dobrog 126 za male pare nećeš nać. Ove prerade u 250d ne bi ni pomišljao kupovati.
Preporučio bih 280 sa automatskim mjenjačem. Ako nemaš dovoljno novaca onda ti je bolje kupit 124, djelovi su pristupačniji i puno je
jeftinije održavanje :beer:

Uto ožu 18, 2014 9:24 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: maxo
Godište: 1979
Moj auto: A160 Avantgarde W168
Ja sam jedan od onih što vole ta godišta mercedesa i ovaj iz srednjeg oglasa mi se vizualno jako sviđa. Nebi uzeo prvi i treći jer mi se po slikama čine daleko od nekog utegnutog stanja. A i ne volim ubacivanje neoriginalnih dizela umjesto benzinskih šestaka, više to nije to. Nijednog nisam išao gledati pa ne znam kakvi su, ali mi se srednji čini dobar po slikama. Zašto kolege Boyan i Davys ne preporučuju da ni taj ne valja? Podijelite što znate. :bye:

Uto ožu 18, 2014 9:31 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Ako imas malo vise sitnog novca ovaj te moze jos najmanje 15 god.dobro da sluzi.Nije bio nikada karamboliran,original boja jos na njemu(nikad nije bio lakiran )malo kilometara itd.itd.
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... idm=386325

Uto ožu 18, 2014 10:41 am
Mercedes entuzijast

Zvonko, pusti viceve, vidiš u kojoj klasi prtljam a ti mi daješ valjda najboljeg i najskupljeg na AutoSCoutu... mene zanima veličina i komfor tog auta, ne zanima me da on baš bude onakav kakvim ga je zamislio Mercedes-Benz, meni bi on sa 250D bio sasvim dobar, iako to nekima "nije to"... znam da "nije to to", ali ja i ne tražim neki Merc koji bi prekosutra bio spreman za međunarodne izložbe oldtimera, nego ljepotu jedne linije uparenu sa razumskim rješenjem pogosnkog agregata i getribe...

Uto ožu 18, 2014 12:41 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Muzafer-Davys
Prezime: Suljic
Godište: 1981
Moj auto: E 300 TD
177 PS
god.98
pozdrav

Maxo po meni ovaj srednji je naj od ova tri, ali kilometraza mu ne stima i to je moje misljenje sto ga nebi uzeo... nasao sam bio jednog 124 gdje isto km nisu stimali i kad sam pitao vlasnika kaze ma vratio samo 10 000 radi necega ... nigdje veze da neko vrati samo malo daaaaj to su vicevi :D

druga stvar tesko da ces naci ljepotana sa dosta godina i da mu je km bas ono 250 000 270 290 pa cak i 300 000 km...
ko god od nas ima auto zna i sam koliko pravi km godisnje koliko servisa uradi... nek je samo 15000 km godisnje taj auto ima 32 godine lahko je skontati da ne stima... a da je samo i 10 000 godisnje opet ne stima...

ovo tvrdim posto vidim sliku sata da kilometraza ne stimaaa. svaki sat koji se vraca pobjegnu brojevi ne stoje u istoj liniji a na ovoj slici se bas vidi da brojevi nisu u sredini ni u istoj liniji...

To je moje misljenje...

sa druge strane ja da se pitam ja bi vise volio nac ljepotana da mu sve stima a recimo da mu je motor los... prepakujes motor odnosno uradis generalku motora ili sto kazu specijalu i onda si miran sa svime malo duze neg sto bi sa drugim bio.

u svakom slucaju istog sam misljenja da ono ima zamjenski motor ovo ono nije presao puno... Auto ko auto ima kilometara i sve zivo mu je ishabano nije samo u pitanju motor nego i stanje sasije zamjenskih dijelova...

Moj drug je imao zelju da uzme audi 2,5 allrad i poceo da ga fali, ima vazdusne jastuke bla bla bla. moj odgovor je bio znas li koliko kosta taj jastuk pumpa ili recimo dva jastuka? kaze ne ide to tako cesto to je audi... da slazem se da ne ide to tako cesto ali taj auto nije nov pa da ti kazes miran sam 150 000 km nego je bas pri kraju i covjek je skontao da ga treba prodati prije servisa ??? razmislio je malo o tome i nije ga uzeo...

To je bilo moje misljenje a opet kazem i tvrdim da kilometraza nije od ovog auta na satu zasto je to uradjeno ??? - Da bi dobio na cijeni...

pozdrav

Uto ožu 18, 2014 7:07 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Bojan
Godište: 1984
Moj auto: 1984 W123 200D
Lupan sprijeda, trapovi ne stoje kako treba,kako prednji tako zadnji, (dijelova za zadnji trap nema, ja sam trazio jedan mali lezaj tzv piksna u lafeti 380 evra umercedesu, a ovako naci samo da sanjas) iako ti kao laik ne vidis a djelovi zara.. sjediste provaljeno usled enormne kilometraze, kad skines presvlake shvatices, jedino ako si vidio kako izgledaju dobra sjedista, tepisi ofucani, na drveni volan se najezim odmah znam da ga nije vozio ljubitelj mercedesa, nema klimu, sto se uvijek trazi kod ovog auta, a naknadno je jako tesko ugraditi.. i tonu drugih stvari.. uglavnom pazari pa ces vidjeti.. A u orginalnom stanju postoji i u BiH http://www.pik.ba/artikal/5038173/mercedes-126-w126-380-se/ a kamoli u HR, a posto ste u evropskoj uniji mozete uvesti sta ocete iz njemacke da birate... Tako da uzimati ove skule u koje treba uloziti 3-4 k evra a i to je upitno, samo ako imate para viska i zelite da spasite neki od primjeraka bijede i prese..

1983 W126 300D
1983 W123 200 LPG
1982 W123 240D
1981 W123 200D

Uto ožu 18, 2014 9:25 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Hrvoje
Godište: 1980
Moj auto: W211 220CDI, W124 250D,w126 300SE
Evo ja zaista nisam ljubitelj ovih prerada tipa ubacivanja 250D motora iako su se pokazali najizdržljiviji motori ikad u mercedesovoj povijesti a vidio sam slučaj w140 sa 250D makinjom :nezna:
Po meni se uvijek isplati dati koju kunu više pa kupiti dobru 126 icu nego dati 2000E pa uložiti još dvaput tolko u neku karampanu.
Inače kao jaki dobri i neki optimum su se pokazali 300 benzinci počevši od 1986 godine tj redizajna u w126 i vrlo rijetki primjerci 300TD sa om 603 turbo dizelima koji su nažalost išli samo za područje Kanade i USA,a na njuškalu imaš jednoga u Zadru sa full opremom kojega sam ja imao u planu kupiti ali bi trebalo raditi automatsku klimu i pretapecirati vozačevo sjedalo(ispucana bež koža)-čovik mi je bija posla sve detaljne slike....auto je uveženo iz Kanade.....duga verzija 300SDL ja mislim da je jedini s tim motorom u Hrvatskoj.
Treći mercedes bi mi trenutno bija previše,ali da nisam kupija w211,w126 SEC od jednog člana foruma bi definitivno bio u garaži....
Pozdrav!
PS Bojane bez zamjerke ali 380 je jedan od motora koje treba svakako izbjegavati,pucanje lanaca,velika potrošnja, malo ubrzanje,nepouzdani motori koji su bili problematični sve godine proizvodnje,plus nažalost niti jedan klasik se ne može uvesti jer ne zadovoljava Euro normu 3 viruj mi odmah bi doveja 126 da nije ovih apsurdnih zakona.

Sri ožu 19, 2014 7:58 pm
Mercedes entuzijast

Tako je, da nema eko-ograničenja, unio bih i ja W126 izvana, no ukoliko je preko 30 godina - to se može srediti, samo što se onda plaćaju maksimalna davanja na CO2 (preko 302 grama/km) i sve ostalo kao da kupuješ najnovijeg...

Kod nas bi me zadovoljio 2,5 diesel, osobito ako je 20V sa dvije bregaste (taj se ne muči baš sa težinom auta, meni bi bio ideal kombinacija serije i ekonomije), ili da je neki 280SE - 300SE sa atestiranim plinom upisanim u prometnu...

Čet ožu 20, 2014 9:23 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće