Sada je Pon stu 30, 2020 9:01 am

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
cla 200 cdi 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: robert
Godište: 1972
Moj auto: cla 200 cdi
pozzz ekipi, imam cla 200 cdi iz 2015g 175 000 km, uglavnom stalno se pali greška motora -DPF---više neznam kod kojeg majstora nisam bio , prvo kod Gašparića vg pa dalje....svakih 1000 km mi se upali greška zaštopan DPF... svaki od tih majstora pa i Gašparić očistio je DPF i napravio regenaeraciju, ugrađen je i novi softver po recolu iz Mercedesa, u jednom trenutku je podizao i nivo ulja u motoru, pa sam išao i na ispitivanje dizni da ne bacaju previše goriva....znači izmjenio sve šta su rekli bacio hrpu para a i dalje se pali DPF....neznam kome i gdje da se obratim više....POMOĆ......hvala

Sub ruj 14, 2019 9:16 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Svježe iskustvo sa DPF. Sedmična relacija slo-bih. Kupljeno novo nije Mercedes. Na 148 problemi sa DPF (na autu koje jedva da vidi grad i najduže stani kreni mu je na graničnom prelazu). Nakon niza svega i svačega. Remap i uklanjanje Dpf što očigledno slijedi i tebi.

Sub ruj 14, 2019 11:47 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Horhe
Godište: 1987
Moj auto: W246
Da bi se započeo proces regeneracije, potrebno je da pozamašan broj uslova bude ispunjen: temperatura motora, da senzori temperature i pritiska rade i daju vrednosti bliske nominalnima itd. Kvar ili zaprljanost bilo kog senzora od čijih očitavanja zavisi proces regeneracije automatski blokira ovaj proces.

Sledeća stvar koja može uticati na regeneraciju je štelovana kilometraža automobila. Noviji automobili zapisuju prethodne parametre regeneracija, pa smart algoritmom određuju kada otprilike da krenu u sledeću. Na primer, ako idete autom svaki dan na posao 20km, automobil krene da radi regeneraciju nakon 10ak kilometara, iako još temperatura nije optimalna. Takođe, ako računar primeti da često vozite po gradu, pokretaće regeneraciju sa daleko manjom napunjenošću, jer kraće traje. E sad, u slučaju da je neko rezao kilometražu, morao je da počisti sve te vrednosti iz memorije, jer ako prešteluje samo odometar - džaba je krečio.

Treća bitna stvar je način na koji automobil regeneriše DPF. Kod MB-a su to dve opcije:

1) povećanjem količine dizela u smeši, tako da motor izbacuje nesagorelo gorivo u DPF, gde se ono pali i sagoreva čestice. Ova metoda je jeftinija za izvedbu i manje podložna kvarovima, ali u slučaju neuspele regeneracije može naneti trajne posledice motoru (podizanje nivoa ulja, topljenje ventila u glavi motora, itd)
2) direktnim ubrizgavanjem dizela u DPF putem pete (sedme) dizne. Predobar način regeneracije, ali izvedba puno košta, pa je auto skuplji u startu. Drugi nedostatak je što su kvarovi skupi, nema delova i čeka se iz Švabije ako nešto otkaže. Tokom ove regeneracije oseća se na izduvu miris katrana ili friteze, sme se prekidati bez posledica za motor. Takođe, kod ove metode DPF stoji znatno bliže motoru, pa se u EGR vraćaju gasovi dovedeni iza DPF-a (bez čestica), zbog čega su ređi problemi sa njegovim zapušavanjem.

Kod kolege iznad sa cla 200, očigledno da je u pitanju prva opcija.

Mali PS: Nije kataloški proverena informacija, ali u servisu su mi rekli da kod W176, W246 i CLA modela 1.8 i 2.1 motori koriste prvi metod regeneracije, dok renoovi 1.5 cdi koriste sofisticiraniju motodu 2. Zato se češće prodaju kao taksi vozila, jer regenerišu znatno lakše. Renoov agregat je zapreminski manji, pa ima mesta da i dpf bude ispod haube.

Ned stu 08, 2020 3:36 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]