Sada je Pet srp 19, 2019 3:25 am

Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
DPF off i remap - w204, iskustva, preporuke majstora 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Pozdrav svima,

Mnogi već znaju jer sam davio time :mrgreen: imam problema sa DPF na w204.
Pala je konačna odluka da ga izbacim van, a usput kad će se programirati ecu, planiram napraviti i remap.

Ja sam na području ZG županije, volio bih da mi sugerirate firmu koja ima iskustva s time na mom području.

Gledao sam po webu i osobno mi se čini ok citius.hr - volio bih čuti ako netko od vas cijenjenih kolega ima saznanja o njima?

Hvala! :beer: :beer: :beer: :beer:

Pon srp 02, 2018 7:37 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
ECU nemozes programirati jer u njemu nepostoje podaci da auto bez DPF-sistema mozes ponovo programirati.Mozda se moze samo reprogramirati ali ni to nevjerujem jer u steuergeräru ili modulu nepostoji takva opcija jer se to vec tretira kao manipulacija.

Pon srp 02, 2018 2:06 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1982
Moj auto: W212 Avantgarde
Eto ti mene skoro friško od Hrvoja....

https://thp.solutions

https://web.facebook.com/THPerformancedoo/?_rdc=1&_rdr

Istu sam dilemu (gdje) remapa imao unazad mjesec-dva...i odluka je pala na njega, nakon preporuke sa bmw foruma, di se takve stvari rade redovito po autima. Za razliku od mercedes foruma, koji je nažalost mrtav...

U kratko...svi drugi rade sa Sedox mapama, jednostavno ukucaju u auto i to je to, bez obzira kakvo je stanje auta...dpf, turbine/turbina, egr, kilometri...itd...nemaju na čemu ni provjerit kako se auto ponaša sa mapom na određenim okretajima i pri određenim brzinama! A nije isto stavit mapu u auto sa 50-100 tkm ili u auto sa 200-250 tkm...

Za razliku od Hrvoja koji radi sam mape i ubacuje ih u auto na valjcima! Da, jedini ovdje koji se bavi tuningom da ima valjke! Po meni i mojoj logici jedna od najvažniji stavki prilikom tuninga, u bilo kojem obliku.
Znači prvo se autu mjeri trenutna/stvarna snaga, a onda snaga nakon remapa.
Inače na facebook stranici se vidi kakvi su auti prioritet te firme i od čega se "živi"...slaganje i održavanje za profesionalne utrke...

Meni je to bilo dovoljno za odabir. Mada sam kontaktirao jos dvije firme koje se bave time, od toga jednu u Čakovcu...ali ponavljam, svi rade sa Sedox mapama ("univerzlne") i nitko nema valjke...toliko o profesionalnosti tunnga!
Cijena kod svih mi je bila ista 450 eura...
Kolega sa posla je isto radio remap kod njega na već dva auta...ML i X6...profesionalno i bez greške...mada je X6 imao sramotno malo KS prije remapa od navedenih KS od proizvođača.

Hrvoje ti skida i dpf-ove...mislim da mi je rekao cijenu od 200 eura za to...danas/sutra ako bu trebalo.

Eto, nadam se da je od pomoći...

Ne pitaj me za potrošnju. jer mi nije bitna, te ju nisam ni pratio previše, a i nisam u Zg-u trenutno di je jedino relevantno!
Meni je izmjereno, umjesto 136 KS, na valjcima prije remapa 163 KS, te sam remapom umjesto predviđenih cca 170-190 KS dobio 203 KS... :shock:

Auto ide naravno zvjerski, ali treba imati na umu moguće posljedice kod takve konstantne vožnje... "žuti" trokutić trepteri ko lud... 8)

Pon srp 02, 2018 3:59 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Marko
Godište: 1990
Moj auto: Mercedes W204 220 CDI
Evo samo malo da nadodam
Imao sam w203 c200 cdi koji se razlikuje od 220 cdi samo u mapi.
Kod svima poznatog Gluica sam pitao za remap
Isti majstor mi je rekao da moze i da to ni tvornica nemoze osporiti. Ali na kraju price mi je reko da ne trebam za godinu dana pitati zasto je vrisnula getriba diff i ostalo. Remap nije dobar za nijedan auto.

Pon srp 02, 2018 6:09 pm
Mercedes entuzijast

Hoces rec da 200 i 220 cdi imaju razliciti diferencijal i getribu??
A upravo si sam rekao da je razlika u 200 i 220 cdi- u u mapama...
Pa ako dignes 200 na KS od 220 ili 220 na KS od 250 (on doduše ima dvije turbine, a mislim da je i 220 biturbo...neka me netko ispravi..?) kako moze tako nesto nastradat radi remapa?

Turbina kod mene moze s vremenom dobit po piksi, jer nije onaj sa 200+ KS bez razloga biturbo...
Ali svatko zna sam kakvu ima desnu nogu. Moj auto je isao na to, samo da izbjegnem “razmisljanja” kad treba nekoga preskocit, a ne da se prekenjavam po Zagrebu od semafora do semafora ko neki balavac... :wink:

Sa druge strane meni su dovoljna iskustva pojedinih ljudi koji imaju poprilicno kilometara pod guzicoma sa autima kojima je odrađen remap. :beer:

Pon srp 02, 2018 8:34 pm
Mercedes poznavaoc

Kazem ono sta sam cuo od MB doktora a ne rekla kazala. I govorim o w203.

Pon srp 02, 2018 9:39 pm
Mercedes entuzijast

Pa bas to kaj si ti napisao je rekla-kazala...

Pon srp 02, 2018 10:37 pm
Mercedes poznavaoc

Remap-sranje

Pon srp 02, 2018 10:46 pm
Mercedes štovatelj

Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
bibos1w napisao:
Eto ti mene skoro friško od Hrvoja....

https://thp.solutions

https://web.facebook.com/THPerformancedoo/?_rdc=1&_rdr

Istu sam dilemu (gdje) remapa imao unazad mjesec-dva...i odluka je pala na njega, nakon preporuke sa bmw foruma, di se takve stvari rade redovito po autima. Za razliku od mercedes foruma, koji je nažalost mrtav...

U kratko...svi drugi rade sa Sedox mapama, jednostavno ukucaju u auto i to je to, bez obzira kakvo je stanje auta...dpf, turbine/turbina, egr, kilometri...itd...nemaju na čemu ni provjerit kako se auto ponaša sa mapom na određenim okretajima i pri određenim brzinama! A nije isto stavit mapu u auto sa 50-100 tkm ili u auto sa 200-250 tkm...

Za razliku od Hrvoja koji radi sam mape i ubacuje ih u auto na valjcima! Da, jedini ovdje koji se bavi tuningom da ima valjke! Po meni i mojoj logici jedna od najvažniji stavki prilikom tuninga, u bilo kojem obliku.
Znači prvo se autu mjeri trenutna/stvarna snaga, a onda snaga nakon remapa.
Inače na facebook stranici se vidi kakvi su auti prioritet te firme i od čega se "živi"...slaganje i održavanje za profesionalne utrke...

Meni je to bilo dovoljno za odabir. Mada sam kontaktirao jos dvije firme koje se bave time, od toga jednu u Čakovcu...ali ponavljam, svi rade sa Sedox mapama ("univerzlne") i nitko nema valjke...toliko o profesionalnosti tunnga!
Cijena kod svih mi je bila ista 450 eura...
Kolega sa posla je isto radio remap kod njega na već dva auta...ML i X6...profesionalno i bez greške...mada je X6 imao sramotno malo KS prije remapa od navedenih KS od proizvođača.

Hrvoje ti skida i dpf-ove...mislim da mi je rekao cijenu od 200 eura za to...danas/sutra ako bu trebalo.

Eto, nadam se da je od pomoći...

Ne pitaj me za potrošnju. jer mi nije bitna, te ju nisam ni pratio previše, a i nisam u Zg-u trenutno di je jedino relevantno!
Meni je izmjereno, umjesto 136 KS, na valjcima prije remapa 163 KS, te sam remapom umjesto predviđenih cca 170-190 KS dobio 203 KS... :shock:

Auto ide naravno zvjerski, ali treba imati na umu moguće posljedice kod takve konstantne vožnje... "žuti" trokutić trepteri ko lud... 8)

Kolko si na kraju platio? 450e?
Egr i dpf nisi dirao?

Uto srp 03, 2018 8:35 am
Mercedes entuzijast

Tako je 450 eura.
Nista nije dirano, kaze da je dpf poprilicno dobar, a egr nebi ni čepio da ne valja nego samo novi...to je moje misljenje!
Dpf je vec druga prica...

Uto srp 03, 2018 8:59 am
Mercedes štovatelj

Godište: 1985
Moj auto: W211
Kojom logikom ti e200 umjesto tvornickih 136ks ima 163 bez ikakvog remapa??

Čet srp 05, 2018 10:46 am
Mercedes entuzijast

Moras pitat proizvođače kojom logikom 80% automobila ima po 20-30 KS manje od onoga što je tvornica napisala...!
Ne pada mi napamet dokazivat ikome išta... ja sam bio uz svoj auto kad mi mjerena snaga na valjcima! :wink:
U ostalom stavio sam link od stranice te firme, pa pogledaj malo izmjerene snage različitih automobila.

Čet srp 05, 2018 11:25 am
Mercedes štovatelj

Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
a da ti nisu zabunom u auto stavili 220 cdi :rotfl:

Čet srp 05, 2018 2:32 pm
Mercedes entuzijast

Da, to bi bilo dobar zajeb. Ja mislim da je u njemačkoj ( di je auto kupljen) već netko neš čačkao...nema mi drugog objašnjenja, a sa druge strane majstor se nije nešto previše čudio. Nagleda se on svakakvih mjerenja...
Malo kad sam gledao njegovu stranicu vidi se da vw najviše laže, i to po 20ak ks. Što je sramota totalna, pogotvo ako imas jadnog 1.6 tdi-a.
Bmw ga prati, ali kod njega ima i suprotnosti u +.
Od kolege X6 je izmjeren sa 30ks manje od tvornickog napisanog...
Kako god, tak je kak je izmjereno...ali sad kad povucem paralelu sa passatom bivsim od 130 ks PD, isla je mečka poprilicno dobro sto me oduvijek cudilo, a trebal bi bit tromiji u odnosu na passata i zbog tezine i zbog automatica... taj pump dize motor na passatu je meni bas ko jarac kak skace i hoce odletit!

Čet srp 05, 2018 3:29 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Možda majstor nema kalibriranu opremu za mjerenje....
U svakom slučaju, proizvođač za neki motor garantira KS i ja vjerujem da tu nema laganja. A sad, nije svejedno da li je taj motor npr 200cdi u c ili e klasi, obzirom na različitu masu. Utječe i oprema. Utječe i starost. Ako se snaga mjeri preko valjaka/kotača, uzevši sve navedeno u obzir normalno da varira od auta do auta. Tako nekako ja mogu zaključiti. A ovi što imaju veću snagu od deklarirani - naravno da su remapirani, nije do toga došlo slučajno.

Pet srp 06, 2018 8:12 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće