Sada je Pet srp 19, 2019 1:27 am

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
W211 ne pali po vrućinama 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Robinho
Godište: 1988
Moj auto: Mercedes-Benz W211 E220
Pozdrav forumaši

Imam jedan "misteriozni" problem pa mi dobro došlo ako je netko ima sličan problem.

Automobil ne želi upaliti ukoliko je vanjska temperatura 30+. Ujutro kad krenem na posao upali normalno, međutim, kad se vraćam s posla ne želi upaliti.
Čuje se samo klik ispočetka, pa nakon nekog vremena klik i anlaser na djelić sekunde. Upali nakon 20 minuta. Jučer promijenio veliki akumulator i isti problem, mali je akumulator provjereno dobar.
Nakon što auto upali ako ga vozim manje od 10 minuta isti problem, a ako ga duže vozim cca 30 min pa ugasim upali opet sasvim normalno.
Ukoliko je vanjska temp 20-tak stupnjeva upalit će sasvim normalno.
Vozio sam auto majstoru, ali pošto mi do majstora treba pola sata kad dođem do njega auto normalno pali.
Ključ u bravi se okreće normalno, lampica grijača se upali na sekund kao i ostale kad je na "kontakt".

Ukoliko je netko ima sličan problem na svakoj info bih bio jako zahvalan.

Sri svi 09, 2018 3:49 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Ja bi kao prvo krenio od automata na anlaseru.On mora da startuje bez obzira koja je vanjska temperatura bez obzira dali ce auto da upali ili ne.Drugi problem moze da lezi u samoj struji jer se akomulator postepeno ispraznio i 10 min. voznje je malo da bi se akomulator napunio sa strujom.30min. voznje je dovoljno da se akomulator napuni sa strujom.Osim svega toga problem moze da lezi i u samom gorivu ako je temperatura u rezervaru prilicno visoka pogotovu ako je rezervar bio direktno okrenut prema suncu.Naravno da i kvaliteta goriva utice na sve to.

-- 09 svi 2018 17:20 --

Zvonimir napisao:
Ja bi kao prvo krenio od automata na anlaseru.On mora da startuje bez obzira koja je vanjska temperatura bez obzira dali ce auto da upali ili ne.Drugi problem moze da lezi u samoj struji jer se akomulator postepeno ispraznio i 10 min. voznje je malo da bi se akomulator napunio sa strujom.30min. voznje je dovoljno da se akomulator napuni sa strujom.Osim svega toga problem moze da lezi i u samom gorivu ako je temperatura u rezervaru prilicno visoka pogotovu ako je rezervar bio direktno okrenut prema suncu.Naravno da i kvaliteta goriva utice na sve to.

Moj savjet,
Ako motor nece da upali,uzmi sprey protiv visoke temperature i dobro pospricaj po filteru za gorivo kao bi temperatura goriva opala.Ako i to ne uspije onda pospricaj Steuergerät (MSG) jer i njegova elektronika moze da bude uzrok svemu tome.Naravno netko ti mora i da pomogne.Ukoliko se ispostavi da je do Steuergeräta,nepreostaje nista drugo nego da ga zamjenis sa novim,ili polovnim Steuergerätom.

Sri svi 09, 2018 4:36 pm
Mercedes štovatelj

Pozdrav forumaši
Čini mi se da je problem bio u bravi paljenja...
Majstor kaže da je riješeno, nažalost moram čekati opet vrućine da se i uvjerim u to :o

Pon svi 14, 2018 3:14 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Ako je stvarno problem bio u samoj kontakt bravi onda najbolje promjeni i stavi novu bravu jer tako nesto nesmije da se dogodi.Taj problem ce se kad tad ponovo javiti.

Pon svi 14, 2018 5:46 pm
Mercedes štovatelj

Naravno, instalirana je nova brava. Jučer je bilo 30 kad sam ušao u auto i upalio je bez problema.
Nadam se da je problem riješen :smile:

Uto svi 15, 2018 9:22 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]