Sada je Sub svi 25, 2019 5:10 am

Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
W204 2012. brava paljenja, volan zaključan!? 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Dražen
Godište: 1971
Moj auto: C 220 CDI W 204 Avantgarde, 2012.
Danas nastao problem, gurnem ključ u bravu, okrenem, nema kontakta, ništa, lampice se ne pale, auto ne vergla...
Kopajući po internetu naletim na informaciju da je 99% crkla brava, nešto što ne odblokira volan pa nema ni kontakta kad okrenem ključ! Ne mogu vjerovati, auto star jedva 3 godine, i to Mercedes :bonks: ...nađem dalje i ovaj link;

http://speedupchiptuning.me/repairlockvehicles.php

i u nastavku slijedeći tekst;

"Manifestovanje otkaza rada brave volana na mercedes vozilima w204, w207, w212 -centralno daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje radi, postavljanjem kljuca u bravu paljenja ne cuje se zvuk otkljucavanja brave volana, kljuc je moguce okrenuti u bravi ali kontakt se ne ukljucuje i motor ne startuje.
Otkaz rada brave volana je cest slucaj kod vozila C klase (w204), uslijed otkaza rada elektro motora unutar brave.
U nasem servisu vam nudimo solucije popravke ili zamijene brave volana.
Na modelima C klasa (w204) smo u mogucnosti reparirati postojecu bravu volana,ugraditi novu ili ugraditi emulator brave volana.
Procedura popravke traje 2-3 sata, nakon cega se vozilo vraca u vozno stanje."
Sve točno opisano kakav je slučaj kod mene...

Koliko sam skužio, ovaj servis je negdje u Crnoj Gori!! Jel radi to netko u Zg i okolici i jel možete preporučiti nekog ko bi to kvalitetno i naravno ne preskupo riješio a da nije ovlašteni jer svi znamo kakve su cijene u ovlaštenima, hvala unaprijed!
I da, jel ima neki način da se auto nekako upali jer trenutno stoji na sred dvorišta i ne možemo ga ni na šlep službu natovarit jer je volan blokiran a kotači su blago zakrenuti... :banghead:

Sub pro 03, 2016 8:22 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Bojan
Godište: 1983
Moj auto: Mercedes C200 CDI W204
Navodno se moze pokusati upaliti, hvala Bogu nisam do sada morao isprobavati, a moj je 2008.g.
Potrebne 2 osobe, jedna osoba olabavi polugu za podesavanje visine/dubine polozaja volana I mrdaj volan gore dolje do krajnjih polozaja dok druga osoba pokusa staviti kljuc.
Raspitivao sam se kod majstora koji radi samo mercedese i to je rekao da napravim ako mi se to dogodi.
Ako se odlucis na ove barbarske metode svakako javi jel uspjelo.

Sub pro 03, 2016 10:16 pm
Mercedes štovatelj

mbw204 napisao:
Navodno se moze pokusati upaliti, hvala Bogu nisam do sada morao isprobavati, a moj je 2008.g.
Potrebne 2 osobe, jedna osoba olabavi polugu za podesavanje visine/dubine polozaja volana I mrdaj volan gore dolje do krajnjih polozaja dok druga osoba pokusa staviti kljuc.
Raspitivao sam se kod majstora koji radi samo mercedese i to je rekao da napravim ako mi se to dogodi.

Da, došao sam do te informacije i isprobao, kod mene nije uspjelo! Cca sat vremena sam mlatarao volanom gore dole, nutra van i ništa! :(
U međuvremenu sam se čuo sa čovjekom koji je navodno i na ovom forumu napisao kak se to rješava, odnosno on to popravlja (nisam uspio naći temu :?: ), vjerojatno ću riješiti preko njega!
Napišem kak je prošlo ako bude koga interesiralo, hvala na pažnji!;)

Sub pro 03, 2016 10:33 pm
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
zendra 44 napisao:
mbw204 napisao:

Da, došao sam do te informacije i isprobao, kod mene nije uspjelo! Cca sat vremena sam mlatarao volanom gore dole, nutra van i ništa! :(
U međuvremenu sam se čuo sa čovjekom koji je navodno i na ovom forumu napisao kak se to rješava, odnosno on to popravlja (nisam uspio naći temu :?: ), vjerojatno ću riješiti preko njega!
Napišem kak je prošlo ako bude koga interesiralo, hvala na pažnji!;)

Ja se sjecam da je netko pisao o tome, ali isto ne mogu naci temu!

Ako netko iscupa neka javi.

Sub pro 03, 2016 11:14 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
evo ovdje je kolega dexter2lab rješio problem viewtopic.php?f=26&t=22451&p=405155&hilit=w204+brava#p405155 sretno

Sub pro 03, 2016 11:48 pm
Mercedes štovatelj

Hvala, čitam...mislim da sam baš njega uspio kontaktirat u vezi popravka...

Ned pro 04, 2016 2:12 pm
Mercedes fahrer

zendra 44 napisao:
Hvala, čitam...mislim da sam baš njega uspio kontaktirat u vezi popravka...

nema na čemu :smile: :bye:

Ned pro 04, 2016 2:41 pm
Mercedes štovatelj

Imao sam u međuvremenu i smrtni slučaj u obitelji pa se nisam javio...kvar otklonjen, sve ukukupno sa dolaskom majstora doma k meni, demontažom i montažom svega natrag 3200 kn! Ja zadovoljan...volan se više ne zaključava, ugrađen emulator i to se više ne može pokvariti, auto pali ko mina, sve greške iz sistema pobrisane jer su se mnogobrojne javile uzrokovane vađenjem zračnog jastuka i stupa volana...sve u svemu prezadovoljan! Ponuda iz ovlaštenog bila oko 6500 kn + moral bi platit najmanje 1500 kn vučnu službu do servisa...Majstor jako pedantan i pažljiv, ni jedna kopča ili plastika nije pukla iako je bilo hladno za popi....!
Topla preporuka!
http://www.njuskalo.hr/informatika-sve- ... s-17922775

Sri pro 07, 2016 7:59 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Miso Bukvić
Godište: 1980
Moj auto: w204 srebrni
zendra 44 napisao:
Imao sam u međuvremenu i smrtni slučaj u obitelji pa se nisam javio...kvar otklonjen, sve ukukupno sa dolaskom majstora doma k meni, demontažom i montažom svega natrag 3200 kn! Ja zadovoljan...volan se više ne zaključava, ugrađen emulator i to se više ne može pokvariti, auto pali ko mina, sve greške iz sistema pobrisane jer su se mnogobrojne javile uzrokovane vađenjem zračnog jastuka i stupa volana...sve u svemu prezadovoljan! Ponuda iz ovlaštenog bila oko 6500 kn + moral bi platit najmanje 1500 kn vučnu službu do servisa...Majstor jako pedantan i pažljiv, ni jedna kopča ili plastika nije pukla iako je bilo hladno za popi....!
Topla preporuka!
http://www.njuskalo.hr/informatika-sve- ... s-17922775

Imao sam isti problem.. Uredno parkirao vozilo, no posljepodne ubacim kljuc, zakrenem i dogodi se - nista.. Vise puta tako. Svejedno sam pokusao na kleme, no opet isto (naravno).. Na ovim prostorima su se i dalje zadrzale navike rjesavanja problema tako sto dizes haubu i nesto ceprkas ili pokusavas na kleme upaliti. :x :x Kroz par kljucnih rijeci na google sam dosao i do foruma tj kontakta na ovaj njuskalo oglas.. Covjek mi je opisao kako postupak ide (identicno kao i ranije opisano).. Kroz 24 sata je vozilo ponovo bilo u pogonu.. Trosak 2000 kn.. Napomenuo mi je da bi bilo dobro svakih 50.000 km napraviti servis brave

Naravno, zvao sam i ovlasteni servis da provjerim kako kod njih stvari stoje.. Dovoljno je bila jedna recenica da shvate o cemu se radi.. Napomenuli su da je to mana ovoga modela i kako bi popravak dosao cca 1000 eura + slepanje + barem 7 dana je vozilo kod njih.
Pa eto, tko voli neka izvoli....

Uto sij 29, 2019 5:25 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
jucer stari sa svojim autom krenuo, otkljuca auto, kljuc u bravu i nista... spojili preko mog auta kleme, opet nista...

skinuo sam onu plastiku ispod volana, zavukao ruku, ne znam jel sam kakvu zicu ili nesto pomaknuo i on stavi kljuc i otkljuca se volan :mrgreen:

na displayu nije nikakvu gresku bacalo, pitanje koliko ce trajati...

kakav je to emulator kaj ljudi spominju?

Pet vel 01, 2019 10:17 am
Mercedes štovatelj

Emulator je kolko sam ja skužio kao neka varalica koja u sistem daje informaciju da je motorić za otključavanje volana odradio svoje, a u biti nije jer je motorić uklonjen i volan se više ne zaključava.
Mi smo pristali na tu varijantu jer je jeftinija i to je sad trajno složeno, ako se popravi onako kako je bilo prije moguće je da će se kvar ponoviti!

Pet vel 01, 2019 11:03 am
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
to znaci da je volan zapravo uvijek otkljucan?

gledao na youtubu, bome ima posla sa skidanjem tog stupa volana jer je taj mehanizam skroz s gornje strane...

mozda sam pesimist ali sumnjam da ce ovo starom dugo trajat :nezna:

a ovi motorici kaj se prodaju po ebayu su vjerojatno upitne kvalitete.. ili se varam

Pet vel 01, 2019 11:58 am
Mercedes štovatelj

Točno, volan je uvijek otključan! ALi ponavljam, jedino takav način popravka je trajno rješenje, tako mi tvrdi majstor, jer ako opet složi sa motorićem velika je vjerojatnost da će se opet to pokvarit..smatram da je to bolje rješenje jer kaj ti znači zaključavanje volana, ako ti je netko odlučio ukrast auto zaključavanje volana ga neće spriječit..a mi ne živimo u gradu i auto je skoro uvijek u zaključanoj garaži!

Pet vel 01, 2019 12:55 pm
Mercedes fahrer

Kinezi su maheri za sve evo kako oni popravljaju ELV https://youtu.be/AR6iEJD9L7w

Pet vel 01, 2019 3:55 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Goran
Godište: 1994
I ja sam imao "sreću" sa bravom na w204, taman se vratio sa mora, sljedeće paljenje=nema života... došao dečko odma drugi dan u 12:30, u 13 skinuo bravu i odnio u ZG, u 17:00 bila montirana nazad na auto i rijeseno sve, deckima svaka cast, na brzini i pedantnosti, ugrađen emulator zabava koštala 2600kn,i nadam se trajno riješen problem

Sub vel 02, 2019 1:05 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće