Sada je Sub vel 22, 2020 6:13 pm

Odgovori  [ 1 post ] 
w124 250 TD Turbo radi samo kad je hladan 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Emanuel
Godište: 1990
Moj auto: W124 E250TD
Bok!

Već neko vrijeme imam problem sa snagom motora - turbo se ne uključuje.

Naime turbo radi i auto ide sasvim normalno prvih nekoliko minuta od kad se auto upali, nakon toga ko da ga baci u neki safe mod i dalje ne vuče i više nema šanse da se uključi turbo, nego kad se auto ugasi i ponovno upali, opet prvih par minuta radi.

Probao sam putem porta za dijagnostiku i ništa od senzora, samo EGR grešku mi prikazuje. EGR je blokriran pa je logično.

Nije do EGR-a, jer mi je neko vrijeme turbo fukncionirao sasvim normalno a EGR je blokiran od kak je auto kod mene. Nedavno sam zamijenio dihtung usisne grane, jer mi je puštalo dio zraka (čulo se na usisnog grani) i prije toga (dok je puštalo zrak) je turbo radio sasvim normalno. Ali opet mislim da to nema veze sa tlakom u usisnoj grani, jer mi se i prije toga znalo dešavat da se nije uključivao turbo, pa mi se desilo kad sam motor prao sa miniwashom da je proradio i poslije toga je sve OK bilo do sad nedavno kad sam zamijenio dihtung.

Mislim da je najvjerojatnije problem negdje sa električnim kontaktima, a opet mi nema logike kad je hladan motor i prvih nekoliko minuta kad je topao radi sve normalno.

Molim pomoć, ako tko ima kakvih iskustva sa sličnim ili ideje od kud krenuti.

Da, zaboravio spomenuti, radi se o OM602.962 motoru ili ti E250D Turbo, 93kW, 93. god.

Čet lis 20, 2016 9:36 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 1 post ]