Sada je Čet svi 28, 2020 1:59 pm

Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
W211 - ne vergla 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: kire
Godište: 1990
Moj auto: E klasa
Vozio sam oko 100 kilometara i stao na parkingu u jedan trgovski (mega outlet). Nakon 10 minuta vracam se u auto, otkljucam, dam kontakt i upale se lampice, osim ona za grejace i kad okrenem kljuc da upalim auto ono ne vergla, a daje ABS i ESP malfunction. Izvadim kljuc i stavim opet u bravi, opet ne vergla. Izlazim od auto, otklucam/zakljucam, probam opet ali opet ne vergla. Probam na guranje ali nece da upali. Izvadim klemu od baterija oko 10 minuta, a kad vratim opet isto. Ali posto je bilo kasno morao sam da ostavim auto a ja i devojka da odemo (tako je rekao obezbedzenje). Nasao sam hotel, prespavali i kad ujutro odem kod auto, otklucam, dam kontakt, upali sve lampice i one od grejaca i upali iz prve :? A sam planirao da zovem slep sluzbu koja bi me kostala oko 400+ evra zato sto ovo se desilo u Grckoj a ja sam iz Makedonija. Nakon toga put pod noge i pravac kuci bez da ugasim auto. Kad sam dosao kuci palio gasio 5-6 puta bez problem. Denes opet je palio bez problem.

Dali je neko imao slican problem ili ima pretstava sta moze biti? Ja najvise sumnjam na kod od kljuca. Sad mi je auto kod majstora ali jos mi nije javio da je ustanovio problem.

Sri kol 03, 2016 6:17 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Zdravo

Moguce je da imas problema sa imobilizerom,ako cujes klik onda je mozda problem u automatu alnasera.
Spoji na STAR dijagnostiku!

Sri kol 03, 2016 8:01 pm
Mercedes štovatelj

Auto je jos na majstor. Juce mi se javio i mi rekao da ne daje nikakvu gresku na star dijagniostiku i da ne moze da uoci koji je problem. Danas je jos na majstor da proveri sve jos jednom. Ne se cuo nikakav klik kad sam probavao da verglam.

Ne znam sta da radim ako majstor ne nadje problem i mi vrati auto bez da popravi nesto. Moze da me opet ostavi negde daleko od kuci i da ne upali kako ovaj put, pa taj defekt da me cini preku 500+ euro...

Čet kol 04, 2016 3:54 pm
Mercedes ovisnik

Ako imas rezervne kljuceve ponesi jedan rezervni,paliti ce u slucaju da je problem kljucu.
Ako je problem u eis-u,morati ces mjenjati elektroniku brave.Pokusajte preko STAR dijagnostike uci u postavke imobilezera,nisam siguran da moze,a tamo mozes vidjeti koje sve kljuceve prepoznaje od 4 ako ih imas uopste.

Čet kol 04, 2016 10:21 pm
Mercedes štovatelj

Nemam rezervne kljuceve. Kupio sam ga pre nekoliko mjeseci sa jedan kljuc. Juce sam ga uzeo od majstora i rekao mi je da nije pronasao sta je problem. Kaze vozi ga ovako pa ako opet se desi da ne vergla tad cemo ga opet pregledati (a sta ako mi otkazi na 850 km od kuci kao sto sam bio na odmor u Splitu pre 2 nedelje??!?! Ko ce mi pokriti troskove? Naravno jas :smile: )

Danas sam je odneo kod jedan prematar (preprodavac auta) koji je imao isti problem sa E i C klasom i mi je rekao da ga resio sa tim sto je poprskao sve kontakte od osiguraca, releja i dzekove od kompjutera (ECU). Pa sutra ujutro odvedi cu ja kod jedan majstor da proveri i naprska sve kontakte sa kontakt sprej.

Pet kol 05, 2016 4:33 pm
Mercedes ovisnik

Tesko da je to problem.Licno nebi to radio,pogotovo ne spricati ecu koji je dobro zasticen i kontakti ne mogu korozirati.

Sub kol 06, 2016 12:24 pm
Mercedes štovatelj

Uzeo sam auto od majstor. Poprskao je kontakte zato sto sam mu reko ali nije nasao problem. Nadam se da nisam napravio gresku. Auto od kad je nije verglao (to se desilo jednom), upaleno je vise od 50 puta i nije napravio nikakav problem. Ima neki problem ali nadam se da se nece manifestirati kad sam daleko od kuci.

Toliko niko nije imao vakav problem da pisi ovde kako ga je resio?

Uto kol 09, 2016 1:48 am
Mercedes ovisnik

Ime: Davor
Godište: 0
Moj auto: 500 SEC i SL 560 i SL 300 i SE 280 + puno ostalih
evo zanima i mene isto, radi se o w211, doduše imam drugi ključ pa mi se to desilo jučer kad sam ga pokušao upalčit r ključem kojeg ne koristim. Isto normalno otključao,dao kontakt i popalio sve lampice ali neće da vergla. Ako tko zna bilo bi mi drago da objasni

Čet kol 18, 2016 9:56 am
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
Meni kad je crknuo akumulator nije htio ni vrata otključati.
Jedini put kad nije verglao je bio kad sam ga ugasio u 'D' skoknuo van i po povratku u auto okrenuo ključ.
Gurnuo mjenjač u 'N' i normalno upalio.
Moguće da ostane aktivan neki sigurnosni mehanizam?

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g. -EX
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -EX
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.
MB 221 S450 4MATIC 'VADER', 2007.g

Čet kol 18, 2016 10:45 pm
Mercedes fahrer

Ime: Đorđe
Moj auto: W203 C200CDI; W164 ML350CDI 4M
Meni je otišao relej paljenja, tj. onaj osigurač na njemu, pa sam imao takav problem.. A akumulator sam mijenjao nakon 7-8 mjeseci, jer jedno jutro samo se upališe lampice jedva i ugasiše se..

Čet kol 18, 2016 11:20 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Max
Godište: 0
Moj auto: Mercedes 220 CDI 2006
Pogledaj osigurače,ako je izgorio osigurač anlasera, anlaser mora na servis. Meni je to bilo nedavno koštalo me 700kn. Od onda nema problema! Osigurač je ispod haube!

Ned kol 21, 2016 12:06 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 11 post(ov)a ]