Sada je Sri sij 22, 2020 10:57 am

Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zvonimirov W140 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Ovo s dijelovima postaje problem za W140, ili ih nema više ili su im digli cijene višestruko, nedavno sam mijenjao neka gumena crijeva oko motora gdje je znalo lagano slinit jer se guma vremenom stvrdnula pa ne dihta tako dobro. Ništa ozbiljno i što bi trebalo dirati ali biseri na tehničkom ne mogu ništa drugo naći pa prigovaraju da ima ulja ispod. A to je tako malo i zanemarivo. Pokazao mi mehaničar auto star nekolik godina koliko curi ispod njega, kaže to je normalno kod novih, a ovo malo što ima tragova na mom s obzirom na starost auta zanemarivo.

Uglavnom mehaničar se uhvatio za glavu kad je vidio da je set tih "gumica" poskupio nekoliko puta u odnosu na cijenu koja ja bila kad je to naručivao prije 5+ godina. Svrstali u drugu kategoriju dijelova za starije aute i nabili cijenu.

Pazim gdje se parkiram da mi neki mamlaz ne otkine retrovizor ili nešto takvo, ima dijelova rabljenih još uvijek, srećom na ebayu se da naručit iz USA ili Njemačke ali paprene cijene, ali još teže za C140 naći.

Idealno bi bilo naći auto u solidnom stanju koji ide na otpad jer ga netko ne želi/ne ispalti mu se više održavati ga, i držati ga negdje u garaži za rezervne dijelove. U Njemačkoj bi se dalo nešto tako ulovit, ovdje u RH teško za coupe gotovo da nema šanse.

Vama Zvonimire i svim forumašima želim sve najbolje u Novoj godini! Uz puno ugodnih kilometara i što manje posjeta servisima :mrgreen: :beer:

Sri sij 01, 2020 12:47 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Zvonimir
Godište: 1946
Moj auto: Mercedes W140 300SE godina 1991-215.000 KM
Rezervni dijelovi se proizvode za mercedesa samo 10 god. zato je i tesko naci potrebne dijelove za njega jer je skoro 30 god na cesti.Recimo trebaju ti ublazivaci trzaja na kardanu,mercedes ih vise nema na skladisu za rezervne djelove.Puno toga vise nema.Kod mene je slucaj da moj
retrovizor ima jedan Kabel sa 7 pinova neracunajuci grijanje ogledala dok kod noviji modela je retrovizor sa 2 pina.Taj drugi kabel sluzi za memorisanje pozicije ogledala.Sad moram svaki puta prilikom parkiranja auta ogledala da uvucem unutra tako da nebi neki mamlaz ponovo odvalio retrovizor.Ovo je moje staro ogledalo sa jednim prikljuckom.

Slika

Druga slika--EPC. broj 5.retrovizor sa dva prikljucka koji se jos danas moze kupiti.

Slika

I tebi isto zelim sve najbolje u Novoj Godini i sto manje posjete servizima.Tako isto i svim forumasima na ovom forumu.

Sri sij 01, 2020 2:15 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Da mi je znati koji pametnjakovic je dosao na ideju da uzbrise moje dvije slike ?

Sub sij 04, 2020 2:14 pm
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
:lol:

Zvonimire, nije nitko izbrisao, samo ja imam mogucnost trenutno za to.

Mislim da linkovi ne vrijede vise sa tog hostinga

https://up.picr.de/37569193ay.jpg

Druga slika--EPC. broj 5.retrovizor sa dva prikljucka koji se jos danas moze kupiti.

https://up.picr.de/37569235ma.png

Čet sij 09, 2020 7:08 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ponovo sam stavio sliku.Retrovizor sa jednim kablom sa 7 pinova.

Slika

Čet sij 09, 2020 8:19 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Marko
Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
Pa tko normalan još kupuje nove takve dijelove poput retrovizora, branika i sl...dok ih ima rabljenih :mrgreen:

Pritom ne mislim na razne gumice, dihtunge, selene i takve potrošne stvari

Pet sij 10, 2020 8:50 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ja sam se samo interesirao koja je cijena ,ali nisam imao namjeru da kod mercedesa kupim.Preko Interneta je bilo jako tesko naci retrovizor sa jednim kablom.Slucajno sam naletio na jedan link,i kupio za 140 Euro polovni.

Pet sij 10, 2020 9:09 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6