Sada je Pon lis 22, 2018 1:55 pm

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
KOJE JE ZNAČENJE OVE SERVISNE OBAVIJESTI NA KOMANDNOJ PLOČI 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Iggy
Godište: 1960
Moj auto: C250 TURBODIESEL W 202
Auto : C250 TURBODIESEL W202 karavan Danas kad sam pokretao auto nakon što sam okrenuo ključ i nakon što su se upalila svijetla na kontrolnoj ploči, začuo sam kratki bip bip zvuk i na pokazivaču servisa pokazao se je ključ i pored toga je pisalo "service-1" Da li netko zna o čemu se radi i što znači service-1 odnosno za što je to vezano. Hvala

-- Ned lip 10, 2018 4:59 pm --

Evo snimio sam situaciju sa mobitelom ovdje je link na YouTube video https://youtu.be/U58pvNTWUJc

Ned lip 10, 2018 4:06 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
ne znam točno,uglavnom vezano je za termin servisa.
ako ti broji dane(365) onda si prekoračio dane,-1 može bit da kasniš jedan dan.Ne znam godište i postavke.Da li si novi vlasnik imaš li knjižicu...

Ned lip 10, 2018 7:15 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
navodno znači koliko si km prekoračio servis a ovdje imaš kako resetovati i još neke zanimljive ideje https://youtu.be/s4D4mFX7VfU

Ned lip 10, 2018 11:53 pm
Mercedes štovatelj

Ja sam nakon toga napravio više od jednog kilometra i broj jedan je još uvijek na displeju. Znači to definitivno nema veze sa kilometrima. Ikona koja se pojavljuje uz broj 1 je simbol SATA - MEHANICKI LJUČ - service 1 i kratki BIP BIP . Dakle onaj kružić na videu je simbol sata /vremena

Pon lip 11, 2018 4:45 am
Mercedes štovatelj

Evo skužio sam o čemu se radi., pa da za ubuduće znate što je. dakle dan prije nego se je pojavila signalizacija za koju nisam znao što znači- nije je bilo. Slijedeći dan (jučer) kad se je pojavila pisalo je Service-1. Danas kad sam išao provjeriti situaciju pisalo je SERVICE-2. To znači da je auto kompjuter izbrojao određenu kilometražu koja je poništena na kompjuteru prilikom zadnjeg servisa vozila i obavijestio me je da sam prije jednog dana (odnosno sada prije2 dana) trebao ići valjda na redovni servis koji je napravljen tko zna kada i na kojoj kilometraži. Dakle ne radi se o nikakvom kvaru koji je kompjuter otkrio već o isteku roka za redovno servisiranje. U svakom slučaju hvala i dobro je da postoji ovakvo mjesto na kojem možemo razmijeniti iskustva. Bilo bi dobro da se forum malo uredi po kategorijama kako bi se lakše moglo pronaći rješenje i po kvaru, simptomima i po modelu vozila.Kad sam već tu da li je netko imao ovakav problem. Otpala mi je zbog rđe plastika/guma i metalni dio koji je drži sa kojom se auto podiže. Da li netko zna kako to popraviti ? Je li tko od vas radio takav zahvat
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pon lip 11, 2018 10:48 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]