Sada je Čet kol 16, 2018 4:55 pm

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
KOJE JE ZNAČENJE OVE SERVISNE OBAVIJESTI NA KOMANDNOJ PLOČI 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Iggy
Godište: 1960
Moj auto: C250 TURBODIESEL W 202
Auto : C250 TURBODIESEL W202 karavan Danas kad sam pokretao auto nakon što sam okrenuo ključ i nakon što su se upalila svijetla na kontrolnoj ploči, začuo sam kratki bip bip zvuk i na pokazivaču servisa pokazao se je ključ i pored toga je pisalo "service-1" Da li netko zna o čemu se radi i što znači service-1 odnosno za što je to vezano. Hvala

-- Ned lip 10, 2018 4:59 pm --

Evo snimio sam situaciju sa mobitelom ovdje je link na YouTube video https://youtu.be/U58pvNTWUJc

Ned lip 10, 2018 4:06 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
ne znam točno,uglavnom vezano je za termin servisa.
ako ti broji dane(365) onda si prekoračio dane,-1 može bit da kasniš jedan dan.Ne znam godište i postavke.Da li si novi vlasnik imaš li knjižicu...

Ned lip 10, 2018 7:15 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
navodno znači koliko si km prekoračio servis a ovdje imaš kako resetovati i još neke zanimljive ideje https://youtu.be/s4D4mFX7VfU

Ned lip 10, 2018 11:53 pm
Mercedes štovatelj

Ja sam nakon toga napravio više od jednog kilometra i broj jedan je još uvijek na displeju. Znači to definitivno nema veze sa kilometrima. Ikona koja se pojavljuje uz broj 1 je simbol SATA - MEHANICKI LJUČ - service 1 i kratki BIP BIP . Dakle onaj kružić na videu je simbol sata /vremena

Pon lip 11, 2018 4:45 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Tomislav
Godište: 1966
Moj auto: W123 200D Žuta Podmornica
W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W168 A170 CDI Bad Blue Boy
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
MIslim da servisnu kilometražu ne pokazuje po 1 kilometar, nego po 100, znači svakih 100 km prebaci na novu vrijednosti...

Pon lip 11, 2018 10:28 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Evo skužio sam o čemu se radi., pa da za ubuduće znate što je. dakle dan prije nego se je pojavila signalizacija za koju nisam znao što znači- nije je bilo. Slijedeći dan (jučer) kad se je pojavila pisalo je Service-1. Danas kad sam išao provjeriti situaciju pisalo je SERVICE-2. To znači da je auto kompjuter izbrojao određenu kilometražu koja je poništena na kompjuteru prilikom zadnjeg servisa vozila i obavijestio me je da sam prije jednog dana (odnosno sada prije2 dana) trebao ići valjda na redovni servis koji je napravljen tko zna kada i na kojoj kilometraži. Dakle ne radi se o nikakvom kvaru koji je kompjuter otkrio već o isteku roka za redovno servisiranje. U svakom slučaju hvala i dobro je da postoji ovakvo mjesto na kojem možemo razmijeniti iskustva. Bilo bi dobro da se forum malo uredi po kategorijama kako bi se lakše moglo pronaći rješenje i po kvaru, simptomima i po modelu vozila.Kad sam već tu da li je netko imao ovakav problem. Otpala mi je zbog rđe plastika/guma i metalni dio koji je drži sa kojom se auto podiže. Da li netko zna kako to popraviti ? Je li tko od vas radio takav zahvat
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pon lip 11, 2018 10:48 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]