Sada je Sri lis 17, 2018 5:43 pm

Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
VITO W638 ventilator kabine problem 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Igor
Godište: 1988
Moj auto: w203
Pozdrav. Imam slijedeći problem sa ventilatorom kabine, naime ventilator uredno radi na svim brzinama u svako doba dana i godine osim u zimskim mjesecima kada je jedino i potreban (vito nema klimu).

Dešava se slijedeće, kada su temperature ispod nule ventilator ne želi zavrtiti, znači nula bodova. I tako sve dok auto ne odradi neko vrijeme cca pola sata i onda on proradi, ako je vani temperatura -20 onda nema šanse da provrti koliko god auto radio.

E sad ventilator sam vadio već u dva navrata, prvi put sam ga nosio majstoru te je promijenio četkice, ja ga vratim no opet ista stvar on radi dok je temperatura visoka čim su minusi nula bodova. Skidam ga neki dan i drugi put te ga ponovno nosim tom pametologu da vidi što je te on ustanovi da treba promijeniti neku osovinicu te da će nakon toga biti sve super, nakon što je promijenio opet ista stvar.

Danas odem ponovno do njega nakon što mi je već uzeo 250kn za te zahvate te mi on kaže kako je ventilator ispravan te da nema šanse da je do njega, već kao do nečeg drugog te me upućuje auto električaru da ustanovi gdje je problem, odnosno kao neka automatika koja prati ventilator ili nešto slično(on pretpostavlja).
Ima li tko kakvu ideju, žao mi što dade tolke pare bolje da sam na njuškalu kupio drugi ventilator za 400kn.
Slika
Slika

Pet pro 11, 2015 8:01 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Imas li probnu lampu ili multimetar ?
U vrijeme kada ne pali ventilator spoji nesto od navedenog i vidi dolazi li struja do njega..Mislim da je problem negdje prije,mozda neki od temperaturni senzora neda upaliti klimu.

Sub pro 12, 2015 7:13 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Igor
Godište: 1988
Moj auto: w203
auto nema klimu. Ima samo klasicnu ventilaciju odnosno grijanje. Nemam multimetra , mislis da bi se moglo prob lampom ispitati, bojim se da nebu svijetlila na tak malokm naponu? Neznam gdje bih mogao pronaći shemu kako izgleda taj sustav pa da vidim postoji li tu ikakav senzor.

Ned pro 13, 2015 1:05 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Probna lampa 12-24v,ne 220

Ned pro 13, 2015 2:30 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 4 post(ov)a ]