Sada je Pet ruj 20, 2019 11:42 am

Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Projek MB190 drift 4 fun (skupljanje informacija) 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Manuel
Prezime: Šverko
Godište: 0
Moj auto: w201 benz;
Kako uskoro pocinjem s tim projektom volio bi skupiti sto vise info od vas Mercedesoovinsnika u vezi toga...
Dakle zanima me dali netko ima kakvo iskustvo ili znanje sto ce mi koristit da ne pogrijesim previse i isto tako da ustedim koju kunicu, makar pare nisu problem, para nema... hehehe

Platforma za ovaj projekt je jedan solidan 190 2,0 benz

Slika

Eto slobodno postajte bilo sto u vezi bilo cega ( makar profil guma, sve dobro doslo) sto ce mi pomoci s tim projektom i sto ce ostati na tom forumu kao bitne info za buduce slicne projekte.

Manuel

Ned sij 10, 2010 11:04 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Ako mislis ozboljan drift treba ti zadnja osovina od eva koju je mislim nemoguce naci. Motor mora bit najmanje 2,3 16v i jos mnogo toga. Sad ce kova da pomogne.

Pon sij 11, 2010 12:21 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Tin
Mali_Svaler napisao:
Ako mislis ozboljan drift treba ti zadnja osovina od eva koju je mislim nemoguce naci. Motor mora bit najmanje 2,3 16v i jos mnogo toga. Sad ce kova da pomogne.

ako misliš na dif od EVOa nije nemoguće naći...

samo treba tražiti....al po meni tebi ne treba visko špera jer je ona sama po sebi po dosta nepredvidljiva po suhom....tako da...po meni bolje dif lock i gotovo....a sad koji omjer to ćeš ti znati...ali naravno najkraći mogući....

recimo od 2.6 koji ima najkraći dif a trebao bi imati jake poluosovine...3,92 mu je omjer....a pošto mislim da je čak tvoj auto i bio nekad prije 2.6 moguće je da i ima taj dif na sebi...

po meni bi motor za njega bio 2.3-16 ECE model....ima ih a i juče sam baš sa shaqom pričao kako se 16v može tjunirati da bude jako jako zabavan za voziti.... :wink:

a gle....za početak kaj ti treba...treba složiti dobar ovijes...pošto gewinidi nema za w201..preostaju ti dobre opruge(H&R, eibach), amortizeri (koni,bilstain) i balans štange od EVO II tj w124 e500 ili 300E karavan model...s tim nećeš pogriješiti...a da se lako nabaviti(auto otpad) i nije skupo...kočnice ako ćeš htjeti? swap sa w124 400e to ti je 300mm (ne znam točno uglavnom ta dim) i 4 klipna klješta.... nadalje....složiti hidro ručnu neki manji duboki volan, školjka i cijelu unutrašnjost počupat van...e sad nadalje ako očeš,imat novaca unutra složiti rollcage i strut barove....i to bi bilo manje više to...za neki fun car...i naravno iza neke znake gumice na laganim čeličanama.... :wink:

Pon sij 11, 2010 11:20 am
Mercedes štovatelj

Ime: Bojan
Moj auto: W201
ha gle,trebalo bi ukrutiti cijeli auto.treba ti jak motor naprijed ja bi išao na 2.6 redni šestak.da bi bio u ravnoteži iza treba vidjeti koliko ti kilograma falie sad ovjes,pa nije baš najbolji za drift.stalno će ti kugle odlaziti i po meni jedino što možeš napraviti je da stavi uniballe a to je ogroman posao.
diferencijal možeš i zavariti ako baš hoćeš. trebalo bi skratiti hod na ručnom mjenjaču.staviti hidrauličnu ručnu...itd...
ima posla,a mogu ti reći da nisi baš kandidata izabrao.jer ikad složiš sve,drift ti neće bit nešto posebno.bacit će dupe tu i tamo al da ćeš kroz cijeli zavoj proći-zaboravi.
ja ti dajem podršku i pomoći ću ti dosta svojim znanjem, ali ti odmah u startu govorim da bi ti bilo lakše da imaš neku kockicu ili drugi BMW a ne auto koji je namjerno pretjerano dobro konstruiran baš da ne izleti iz zavoja. :beer:

Pon sij 11, 2010 11:26 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

nebi trebalo biti velikih problema ako se auto dobro složi....

taj auto tj. 2.3-16 je provbitno napravljen za rally.... :wink:

tako da...guzica bi itekako trebala šamarati zavojima....

a 2.6 je dosta težak auto i nije baš ruku na srce živčan....

Pon sij 11, 2010 11:50 am
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Ma 2,3 16v i ubaci nitro....... Nece te stic avijacija. Mercedes nije za drift (po meni). A po nome sto sam vidio za 2,6 zvuci ko da moze da se vozi citav zivot.

Pon sij 11, 2010 2:06 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Leonard
Prezime: Šćuric
Godište: 1983
Moj auto: golf IV
Mali_Svaler napisao:
Ma 2,3 16v i ubaci nitro...

Ipak bi se držao malo realnijih prijedloga i 2.3 16v nije jednostavno naći...

Pon sij 11, 2010 3:04 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Godište: 1984
Moj auto: CLS 350,W124 220CE, W211 320CDI Avantgarde
evo da pitam u ovoj temi.... jel moguće na 320E motor iz 124 ugraditi kompressor???? Ovamo u hercegovini je jedan tip ubacio u W201 320E motor,al neki mi tvrde da je nedavno ugradio kompressor i da auto ima oko 350ks,a pošto nemogu provjerit jeli ugradio kompressor pitam jeli to uopće moguće ugradit.....

Pon sij 11, 2010 3:57 pm
Mercedes štovatelj

bmw? neeeeeeee, kad svi spremaju beweje za driftanje,a ja bi htijeo dokazati da i merdja voli da igra...

motor sam zvao danas 2,3 16v 400evronixa u italiji

to sa difom ne kuzim kak ih razlikujem iz vana, neki broj?¨??¨¨?

a sto se tice furanje cijelog zavoja po boku mislim da tu je i vozac bitan pa bi volio dokazati sam sebi da se MERE

da nadjem neki bmw, bolji kazes, hmmm http://slike.hr/slike/hpim283544640x480_60723.jpg.html mozda kasinje sredim sestrin muooahahaha, neda mi ga bas da se vozam....

Pon sij 11, 2010 5:54 pm
Mercedes ovisnik

400e nije puno za motor...ali pobrini se da uzmeš i instalaciju i k-glavu( ubrizgavanje)

velim sa cca 3000e auto bi mogao biti jaaakooo dobar fun car sa potencijalom natjecanja... :wink:

Pon sij 11, 2010 6:01 pm
Mercedes štovatelj

kova napisao:
1.ali pobrini se da uzmeš i instalaciju i k-glavu( ubrizgavanje)
2.velim sa cca 3000e auto bi mogao biti jaaakooo dobar fun car
3.sa potencijalom natjecanja...

1.e nema istalaciju samo motor valjda sa ubrizgavanjem, to nisam pitao.....

bo ja sam rekao da cu mu javiti sutra preksutra dali bi dosao u subutu 23.01 al eto ne znam sta mi je ciniti, mozda bolje uzeti pa instalacija nekako, sto je najgore mi je rekao da je taj motor cupao iz neke190tke, grrrr

2. 3000 ojra kazes, ajde nije za se ubit, na kraju ipak dobis kvalitetnu igracku..
3. vidis kako skupljam informacije u zadnjih niti mjesec dana idim d abi se moglo mozda i negdije izaci na kraju projekta...

knobtviker napisao:
1.ha gle,trebalo bi ukrutiti cijeli auto.t...
2.ovjes,pa nije baš najbolji za drift..stavi uniballe a to je ogroman posao.
3.diferencijal možeš i zavariti ako baš hoćeš. trebalo bi skratiti hod na ručnom mjenjaču.

4.ja ti dajem podršku i pomoći ću ti dosta svojim znanjem, ...
5.bi ti bilo lakše da imaš neku kockicu ili drugi BMW

1. da to znam, neznam bas sve o tome i sve sta treba ali mislim da cu to sam uraditi kao sto ce biti ostale sitne preinake limarski radovi i pripremu za farbanje pa 99% i farbanje jer bi volio da izgleda ovako http://www.desktopcar.net/wallpaper/303 ... DTM-03.jpg ali nije uvijet jer ne znam dali cu naci ta prosirenja... oko motora i eletronike nisam bas...
2. to mozda ces mi morati obijasniti malo detalnije kad imas vremena
3. zavariti al nece se nesto sijebati kad se vozi normalno po zavojima ili u krug, skratiti hod i to isto kad imas vremena
4. puno ti hvala mislim da ce mi trebati dosta pomoci
5. da bilo bi sigurno, ali moj cilj nije srediti neki auto za driftanje vec od 190 napraviti nesto drugacije od drugih!!!

- Dali netko zna dali se mora mijenjati instalacija za prec na 2,3 iz 2,0 il bi se dalo nesto iskemijati od postojece
- zanima me kako taj motor podnosi turbo
- i dali netko zna nesto u vezi homologacije takvog auta kasnije

kod nas mogu dobiti samo odgovore ala, JA MISLIM DA i NJVIJEROVATNIJE BI TREBALO

Za danas toliko od mene!

Uto sij 12, 2010 12:01 am
Mercedes ovisnik

Ime: Leonard
Prezime: Šćuric
Moj auto: golf IV
Držite se teme! Brisat ću suvišno razvodnjavanje!

Uto sij 12, 2010 12:41 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes štovatelj

Leo_5000_BJ napisao:
Držite se teme! Brisat ću suvišno razvodnjavanje!

hvala

Dakle kako sam saznao instalacija u smislu same kablature bi trebalo odgovarati i od 2,0 za 2,3 s time da ce se trebati nesto jos doraditi i naravno centralinu/kompijuter mora bas biti od 2,3 16V naravno....

knobtviker napisao:
po meni jedino što možeš napraviti je da stavi uniballe a to je ogroman posao.

ok cim je ogroman posao znaci da je i skup pa bi se malo inrteresirao oko toga mozda da prvo rijesim, moze koja tehnikalja u vezi toga????

Sri sij 13, 2010 5:19 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Slaven
Moj auto: W124 230TE
Za drift moraš imati snage u motoru,puno jeftinije ćeš proć ako staviš neki veći motor(npr 320-500)nego
to raditi sa 2,3 16v.Ako to radiš za natjecanja onda se isplati potruditi i temeljito raditi od motora,prenosa,ovjesa..,a ako je za fun onda je to puno jeftinije.Ideja je pohvalna puno sreće.. :beer:

Ned sij 24, 2010 12:27 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Danijel
Moj auto: 190E 2.5-16,190D 2.5TD,W210 290TD
bez ljutnje,al meni se čini da od ovog ništa,na pre banalnim stvarima se već kasni jakoo puno,nadam se da se varam,sretno u projektu,držim fige :beer:

Ned sij 24, 2010 1:25 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće