Sada je Čet kol 22, 2019 5:22 am

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 890 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Sljedeće
W201 190D '93 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: alen
Prezime: kozar
Godište: 0
Moj auto: w124 250d
meni licno se jako svidja ta kromirana lajsna i ja bi sebi to trebao da uradim kod mene zadnja lijeva vrata su krenila ali ja bi stavio na sva 4 vrata a u mene unutrasnjos bijela i gdje si kupioo tu lajsnuu? :beer:

Dobri idu u raj, loši u pakao, a ovakvi kao ja za šank. :P :P

Ned pro 27, 2009 12:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Krunoslav
Prezime: Kranjčec
Godište: 1987
Moj auto: W201 190D 2.0 (1993)
W168 170 CDI Avantgarde (1999)
ProVibe napisao:
meni licno se jako svidja ta kromirana lajsna i ja bi sebi to trebao da uradim kod mene zadnja lijeva vrata su krenila ali ja bi stavio na sva 4 vrata a u mene unutrasnjos bijela i gdje si kupioo tu lajsnuu? :beer:

Ja sam mislio samo zadnja pošto na prednjima imam krom na pretincu. A možda i stavim na sva jer sam jučer odmjeravao bi-nebi :D. Lajsnu sam kupio u trgovini sa auto-moto opremom i autokozmetikom. Ima ti i u Metrou, čini mi se. Imaš više oblika, L profila, U profila, obična kromirana na lijepljenje poput ove: http://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/c ... las-790869. Dobro dođe i ona koju staviš na vrata za zaštitu od oštećenja, parkinga i slično. Cijena ti je oko 50 kn za 2m. Bijela unutrašnjost i lajsna...Ne mora loše izgledati, bitno da se riješi problem odljepljivanja. Ako ti treba kakva pomoć u vezi kako skinuti vrata, samo se javi, objasnim ti postupak detaljno tako da izbjegneš oštećenja :).

W201 190D 2.0 '93

W168 170 CDI Avantgarde '99

Ned pro 27, 2009 12:59 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes poznavaoc

Ime: Nikola
Moj auto: e200d (w124), vw mk3 td
Auto je ekstra....
za boju predlog OVA AVANGARDE blue.... :snf:
i naravno metalik tamno crvena =)) :snf:
NAJLJEPSE boje koje postoje.....ali ova plava je posebna i jedinstvena ,a astoji mu ekstra

Ned pro 27, 2009 1:31 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

dzo-savke napisao:
Auto je ekstra....
za boju predlog OVA AVANGARDE blue.... :snf:
i naravno metalik tamno crvena =)) :snf:
NAJLJEPSE boje koje postoje.....ali ova plava je posebna i jedinstvena ,a astoji mu ekstra

Hvala na komentaru :) I meni su avantgarde i azzuro boje fenomenalne! Auto će sigurno ići na lakiranje nakon zime i snijega. Malo ću pričekati jer se radi o robnoj razmjeni :D

W201 190D 2.0 '93

Ned pro 27, 2009 2:39 pm
Mercedes ovisnik

kkranjc7 napisao:
ProVibe napisao:

Ja sam mislio samo zadnja pošto na prednjima imam krom na pretincu. A možda i stavim na sva jer sam jučer odmjeravao bi-nebi :D. Lajsnu sam kupio u trgovini sa auto-moto opremom i autokozmetikom. Ima ti i u Metrou, čini mi se. Imaš više oblika, L profila, U profila, obična kromirana na lijepljenje poput ove: http://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/c ... las-790869. Dobro dođe i ona koju staviš na vrata za zaštitu od oštećenja, parkinga i slično. Cijena ti je oko 50 kn za 2m. Bijela unutrašnjost i lajsna...Ne mora loše izgledati, bitno da se riješi problem odljepljivanja. Ako ti treba kakva pomoć u vezi kako skinuti vrata, samo se javi, objasnim ti postupak detaljno tako da izbjegneš oštećenja :).

da ne bi bilo lose kad bi mi u kratkim crtama objasnio kako ide postupak skidanja tapicurunga s vrata jer cuo sam da je dosta tesko i da se vrlo lako pokidaju plasticne zakacke.. :beer:

Ned pro 27, 2009 5:58 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Nikola
Moj auto: e200d (w124), vw mk3 td
@provibe...
Imas sa strane gdje je brava (na boku vrata,onaj dio koji hvata stok) 2 sarava,skines njih.
Kod rucke gdje se otvaraju i zatvaraju vrata imas crnu plastiku koju skines,i odatle odvidas jednu maticu ...cini mi se da je 10.
Sledeca...ta poluga za otvaranje vrata je svojim jednim krajem zakacena za metalnu kuku (sipku) trebas odvojiti jedno od drugoga...to ti je jednostavno,ja sam to radio sa sarafcigerom,namjestim polugu i sa srafcigerom gurnem tu kvaku.
Kad si sve to uradio......BUKVALNO uhvatis tapacirung i dignes ga prema gore.....(jer sa unutrasnje strane ima plastike koje se kace za lim vrata).
Dizi ga pa jedno 5-6cm ...i vidjeces da je skinut.
eto to ti je postupak...nadam se da si skontao

Ned pro 27, 2009 6:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

dzo-savke napisao:
@provibe...
Imas sa strane gdje je brava (na boku vrata,onaj dio koji hvata stok) 2 sarava,skines njih.
Kod rucke gdje se otvaraju i zatvaraju vrata imas crnu plastiku koju skines,i odatle odvidas jednu maticu ...cini mi se da je 10.
Sledeca...ta poluga za otvaranje vrata je svojim jednim krajem zakacena za metalnu kuku (sipku) trebas odvojiti jedno od drugoga...to ti je jednostavno,ja sam to radio sa sarafcigerom,namjestim polugu i sa srafcigerom gurnem tu kvaku.
Kad si sve to uradio......BUKVALNO uhvatis tapacirung i dignes ga prema gore.....(jer sa unutrasnje strane ima plastike koje se kace za lim vrata).
Dizi ga pa jedno 5-6cm ...i vidjeces da je skinut.
eto to ti je postupak...nadam se da si skontao

Ispravak:
Imas sa strane gdje je brava (na boku vrata,onaj dio koji hvata stok) 1 saraf, skines njih. Crna plastika na kojoj je kvaka može se skinuti pomicanjem plastike prema naprijed (metalna poluga kvake je inace napinje prema natrag). Tako pomaknutu crnu plastiku nategnes jednim krajem prema van, ona će ispasti i biti obješena za rukohvat.

Moj tapecirung je čak bio i original zalijepljen pa sam najprije morao špahtlom odvajati lijepilo. Inače...treba dosta snage za dignuti tapecirung, nemoj se brinuti ak nagneš auto. Ja sam radio prema ovom tutorialu:
http://www.benzworld.org/forums/w201-19 ... moval.html

W201 190D 2.0 '93

Ned pro 27, 2009 7:47 pm
Mercedes ovisnik

Danas sam bio na tehničkom pregledu, meca prošla bez problema. Išao sam usput vidjeti kak izgleda ispod. Sve je suho, nigdje nema hrđe...iznenadio sam se kako je u dobrom stanju. Ako se sjećate amortizera za koje sam rekao da nisu nikad mjenjani: prvi su na 74%, stražnji 70 i 64%. Jedino što je nedostatak jest zadnja lijeva spona. Ima malo lufta ali još je uvijek u granicama normale. Ionako je rezervna u gepeku :mrgreen: Nekako smo došli do razgovora tehničar i ja pa skužimo da smo oboje mercedesoljupci. :mrgreen: On ima W124 iz 1991. Pozvao sam ga na forum, nadam se da će doći jer i on zna dosta toga o mecama. :mrgreen: Sutra ću izgleda popraviti zadnji desni tapecirung pa postam slike. :beer:

W201 190D 2.0 '93

Pon pro 28, 2009 9:16 pm
Mercedes ovisnik

odlicnoo drago mi je da je prosao,,a kako ne bi prosao kad vodis racuna o njemu..puno sretnih kilometara.

Pon pro 28, 2009 9:19 pm
Mercedes štovatelj

Ime: jovica
Moj auto: W 201 190d x2
Meca ti je bas pic-pic...svaka cast stvarno je drzis max. :beer:
bas mi se svidja ...razmisljao sam moju bjelku u crveno farbati ali kad vidim tvoju ...
neznam mozda ostane bjela. 8)

Pon pro 28, 2009 9:24 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

zakyxxx napisao:
Meca ti je bas pic-pic...svaka cast stvarno je drzis max. :beer:
bas mi se svidja ...razmisljao sam moju bjelku u crveno farbati ali kad vidim tvoju ...
neznam mozda ostane bjela. 8)

Hvala na lijepom komentaru. Držim je koliko mogu s obzirom na nedostatak vremena. Što se tiče tvoje bele lađe, ja bi ostavio istu boju. Kao što veli zvonimir: "nema bolje boje od bijele za mercedese". I dobro mu stoji, eventualno ako želiš...nabavi široku lajsnu pa i nju u bijelo (ne sivo kako je moja). U takvoj kombinaciji odlično izgleda. Crvena mu je preobična nekako i umanjuje veličinu auta. S bijelom bojom je nekako veći. :mrgreen:

provibe napisao:
odlicnoo drago mi je da je prosao,,a kako ne bi prosao kad vodis racuna o njemu..puno sretnih kilometara.

Tnx puno! Još će moja baby benz puno km napraviti!

W201 190D 2.0 '93

Pon pro 28, 2009 9:51 pm
Mercedes štovatelj

Ime: jovica
Moj auto: W 201 190d x2
Siroka lajsna je u potrazi vec i alufelgice za nju...i naravno ide sva u bjelo...
ali opet moja je stara i bice za posao samo... :roll:
a tvoja je :mljac:
:beer: i da je jos dugo vozis

Pon pro 28, 2009 10:18 pm
Mercedes ovisnik

zakyxxx napisao:
Siroka lajsna je u potrazi vec i alufelgice za nju...i naravno ide sva u bjelo...
ali opet moja je stara i bice za posao samo... :roll:
a tvoja je :mljac:
:beer: i da je jos dugo vozis

Ima čovjek na njuškalu. Koliko se sjećam, cijena i nije tako strašna. Lijepo se bude uredila. Nema veze što je stara, sve se da srediti. Hvala ti puno prijatelju. Živio! :beer: :beer: :smile:

W201 190D 2.0 '93

Pon pro 28, 2009 10:41 pm
Mercedes ovisnik

Metnuo sam i drugu kromiranu lajsnu, slike uploadam u petak. Ispalo je vrlo dobro. Sad me smeta nešto drugo. Već od prije sam primijetio da mi zadnji branik malo visi u desno. Zanima me kako ga podignuti. Citao sam po forumima da moram zaleći pod njega. Koliko ima otprilike šrafa, kako najlakše skinuti da se ne ošeti i sično. Svaki savjet dobrodošao. Tnx! :bye: :beer:

W201 190D 2.0 '93

Sri sij 13, 2010 12:39 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Mladen
Prezime: Sokolić
Moj auto: W201 2.0d '89.
kkranjc7 napisao:
Metnuo sam i drugu kromiranu lajsnu, slike uploadam u petak. Ispalo je vrlo dobro. Sad me smeta nešto drugo. Već od prije sam primijetio da mi zadnji branik malo visi u desno. Zanima me kako ga podignuti. Citao sam po forumima da moram zaleći pod njega. Koliko ima otprilike šrafa, kako najlakše skinuti da se ne ošeti i sično. Svaki savjet dobrodošao. Tnx! :bye: :beer:

mislim da ne moraš uopće pod auto leć da bi skinuo zadnji branik...
s unutarnje strane u gepeku s jedne i druge strane imaš dva plastična poklopca ispod svjetla koja se daju otvorit i ispod njih su šarafi, i bočno je također poklopac (s obje strane po jedan) koji se da otvorit i ispod je šaraf (ukupno 6 šarafa)

mislim da je to to kolko se sjećam...

Čet sij 14, 2010 12:30 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 890 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Sljedeće