Sada je Pon kol 19, 2019 10:08 am

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
W220 S500 2000' 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Matija
Prezime: R
Godište: 1996
Moj auto: bemzimca
Ma to sam i mislio..ako auto ostaje, čuvaj sve van i na novo provuci.
Teški seks, ali gle, problem manje zauvijek.

Ned lis 14, 2018 10:39 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: Marko
Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
Seltik napisao:
Da vam svima zajedno odgovorim.

S je S. udobniji je i bolji za voziti od W211 redizajna, barem meni, svakako komforniji... iako je W211 ipak bio moderniji automobil, sa boljim ozvučenjem, i ugodnijom instrument tablom satovima itd.

Verzija mog je sa 225 KW.

Kilometraža je 225.000 km, po svemu provjereno originalnih.. a sad ako se netko potrudio možda ima i 700.000 neznam :rotfl:

Slažem se da je 99 posto W220 kod nas za otpad i od ovih 15 sa oglasa složio bi se jedan možda normalan.

Ovaj auto nema problema s mjenjačem motorom, čak niti ovjesom, ali zato ću imati jednako glupih i visokih troškova... CD changer ne radi, jedno 3 komada sam kupio i svaki je radio od 1-5 dana ... gledao sam si one android uređaje ali naravno "BOSE" ozvučenje ima optiku pa tu idu neki konverteri zvuka itd... sa optike na običan kabel, pa umjesto da platim radio 200 eura na eBay-u to bi bilo oko 4000 kn do 4500 sa ugradnjom... Šajba mi je pukla po pola iz čista mira, neki dan sam promjenio parking snzor, 500 kn je to zadovoljstvo bilo, i u temi na forumu sam naveo problem oko hlađenja motora i ventilatora.

stari vent je bio neispravni. originalni je 8000 kn, u tokiću je 3500-5500 ovisi kakav se rabat ima i tko proizvodi, ja kupio sa eBay-a za 2000 i eto, baca neke greške itd...

uglavnom, jednostavnije bi mi bilo da je roknio mjenjač pa da sam iskeširao 10.000 kn nego se ovako drkat s glupostima... :bonks: :bonks:

mislim d ami je ovo zadnji mercedes ikada, gade mi se, izgubio sam u zadnjih godnu dana oko 50.000 kuna na njima a kupovao sam daleko najbolje provjerene aute, visokih cifri itd... :banghead:

i onda dodemo do poznate fraze da "skrtac" uvijek placa dvaput... tako sam i ja s lampom, htio ustedit, kombinirao razne oglase, ebay itd i onda dao 130 eura na lampu za americko trziste... na kraju kupio novu s popustom za 1660kn... a ova mi lijepo skuplja prasinu u garazi :banghead:

ali ove cifre za S klasu su bome paprene :bonks:

Pon lis 15, 2018 8:03 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Jesi li ikad probao ocistiti laser i lecu u CD-Chargeru? Budi realan, Auto je umalo pa 20 godina star, udje tu i tamo dosta prljavastine.
Isto tako ode elektronika od starosti, tako da me to nista ne cudi.
S-Klasa je skup za odrzavat, stara S-Klasa te jos duplo vise kosta.

To kupovanje preko Ebay-a se za takva auta slobodno mozes kanit., to su ti bacene pare.

Pon lis 15, 2018 5:24 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Denis
Godište: 1988
Moj auto: W220 S500
Naravno da sam probao, s onim CDima za čišćenje, tekućinama, četkicama.. uglavnom sve sam probao.

Na putu je i 4. Changer, pa me živo zanima jeli taj što bolji... :rotfl:

Ventilator na eBayu sam uzeo iz Njemačke, od firme koja s ebavi prodajom ventilatora hladnjaka itd za automobile. Nije da kod nas kad uzmeš zamjenski dobiješ išta drugo do tih poljskih/kineskih i kakvih već što ima po eBay-u a i mislio sam da nebi smjelo bit problema.. jebeni elektromotor sa par brzina koji sa remenom okreće plastiku sa 10 krilaca... nije da sam kupio kineski kompjuter motora :rotfl: ako ništa, dobivam povrat novca, izgubit ću nešto malo para na poštarini i to je to. ugl, budemo vidjeli za par dana kad mi dođu djelovi, hoće li biti pomaka. :beer:

Pet lis 19, 2018 12:41 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Taj CD za ciscenje mozes zaboravit, to ce ti prije svega napravit jos vise problema.
Uzmes cistog alkohola i ocostis lecu i chargeru.

Ned lis 21, 2018 1:42 pm
Mercedes ovisnik

Evo mali update na zimskom setu, koji je naravno lakiran na novo ... :rotfl: uzeo sam neke grobove od felgi pa ih dao raditi, jer ono što ljudi prodaju pod "Odlično" i "kao novo" stanje, se jako razlikuje od mog shvačanja navedenih pojmova :mrgreen:

Naručen je i aftermarket android radio sa 100 milijuna funkcija i postavki, navodno ima i WIFI pa se može na net :pucaodsmijeha: iako će meni trebat samo jedna, puštati glazbu...... dakle sa optic decoderom to je sve skupa 5000 kn :bonks: :bonks: ali druge nije bilo :|

Slika

Evo dvije usputne ... :beer:

Slika

Slika

Sri sij 02, 2019 6:39 pm
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
Prekrasan.

Čet sij 03, 2019 1:45 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ovako bi svako Auto trebalo izgledati! :beer:
Jesil rijesio kako ces spojiti Bose na ovu Head Unit?

Čet sij 03, 2019 10:50 am
Mercedes ovisnik

Spiljski napisao:
Prekrasan.

Kujko napisao:
Ovako bi svako Auto trebalo izgledati! :beer:
Jesil rijesio kako ces spojiti Bose na ovu Head Unit?

Da, spomenuti Optic decoder, spaja se na optiku u auto pa na radio, ide neki baš za Mercedesa "plug and play" jer se sa univerzalnim gubi dosta kvalitete, samo to je oko 100 eura, zato i je sve skupa toliko velika cifra, da nema Bose-a onda bi me preko ebay-a radio izašao možda 2500 kn sa carinom :| Bitno da više ne čujem krčanje FM transmittera i da mogu zatvorit pepeljaru gdje je upaljač... tragedija... S klasa sa FM transmitterom :banghead: :rotfl:

EDIT: btw škripi mi nešto u volanu, zvuk kao da se dvije gume taru jedna o drugu, po ljeti to nisam primječivao dok po zimi da. Rekao bih čak da to "trenje" koliko god bilo sitno i ne utjecalo ni na vozne osobine ni na karakteristike volana, ja koji poznam dobro svoj auto osjetim pod rukom volana neku mikro super finu "otpor vibraciju" koju nitko nebi osjetio da sad sjedne u auto prvi puta. 100 posto sam uvjeren da nije ništa ovako u kvaru, nego baš kao da se u samom volanu u kabini nešto tare jedno o drugo i proizvodi glupi zvuk :banghead:

Čet sij 03, 2019 2:47 pm
Mercedes ovisnik

Vozilo je na prodaju :mrgreen:

https://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-b ... s-29108619

Sub srp 27, 2019 3:21 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2