Sada je Uto stu 20, 2018 3:49 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
W176 A 180 CDI by ljusasd 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: Mercedes W212 E 250 CDI,
Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Evo našao sam malo vremena, pa rekoh da Vam predstavim novog člana u porodici.

Kao što sam napisao belu W212 E 200 CDI sam prodao i u Januaru ove godine sam kupio ovu W176.

Reč je kako se vidi iz naslova o A klasi treće generacije.

Auto je uvežen iz Italije, sa urednom servisnom istorijom, kupljen od Lizing kuće i sa pređenih 174989 km.

Godište 2014- januar

1796 ccm
80 KW ili 109 KS

Automatski 7-stepeni menjač.

Evo šta kaže VIN dekoder:

Sales name A 180 CDI
Order number 0 3 543 39370 (Destination: Italy)
PAINT1 761U POLAR SILVER - METALLIC PAINT
Interior color 021A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE

010A FABRIC
021A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE
206B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - ITALIAN
235 ACTIVE PARK ASSIST
249 INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING
255B MB MOBILO WITH DSB AND GGD
258 COLLIS.WARN. SYS. W/ ACTIVE BRAKE INTERV. FCW STOP
263B AIRBAGLABLE - ITALIAN/ENGLISH
290 WINDOWBAG
294 KNEE AIRBAG
336B INSTRUMENT CLUSTER/HU LANGUAGE - ITALIAN
428 STEER.WHEEL GEARSHIFT BUTTONS/SHIFT PADDLE PAINTED
429 7-SPEED AUTOMATIC DUAL CLUTCH TRANSMISSION
440 TEMPOMAT (CRUISE CONTROL)
442 MULTIFUNCTION STEERING WHEEL (12 BUTTONS)
474 DIESEL PARTICULATE FILTER
477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
485 (COMFORT RUNNING GEAR)
500 OUTSIDE REAR VIEW MIRROR LH AND RH FOLDING
523 RADIO AUDIO 20
538 ATTENTION ASSIST (DROWSINESS DETECTION)
543L ITALY
55R 16" LIGHT ALLOY WHEEL 10-SPOKE DESIGN ALL-ROUND
580 AIR CONDITIONER
58U ROOF INTERIOR TRIM GRAY FABRIC
5XXL EUROPE
761U POLAR SILVER - METALLIC PAINT
804 YOM 23/1
831 LICENSE PLATE FASTENING ITALY
913 AIR-CONDITIONING SYSTEM FOR HOT COUNTRIES
928 EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 5 TECHNOLOGY
966 COC PAPER EURO 5 TECH. W/O REGIST. CERT. PART 2
A31 SOFTWARE (INDIVIDUAL)
B03 DIRECT START / ECO START/STOP FUNCTION
B09 REFRIGERANT COMPRESSOR WITH MAGNETIC COUPLING
B51 TIREFIT
F176 MODEL SERIES 176
FS COMBI - VEHICLE
G003 TRANSMISSION CODE VERSION 3
GA AUTOMATIC TRANSMISSION
HA REAR AXLE
J81 JUNE RELEASE
K11 ADAPTIVE STOP LIGHT FLASHING
K13 CONTROL CODE FOR SERVICE INTERVAL 25000 KM
L LEFT-HAND STEERING
M013 ENGINE REDUCED PERFORMANCE
M18 DISPLACEMENT 1.8 LITER
M651 R4-DIESEL ENGINE M651
P49 MIRRORS PACKAGE
R01 SUMMER TIRES
U01 REAR BELT STATUS INDICATION
U37 FOGLAMP
U59 SEAT COMFORT PACKAGE
U60 PEDESTRIAN PROTECTION - ACTIVE ENGINE HOOD
V21 SPEED- + LOADINDEX 91H
VL FRONT AXLE HALF, LEFT
VR FRONT AXLE HALF, RIGHT

Istog dana kada sam ga kupio i preuzeo otišao sam do ovlašćenog servisa u kome inače održavam auta i odradio mu mali servis iako je imao po ASSIST-u još 7900 km.

Km. 175085

Zamenjeno:

-Ulje
-Filter ulja
-Filter klime

Filter vazduha i nafte na sledećem.

Odrađena kompletna kontrola auta: STAR dijagnoza, provera trapova, provera boje, provera kočionog sistema i sve je za sad u najboljem redu.

Tada sam mu kupio i nove zimske gume.

Posle mesec dana sam na

Km. 175968

odradio kompletan servis automatskog menjača. Mogao sam da čekam još 5-6000 km. ali ja ne bi bio ja.

Jednostavno nisam hteo da čekam iz prostog razloga što ne znam šta je sipano u njega na prvom servisu iako ima zabeleženo- Italijani su to :lol: :lol: :lol:

Ovako sam sad miran i ja pratim situaciju. :smile:

Prešli smo sa njim već oko 3500 km. i prezadovoljan sam. Sledi mu sledeće nedelje menjanje zadnjih diskova i pločica i jedna dezinfekcija klime.

Prošle nedelje sam odradio dubinsko pranje unutrašnjosti kod momaka koji mi peru auto.

Potrošnja koliko sam do sad propratio od 6 do 6,6 lit/100 km. Uglavnom gradska vožnja sa nekoliko vožnji van grada.

Evo i slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Slika

Sa većim članom porodice :lol: :lol:

Slika
Slika

Ovo je slika jedine dve A klase W176 u Smederevu

Slika
Slika

I jedna interesantna kilometraža

Slika

Za sad toliko.

Pet lip 02, 2017 10:45 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
Super si ga predstavio,Nenade.
Čestitke,neka vas dobro služi.
Inače u talijance nemam povjerenja u održavanju vozila.Sigurno to nije pravilo..
Super izgleda,KAKO SE PONAŠA U VOŽNJI.Prednji pogon ,mjenjač

Ned lip 04, 2017 7:22 pm
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
To za Italijane ste 100% u pravu, ali se ovaj nekako zalomio da je sve rađeno kako treba i to je bio i jedan od razloga za kupovinu.

Auto inače vozi moja majka najviše jer je njoj i kupljen . To jest žrtvovali smo njenu W212 200 CDI (koja je isto ovde predstavljena) da bi se kupio manji auto sa automatskim menjačem za nju i jedan auto za moju stariju decu.

Ona je oduševljena i ne izlazi iz njega, a naravno vozim ga i ja povremeno. Eto baš sam se juče ceo dan vozao sa njim.

Što se tiče prednje vuče nema problema, jer sam do Mercedesa vozio auta sa prednjom vučom i 4x4. Jedino mi je jedan BMW 525 TDS bio sa zadnjom vučom. Lepo se vozi sa svojih 109 KS.

Ovaj 7g menjač je za sad odličan. Menja brzine bezprekorno, ima sport mod koji me iskreno više oduševljava, nego u mom W212. Kada se menja manuelno (na lopaticama - dugmićima) na volanu čini mi se da odmah prima brzine, dok kod W212 to ide malo drugačije - proračunato. E sad koliko znam da menjači u stvari i nisu isti pa je možda to do toga.

E jedino što nije nešto posebno pregledan i tvrđi je na vešanju, ali meni lično to i ne smeta.

Pon lip 05, 2017 1:13 pm
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
Lijep autic, jedina zamjerka sto nema Led+Xenon svjetla, ostalo sve super, neka dugo sluzi!! :beer:

Uto lip 06, 2017 5:45 pm
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Hvala!!

Za svetla si u pravu 100%. Ali nisu loša ni ova. Ništa im ne fali. Razmišljam sitnu intervenciju sa zamenom sijalica.
Npr. da stavim OSRAM Cool Blue Intense na umesto ovih fabričkih. Ovde bi me to koštalo oko 100 EUR.

H15 dnevno-dugačko x 2
H7 srednje x2
H13 (mIslim da je ta) za maglu x2

Uto lip 06, 2017 10:21 pm
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Km. 179600

Danas zamenjeni zadnji diskovi i pločice. Urađen kontrolni pregled i na kraju odrađena dezinfekcija klime.

Sri lip 07, 2017 11:03 pm
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
Lijepa igračka puno sretnih želim. A volio bih znati jeli u tvom modelu Reno motor , koja je realna potrošnja po gradu , jeli zubičasti remen ili lanac i ako može neka adresa na netu ili Italiji da pogledam cijene hvala

Čet lip 08, 2017 1:09 am
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Bosna napisao:
Lijepa igračka puno sretnih želim. A volio bih znati jeli u tvom modelu Reno motor , koja je realna potrošnja po gradu , jeli zubičasti remen ili lanac i ako može neka adresa na netu ili Italiji da pogledam cijene hvala

Hvala!! Pored E klase W212 koju vozim ovo stvarno dođe kao igračka :lol: :lol: :lol:

Motor je Mercedesov 1796 ccm 109 KS i ima lanac. Zadnja godina ugradnje ovog motora je baš kod mog auta. Od 2014 su samo Renaultovi motori, koje stavljaju i u B klasu i u C klasu.
Nisu ni oni loši uopšte. Ja imam i Renault Captur sa 1,5 dci motorom 90 KS (deca ga voze) i odlično se pokazao.

Juče dok sam bio na servisu su mi u salonu dok sam gladao CITAN putnički koji je u stvari Renault Kangoo objasnili da su taj Renaultov motor samo nadogradili elektronikom, jer se na njihovim testovima odlično pokazao.

Potrošnja mi je za sad 6 litara mešovito, ali više grad nego van grada. Juče sam do Novog Sad i nazad sa svraćanjem u Beograd imao potrošnju 5,3 lit. Auto put je sve vreme i vozio sam ga najviše u rasponu od 120 - 140 km/h.

Ovaj auto je inače bio u lizing kući kako sam i napisao u prvom postu, a kupovina od njih je samo preko firme i na licitacijama. Mislim da možemo teško doći ovako kao fizička lica preko neta. Pokušavao sam na par sajtova da se ulogujem, ali su tražili podatke od firme.

Tako sam ovog mog kupio na placu u Beogradu i ne znam neke lokalne net adrese u Italiji, sem Mobile.de i Autoscout.

Čet lip 08, 2017 1:54 pm
Mercedes fahrer

ljusasd napisao:
Bosna napisao:

Hvala!! Pored E klase W212 koju vozim ovo stvarno dođe kao igračka :lol: :lol: :lol:

Motor je Mercedesov 1796 ccm 109 KS i ima lanac. Zadnja godina ugradnje ovog motora je baš kod mog auta. Od 2014 su samo Renaultovi motori, koje stavljaju i u B klasu i u C klasu.
Nisu ni oni loši uopšte. Ja imam i Renault Captur sa 1,5 dci motorom 90 KS (deca ga voze) i odlično se pokazao.

Juče dok sam bio na servisu su mi u salonu dok sam gladao CITAN putnički koji je u stvari Renault Kangoo objasnili da su taj Renaultov motor samo nadogradili elektronikom, jer se na njihovim testovima odlično pokazao.

Potrošnja mi je za sad 6 litara mešovito, ali više grad nego van grada. Juče sam do Novog Sad i nazad sa svraćanjem u Beograd imao potrošnju 5,3 lit. Auto put je sve vreme i vozio sam ga najviše u rasponu od 120 - 140 km/h.

Ovaj auto je inače bio u lizing kući kako sam i napisao u prvom postu, a kupovina od njih je samo preko firme i na licitacijama. Mislim da možemo teško doći ovako kao fizička lica preko neta. Pokušavao sam na par sajtova da se ulogujem, ali su tražili podatke od firme.

Tako sam ovog mog kupio na placu u Beogradu i ne znam neke lokalne net adrese u Italiji, sem Mobile.de i Autoscout.

kratko , jasno i sve objašnjeno znači do 2014 su mercedesovi motori. Inače živim u Franc i A klase se u zadnje vrijeme mnogo kupuju nemam nikoga ko vozi A klasu pa da se informišem jer djeca odrastaju a ženi se svidja A klasa ili BMW 1 a ja opet C klasu he he u svakom slučaju sve najbolje i hvala za info

Čet lip 08, 2017 11:55 pm
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Pošto si u Francuskoj, pogledaj na netu ARVAL lizing kuću i ponudu njihovih vozila koji su bili na lizingu i koje sada prodaju.

Captur je baš od njih i kupljen. Ful servisiran u ovlašćenom servisu do poslednjeg dana u FR čak mu je pet hiljada km. pre prodaje na licitaciji odrađen mali i veliki servis, zamenjeni prednji diskovi i pločice, zamenjena vodena pumpa i stavljene dve nove letnje gume MICHELIN Energy saver na prednjim točkovima.

Prijatelj koji inače najviše uvozi od njih kaže da su do sad sva vozila imala servisnu istoriju i da su uglavnom OK.

Srećna kupovina i nagovori suprugu da kupite Baby Benza. :lol: :lol: :lol:

Pet lip 09, 2017 12:44 am
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Pošto si u Francuskoj, pogledaj na netu ARVAL lizing kuću i ponudu njihovih vozila koji su bili na lizingu i koje sada prodaju.

Captur je baš od njih i kupljen. Ful servisiran u ovlašćenom servisu do poslednjeg dana u FR čak mu je pet hiljada km. pre prodaje na licitaciji odrađen mali i veliki servis, zamenjeni prednji diskovi i pločice, zamenjena vodena pumpa i stavljene dve nove letnje gume MICHELIN Energy saver na prednjim točkovima.

Prijatelj koji inače najviše uvozi od njih kaže da su do sad sva vozila imala servisnu istoriju i da su uglavnom OK.

Srećna kupovina i nagovori suprugu da kupite Baby Benza. :lol: :lol: :lol:

Pet lip 09, 2017 12:44 am
Mercedes fahrer

Poznata mi je Arval i hvala za info da su dobri jer u zadnje vrijeme isto gledam ponude na lizing imam nekoliko kolega koji su kupili auta na lizing i veoma su zadovoljni zasad sam zadovoljan sa mojim C220 7 godina , 150000 km vidjećemo šta će biti

Pet lip 09, 2017 2:40 pm
Mercedes štovatelj

Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Mali update.

183700 km.

Pre neki dan zamenjen akumulator. Ispostavilo se da akumulator ne može da istrpi pored svega ostalog i start-stop sistem preko njega.

Jednostavno je počeo da slabi, toliko da sam jedva upalio auto.

Doduše mene su u ovlašćenom još kada sam radio servis automatskog menjača u Februaru, upozorili da akumulator slabi, ali je uspeo do sad da izdrži.

Kada sam kupio auto , start-stop mi se nije palio pa sam tada i alarmirao servis. Detaljno su ispitali akumulator i utvrdili da je na izdisaju.

Sada pali kako treba i start stop radi .

Inače je u autu bio fabrički VARTA akumulator 80Ah, 800A AGM.

Kupio ovde kod mene u SD -u isto VARTA Silver Dynamic, iste jačine i isto sa tom AGM oznakom. Dao stari i za njega su mi smanjili cifru za novi.

Probali smo da "probudimo" stari akumulator, da ne bi bezveze kupiovao novi, ali uzalud. Bio je gotov.

Garancija na novi je 36 meseci, a inače je bila 40,

Fabrika je smanjila garanciju samo ovim akumulatorima, jer je utvrđeno da često ne mogu da istrpe kao obični.

Uto lis 10, 2017 11:45 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 13 post(ov)a ]