Sada je Ned kol 25, 2019 4:11 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
MB w212 220cdi 2012 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1985
Moj auto: W211
Koliko novca,ako nije tajna je taj novi motor sto si uzeo?

Uto svi 09, 2017 8:57 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1982
Moj auto: W212 Avantgarde
Bante, ovaj tvoj problem što te zadesio uopće nemora i vjerojatno nije, rezultat ne posjećivanja ovlaštenom servisu...
To je dječja bolest, bez obzira imao on 350tkm ili 150 tkm...a da prijasnji vlasnik uopce nije mijenjao ulje ili nekakvo drugo ne servisiranje u smislu zapustenosti...jednostavno ne vjerujem! :?
Vidjelo se na tvojoj bivsoj c klasi sto je uredan auto, pa vjerujem da si se tim i sada vodio u kupovini e klase!

Sri svi 10, 2017 12:30 pm
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi
Da istina,...Davno 2000 sam imao 124 ,250 D kupio sam ga starosti 5 godina,nepoderivi tenk.
Poslije sam imao w 203 - C240 automatic 4matic,atmosferski motor,nema smrti-potrošać
Nedavno w204 200CDI automatic,štedljiv-bez problema.
Sva su mi vozila servisirali neovlašteni serviseri,osim par posjeta ovlaštenom MB,najčešće prigodom kupovine..
Ja sam imao super korektnog servisera koji je radio legalno,ali bez licence MB.Nažalost zbog niza okolnosti i enormnih obaveza prema RH,zatvorio je objekat.Inače servis se nije sramio nijedne Euro garaže:Nisam pristalica dati automobil bez obzira na vrijednost nekoj osobi X.
Povjerenje je važno u svakom segmentu i u bilo kome poslu.
Ja sam mali obrtnik( i ovlašteni serviser dvije top tvrtke u mom segmentu poslovanja) trideset godina i da nisam bio ok davno bi zatvorio.
Svakom je njegov ljubimac san snova bio to Renol 4 ili neko skupo auto.Sigurno da bi svatko volio posjećivati ovlaštene i pretpostavimo stručne servise,nažalost zbog nemogućnost vodimo svoje MB kod osoba kod kojih imamo mogućnosti.
Dijagnostika i prepoznavanje problema je najvažanija stavka i kada je to uredu stvar je vlasnika da problem isfinancira ili traži druga rješenja.
Kod nas se kaže ko ne plati kurbu ,plati likara.
Jutros su mi bile kolege iz Austrije i Zagreba,još pun dojmova pričam im priču o MB...,gospodin mi govori da se isto njima desilo na Mazdi 6,nedavno..

Sri svi 10, 2017 7:49 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: Mercedes W212 E 250 CDI,
Mercedes W176 A 180 CDI,
Renault Capture 1,5 dci
Evo druže i ovde da te pozdravim. Odavno sam član ali dugo me nije bilo ovde.

Da ponovim, auto je odličan!!!!! Peh sa motorom neka bude poslednja stvar koja te muči sa njim.

Što se tiče DPF-a kod Mercedesa barem kod W212 nema nijedne signalne lampe koja bi te upozorila o napunjenosti DPF-a.

Ovo kažem iz iskustva, jer se na mom sada već bivšem belom W212 200 CDI 2011 godište, na oko 70000 km. desilo da se DPF toliko zapušio da je saće unutra puklo, tako da sam ga morao menjati. Auto je najviše vozila moja majka, jer je auto bio njen, a u trenutku kada se to desilo vozio sam ja. Bio sam na auto putu. Jedina lampica koja mi se upalila je bila žuta CHECK ENGINE i ništa više. Igrom slučaja bio sam na oko 15 km. od ovlašćenog servisa u Novom Sadu i odmah sam se uputio tamo.

Razlog nagađaju, a verovatno je način vožnje moje majke. Na auto putu ona vozi najviše 100 km/h šestom.

Zato je izgleda palio neuspešno regeneraciju mnogo puta. E sad kažu da im se retko dešavalo da DPF ukutra pukne.

Sri svi 24, 2017 12:41 am
Mercedes fahrer

ljusasd napisao:

Da ponovim, auto je odličan!!!!! Peh sa motorom neka bude poslednja stvar koja te muči sa njim.

Što se tiče DPF-a kod Mercedesa barem kod W212 nema nijedne signalne lampe koja bi te upozorila o napunjenosti DPF-a.

Ovo kažem iz iskustva, jer se na mom sada već bivšem belom W212 200 CDI 2011 godište, na oko 70000 km. desilo da se DPF toliko zapušio da je saće unutra puklo, tako da sam ga morao menjati. Auto je najviše vozila moja majka, jer je auto bio njen, a u trenutku kada se to desilo vozio sam ja. Bio sam na auto putu. Jedina lampica koja mi se upalila je bila žuta CHECK ENGINE i ništa više. Igrom slučaja bio sam na oko 15 km. od ovlašćenog servisa u Novom Sadu i odmah sam se uputio tamo.

Razlog nagađaju, a verovatno je način vožnje moje majke. Na auto putu ona vozi najviše 100 km/h šestom.

Zato je izgleda palio neuspešno regeneraciju mnogo puta. E sad kažu da im se retko dešavalo da DPF ukutra pukne.

Hvala Nenade,da več sam upoznat na tvom bjelom šta se desilo.Ovo sa lampicom za rad DPF mi je malo bezveze,vozač nema nikakvu informaciju.Ni o stupnju začađenosti ,ni kada radi regeneracija. i sl.A toliko dojava i km žica ..
lp Ante

-- Sri svi 24, 2017 8:53 pm --

ljusasd napisao:

Hvala Nenade,da več sam upoznat na tvom bjelom šta se desilo.Ovo sa lampicom za rad DPF mi je malo bezveze,vozač nema nikakvu informaciju.Ni o stupnju začađenosti ,ni kada radi regeneracija. i sl.A toliko dojava i km žica ..
lp Ante

Sri svi 24, 2017 8:52 pm
Mercedes entuzijast

Mene vise zanima kak se taj dpf ponasa kod njemackih taksista i njihove ciste gradske voznje?? Da li se njima desavaju takvi problemi?

Čet svi 25, 2017 8:33 am
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
Taxi vozila imaju posebne mape a i ako su u velikim gradovima imaš zaobilaznice kojima gaze preko 150 km/h tako da DPF dođe na svoje

Čet svi 25, 2017 11:35 am
Mercedes fahrer

evo skoro godina od kada sam ugradio novi motor.Iskreno još me nije prošla malinkonija.No desilo se i idemo dalje.
Prošao sam 12 tkm,sve ok.Nikakvih drugih problema nije bilo.
Zamjenio sam jedan xsenon na ljevoj poziciji u ovlaštenom servisu u Splitu 1680.00kn.Nije skroz prestao sa radom nego sam primjetio po noći slabiju vidljivost.Kad sam bolje pogledao vidi sam razliku ljevog i desnog svjetla.Ovo ljevo je izgubilo onu blještavilost i prešlo u žučkastu .
Kupio sam set felgi,nemam fotografiju nažalost.
Udobnost i potrošnja za svaku pohvalu
Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Sub ožu 31, 2018 3:48 pm
Mercedes štovatelj

Malo puno novca za xenon. Svakako ti je radio, a mogao si jeftinije proci da narucis s neta

Ned tra 01, 2018 10:14 am
Mercedes fahrer

Išao sam na put poslje podne i trebao sam voziti po noči,zvao sam servis MB Vrdoljak,na tel mi je rečeno da su xsenoni od 900-2500 kn,ovisno.Po winu mi je pogledao i rekao cijenu.Davao mi je staru ,nisam je uzeo,trebao sam da je mogu poslje naručiti...

evo par slika sa ljetnm gumama i novim felgama
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pon tra 02, 2018 12:02 pm
Mercedes entuzijast

Jel to ista dimenzija felge/gume kao i ove zimske? Malo mi se čine male..?

Uto tra 03, 2018 9:51 pm
Mercedes fahrer

Ista je dimenzija 245-45-17
Danas sam ga malo namazao voskom,uradim to dva puta godišnje.Zastiti lak od atmosverlija,sad ce u nas upeć sunce

-- Ned tra 08, 2018 8:39 pm --

Ista je dimenzija 245-45-17
Danas sam ga malo namazao voskom,uradim to dva puta godišnje.Zastiti lak od atmosverlija,sad ce u nas upeć sunce

Ned tra 08, 2018 8:35 pm
Mercedes fahrer

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sri tra 11, 2018 8:26 pm
Mercedes fahrer

odrađen redovan servis ,poslije godinu dana,Novi motor 15 tkm,radi jamstva od četiri godine (2+2) nosom ga u ovlašteni servis.Nadopunjena klima i čiščenje sustava klime.Filteri ,ulje i ulje kočnica.cc 2.700.kn
Slika

Slika

Slika

Slika

Sub svi 05, 2018 12:33 pm
Mercedes štovatelj

Ja sam na svom w212 radio servis ulja u motoru,mjenjacu i sve disk plocice. Ravno 8000kn. Da li je to puno?

Jesi razmisljao da ovaj dio branika izmedju auspuha ofarbas u crno da se razbije sivilo zadnjeg kraja kao na w212 s amg paketom?

Ned svi 06, 2018 3:00 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 111 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće