Sada je Pet kol 23, 2019 8:44 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Mercedes 190 om 606 project 
Autor Poruka
Mercedes entuzijast

Ime: Milan
Godište: 1995
Moj auto: Mercedes Benz w201
Ja sam slozio edc 605, al me zanima kako je riba dosao do toga da mehanicka pumpa nije dobro rjesenje, po meni bolje dosta od edc, ja da sam na pocetku definitivno bi mehanicku ostavio... nisi svjestansa cim ces se sve susrest, al to je dobro, nesto novo se nauci i cijenim zelju i volju, ako gdje zapnes javi se... volio bi vidit ribu i takvu rudimentarnu struju..... btw om605 je tvornicki dolazio sa mehanickom pumpom u 124 , doduse atmosferac.

Čet pro 08, 2016 8:51 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Izgleda da si zaboravio da je Riba radio sličan podhvat na svome autu, doduše ne sam i nije dizel bio u pitanju, ali struja je itekako bila u pitanju... :wink:
Ajmo pojednostavnit cijelu stvar: motor i instalacija sa ECU je u W210 -> otkopčaš konektore i odvojiš instalaciju od motora i ECU-a -> izvadiš ECU i instalaciju van -> obaviš mehanički dio (po meni gori dio priče), znači izvadiš motor iz W210 i staviš ga u W201 -> spojiš instalaciju na motor i na kraju na ECU... Ne razumijem koji dio ove priče znači da taj motor nebi upalio ili da nebi radio jednako dobro kao prije u W210?
OK, razumijem da nije tako straight forward, ponavljam, susreo sam se s takvim procesom! Znam da je tu i kod brave tj. ključa, da duljina žica više ne paše i da se sama instalacija ne odkopča i ponovno ne skopča ko (karikiram) USB stick u USB port...
Ali, kod ključa nije uopće tolika fama i postoji X načina kako se njega riješiti tj. riješiti problem vezan uz kod ključa! Što se duljina žica tiče, ne razumijem što je teško u rezanju dijela po dijela instalacije i njegovog ponovnog lemljenja sa ili bez umetanja dodatnog komada žice... Naravno da nećeš isjeći svu moguću instalaciju pa onda ćeškat glavu kojim redom i kak ju vratit nazad... Radi se polako, organizirano, sistematski, uz dobru pripremu i naravno odgovarajuće sheme... Što se tiče skidanja i vraćanja same instalacije (koje možda nije ni potrebno), naravno da nije lako, ali kad ideš u takav zahvat niti ne očekuješ da bude lagano...
Na kraju da se vratim na svoj swap, slažem se da nemaš pojma na šta ćeš sve naletit, uvijek neki novi problem ili komplikacija, kreativnosti i logike nikad dosta... Da, i ja bi neke stvari odradio drugačije jer ih sada znam, a prije nisam... Ne neke nego čak većinu, a najprije od svega bi promijenio skeptični stav prema električnom dijelu prije početka ičega... Umjesto traženja specifičnog tipa i godišta motora tj. auta jer auto ne smije imati kruška ključ, imobilizer, alarm, daljinsko i sl., mogao sam se koncentrirati na noviji tip M111 2.3 iz W210 sa kruška ključem kojeg u odnosu na M111 2.2 iz W202 ima na bacanje...
Eto, to je moje viđenje stvari, po meni je lakše spojiti, produžiti ili prikratiti pokoju žicu, znači prilagoditi instalaciju, nego napraviti nešto iz ničega tj. iz nule... :nezna: :bye:

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Čet pro 08, 2016 10:09 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Pipo
Godište: 1979
Moj auto: A124 Cabrio 240 dizel
Ja sam slagal 606 i 100 put je jednostavnije i pouzdanije sloziti mehanicku pumpu. Prijatelj ima slozen 605 u Gu sa edc i non stop ga neki bog jebucka. To su predelavanja i bolje ic na nekaj pouzdanije nego nekaj kad odes na put da bu te zezalo.
I obavezno napravi atest! Nemoj se zezat bez atesta. Ak se kaj dogodi, kriv bus jer se racina ko da je auto neispravan

Pet pro 09, 2016 12:51 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Antonio
Moj auto: Mercedes Benz 190 w201
Riba- po tvojoj priči taj posao ne vrijedi recimo više od 300kn za obavit, tako si to složio u postu da tako djeluje... ja ću obskrbit dijelove za edc i ti mi dodji složi edc na moj auto, ako ga zapališ, kupuješ mi novi 6x6 :lol: :lol: :lol:

ja dajem glas za mehaniku, čisto zbog tog što sa strujom dolaze i problemi koji se ne mogu otkloniti u momentu

Pet pro 09, 2016 10:08 am
Mercedes entuzijast

Ime: Berislav
Prezime: Topol
Godište: 1991
Moj auto: 1990. s124 om603
1994. w631 om616
1988. w201 m103
1972. w114 m110.981
Ribek ti imas dobre predispozicije za bit gradonacelnik, mozda cak i precednik. :mrgreen:

Pet pro 09, 2016 4:01 pm
Mercedes fahrer

Ime: Pipo
Godište: 1979
Moj auto: A124 Cabrio 240 dizel
Hehehehe :mrgreen:

Pet pro 09, 2016 5:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes entuzijast

Ime: Milan
Godište: 1995
Moj auto: Mercedes Benz w201
Riba kako si ti opisao, motorna instalacija je odvojena od ostale instalacije, svi znamo da nije tesko skratit..... aa volio bi da si odradio sam ubacivanje i sklapanje struje edc ko JA, a koliko se sjecam ti si svoje auto majstoru dao da obavi transplataciju organa. Ovakve stvari moze napisat covijek koji nije to probao radit. Ovo ovdje nije mjesto da se prepiremo ko je sta radio ili nije, tu smo da pomognemo covjeku i da uzivamo zajedno u projektu, nadam se da ce bit brdo slika .... sretno :beer:

Pet pro 09, 2016 6:45 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Ante
Godište: 1989
Moj auto: Mercedes 190 Bmw e46
Nema dečki doletite do mene napravimo roštilj i sjednemo za stol i raspravimo temu :mrgreen: Puno je lakše stavit mehaničku bosch pumpu i ubacit to sve gore slažem se sa svima vama. Prabacivat instalaciju i nije tako jednostavno kako se čini. Ja idem na soluciju cijelu instalaciju preselit do žice unutra nadam se dok malo šeme ne razradimo da vidimo di kud šta. Za sada je plan cijelu instalaciju sa abs-om. U ponedjeljak idem u CVH da vidim šta pametnog kažu za atest ma da po pričama sam čuo da je to dosta komplicirano da bi se upisalo u knjizicu.

Evo pošto sam ovo složio iz nule ovo i nije neka nauka:)
https://www.youtube.com/watch?v=pQ80WozE0Vk

Pet pro 09, 2016 10:41 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Dobro Pipo, to kaj vi delate tim G-ovima i kud se vozite, to nije humano... Čudim se kak vam ne krepa lampica unutra... :mrgreen:
Ma naravno da ne mislim da je posal jednostavan i da vredi 300kn... Treba za to 4-5 dana garant... Ja sam pojednostavnil cijeli proces da Vam približim svoj način razmišljanja i viđenja stvari... :wink:
Da, ja nisam sam sebi to delal, ali sam itekak bil prisutan i videl dosta toga...
Raspravljal bi se ja s vama u nedogled, to inače volim, ali natukli ste tolko postova da nemrem to više popratit, a i kaj je da je, bežimo od teme... :roll:
Kaj se roštilja tiče generalno, mogli bi, fkt se dugo nije nitko s nikim videl... :mrgreen:
Kaj se tiče ove pile male, fora je!
Uglavnom, drago mi je da ideš na struju, poprati svakak detaljno cijelu proceduru i sretno s atestom... :beer:

P.S. Dosta ekipe u ovakvim slučajevima dela instalaciju iz nule, djeluje zaje*ano, ali u određenim kombinacijama olakšava stvari... Kum koji mi se time isto inače bavi pak najčešće uzima gotovu univerzalnu Delphijevu instalaciju pa ju prilagođava autu...

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Sub pro 10, 2016 12:30 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Herc, meni je atestiran om603 n/a u autu a imam om605 haha, ko tu koga j***... CVH je hrpa debila xD

Sub pro 10, 2016 10:08 am
Mercedes štovatelj

Znaš kako radi 2,0 tak tak tak dok tvoj om 603 i om 605 to je tu negdje :P Bio sam jučer u Cvh i nisu bas neke babaroge i nije bog zna šta komplicirano. Za atest treba knjižica vozila donora i kupoprodajni ugovor a ako je samo motor onda račun podrijetla motora. Treba napravit elaborat o projektu kojeg se radi, ako se diraju nosači i nešto vari na karoseriji treba priložit certifikat varioca. Što se tiče ovjesa i kočnica ako ide trkaći prilaze se tuv. Meni je rečeno ako stavljam kočnice i ovjes sa e klase da ne bi trebalo biti problema i šta se tiče atesta da se može atestirat pošto postoji mercedes 190 2,6 6 cilindara. Kad se sve složi auto se vozi u cvh i oni ga testiraju na pisti. Šta se tiče slaganja ne mora biti neka kuća već sam možes slagat i potpisujes se ko odgovrna osoba ako se šta desi.

-- Uto pro 13, 2016 19:27 --

Danas sam mjenjao uloške dizna i iznenadio sam kako su jeftini 110kn komad dok sam reparaturu na fiat stilu platio 3600kn. Sljedeća je turbina pušta na ispušnom dijelu ulje samo moram naručučit raparatur set pa da raskopam i repariram je.

Slikagif upload

Uto pro 13, 2016 7:20 pm
Mercedes štovatelj

Pošto je zatoplilo dovezo sam kući auto i počeo s radovima. Za sada su napravljene prirubnice za novu turbinu od bmw-a x5 3,0d, turbina postavljen,radi se na elektronici koja će upravljat s njom.

Slika

Čet ožu 30, 2017 8:28 pm
Mercedes štovatelj

di je stalo?

Pet lis 13, 2017 4:51 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2