Sada je Ned kol 25, 2019 3:36 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
C200 CDI w204 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1980
Moj auto: C 200 CDI, S204
Nebu nebu. Koliko zaštite mečka ima na sebi, da i sol pospeš po njoj, niš joj nebu bilo :smile:
Zid je saniran. Loša odvodnja u garaži, pa je za jakih kiša voda učinila svoje. To je tak kad se svatko bavi građevinim.

-- Ned sij 07, 2018 4:00 pm --

bubinho napisao:
Bas je digla auto posteno..
Ajde ak ces bit u prilici pliz slikaj malo blize, ja imam amg paket al kazem, nije crna vec u boji auta

Izbjegavaj aftermarket opcije, jako su loše kvalitete. Ljušti se boja i jako su osjetljive na mušice i kamenčiće.
Možeš ispregovarat cijenu kod emilfrey ili kupi prek kunzmana ako ti ne spuste cijenu.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ned sij 07, 2018 4:44 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes entuzijast

Ime: Marko
Godište: 1987
Moj auto: W204 C220 CDI AMG Plus
Bome si se potrudio, svaka cast!

Ici ce moja maska definitivno u crnu foliju, cim bude prilika..

Ned sij 07, 2018 5:07 pm
Mercedes štovatelj

Nego, daj mi pričaj malo o felgama na svom autu. Koje su?

Ned sij 07, 2018 5:11 pm
Mercedes entuzijast

Eto ovako je kod mene
Slika

Ned sij 07, 2018 5:30 pm
Mercedes štovatelj

A koje su to felge? Dimenzije?

Ned sij 07, 2018 6:09 pm
Mercedes entuzijast

Aha ti si mene pitao.. sorry

Original koje idu uz amg plus paket 18 cola. Jako rijetke
naprijed 225/40/18 felga 7,5J x 18 ET47 i nazad 255/35/18 felga 8,5J x 18 ET54

Uzivo sam tako nesto vidio ljetos na novoj v klasi

Ned sij 07, 2018 6:33 pm
Mercedes štovatelj

Uf, to mi prejako. Ja tražim felge u 17" 8J. U dimenziji guma 225/50/17.

Ned sij 07, 2018 8:48 pm
Mercedes entuzijast

Moj stari ima 225/45/17 ali ne znam dimenzije felge... zasto bi stavljao 50?

-- Ned sij 07, 2018 11:52 pm --

Citao temu od pocetka :)

Jel ti na kraju ono cviljenje bilo zbog rucne kocnice?
Meni nesto zvecka po rupama i sumnjam na pakne od rucne (tj parkirne)
Onaj koji te uvjeravao da nema pakne iza unutar diska je bio u krivu, ti si dobro objasnio i govorio.

Ned sij 07, 2018 11:11 pm
Mercedes štovatelj

bubinho napisao:
Moj stari ima 225/45/17 ali ne znam dimenzije felge... zasto bi stavljao 50?

-- Ned sij 07, 2018 11:52 pm --

Citao temu od pocetka :)

Jel ti na kraju ono cviljenje bilo zbog rucne kocnice?
Meni nesto zvecka po rupama i sumnjam na pakne od rucne (tj parkirne)
Onaj koji te uvjeravao da nema pakne iza unutar diska je bio u krivu, ti si dobro objasnio i govorio.

Je, riješio sam. I lampu koja je curila i kočnice. Meni je veći problem bio što se cviljenje i struganje počelo učestalo događat u vožnji, pogotovo kada se auto uvija u vožnji. Tada se znalo čut ako otvoriš prozor, a nekad i sa zatvorenim prozorom, da struže i cvili.
Zamjenio sam iza cijeli komplet(diskove, ploćice i pakne od ručne) u emilfrey. Sad je ok.Pakne su bile vrlo neujednačeno potrošene kao i unutarnji dio diska gdje nasjedaju pakne.
Po meni su te pakne glupo riješenje. Isti problem sam imao na Avensisu, samo se kod njega to jedva jedvice čulo i zamjena je bila gotovo dva puta jeftinija.

Stavljao bi 50 jer sam na prijašnjem autu(Avensis) imao 225/45/17 i za ove naše ceste bi ipak stavio 50. Isto su na njemu bile original 205/55/16 i kad bi prebacio na ljetni set 225/45/17 bilo je dosta tvrđe i neudobnije za ovjes. Izgledom nema neke razlike između 45 i 50, al mislim da je ipak bolje za ovjes.
Ako si iz zagreba, možemo se negdje naći, pa da čujem simptome. Ako su isti, znat češ na čemu si.

Pon sij 08, 2018 9:15 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Usput, čime održavate kromirane dijelove na autu?
Meni su na w204 avantgardeu one krom lajsne ispod prozora stalno kao da je sasužena voda na njima, izgleda flekavo. Klasičpno pranje ne rješava ovaj problem, a volio bih da bude lijepo sjajno.

Pon sij 08, 2018 11:51 am
Mercedes štovatelj

Klasični water spotovi od lošeg pranja. Ili agresivan šampon ili sasušena obična voda. Ako ih ima hrpa, onda je zbog šampona, pa ga mijenjaj. Ili mijenjaj praonu. Inače su sve automatske i ručne praone zlo za lak i sve ostalo na autu. Jedino što bi moglo proći je ručna praona i program ispiranja.
Najbolje je riješiti pastom za finiširanje(ona koja daje sjaj u skali 9/10 i koja skida maksimalno na skali 2/10). Uzmeš krpu od mf, staviš doslovno kapljicu(3 mm promjera) paste i trljaj linijski. Nemoj kružno polirat da nebi dobilo neželjenu refleksiju i da nemaš poslije muke s buffingom jer se zna pasta zavuć baš gdje ne treba. Poslije toga drugom mf krpom skineš ostatke paste. Uzmeš IPA do max 50%, pošpricaš po tretiranoj površini i trećom mf krpom obrišeš. I to je to.
Ako ne pomogne, onda probaj još jednom ponovit poliranje. Ako ni to ne pomogne onda treba uzet pastu za "cut", medium ili heavy cut. Zadnja opcija bi trebala biti pasta za metal polish, obzirom da čisto sumnjam da su ti lajsne od metala.

Što se održavanja tiče. To je jako duga priča. :smile:
Ukratko, auto peri ph neutralnim šamponom za aute. Koristi dvije kante, jedna sa šamponom, druga za ispiranje. Na dnu svake kante staviti grit guard. Nikada ne koristiti spužvu, nego rukavicu od mf ili vune. Nikada ne peri auto na suncu ili ako je lim vruč jer su to dva najčešća uzroka pojave water spotova. Nakon pranja u nekoj hladovini odmah obrisati auto. Kod brisanja nikad ne koristiti janjeću kožu i ostala sranja. Za brisanje koristiti ručnik od mf. Pranje i sušenje auta uvijek raditi u jednom pravcu(odabereš si neki smjer), nikako ne kružiti po limu/staklu itd. ili brljat gore-dolje/lijevo-desno. To brljanje po autu s vremenom (več nakon tri-četiri pranja novog auta) stvara swirlove, naročito ako koristiš automatsku praonu ili spužvu, te nakon nekoliko godina takvog pranja dobije blagi mat kojeg ustvari ne kužiš jer ti se oko navikava da je auto čist a u stvari je lak u totalnoj banani. Nakon što ga se ispolira, onda shvatiš šta si kroz godine napravio lošim pranjem.

Inače ovaj IPA je zgodna stvar. Ja je koristim u detailingu za pranje stakla i nakon poliranja. Kupiš litru IPA (izopropilni alkohol) od 99% i razrijediš u nekoj posudi za špricanje u omjeru 1:20 do 1:1 s demineraliziranom vodom. Tom mješavinom slobodno rokaj kad pereš stakla jer u tome nema kojekakvih sranja kao u ostalim sredstvima za pranje stakla kod kojih stakla nakon pranja uglavnom budu muljava. Nikad ne peri stakla tako da špricaš po staklu. Našpricaš na jednu mf i čistiš po staklu. Drugom mf onda osušiš.

Pon sij 08, 2018 1:01 pm
Mercedes entuzijast

Da u zg sam. Ma to se u autu ovako i ne cuje, jedino kad se spuste prozori. Bas poput zveckanja. Mislio sam da je problem negdje s ovjesom i na grabi sam isprobavao sve zivo i nezivo i nigdje nije bilo lufta.
Na kraju bezveze protresao sajlu od parkirne i onda se iz kotaca cuo taj zvuk, puno je jaci s vozaceve strane nego sa suvozaceve.
A i posto ne drzi bas najbolje 100% je u tome problem. Pitanje je samo dal se problem moze rijesiti samo izmjenim pakni ili cu morati kompletno kao sto si ti.

Pon sij 08, 2018 5:29 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5