Sada je Ned kol 18, 2019 10:56 am

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
C200 CDI w204 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1980
Moj auto: C 200 CDI, S204
Da predstavim svoj auto
MB C200 T CDI
2013 godina
122000km

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnja izmjena: ivanga; Ned ruj 11, 2016 10:29 pm; ukupno mijenjano 6 put/a.

Sub ruj 03, 2016 4:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Kupio si ga novog ili ? Napisi jos nesto detaljnije ako nije problem,jesi imao nekih problema i slicno.
Takodje,postavio si thumbnail tako da sliku nije moguce uvecati.

Pon ruj 05, 2016 4:08 pm
Mercedes štovatelj

Kupio sam ga rabljenog u Njemačkoj u Mercedesu. Postoji nekoliko problema. Curi voda kod treće štop lampe i to pokušavam riješiti preko jamstva. Prednji lijevi amortizer je na 38% i ručna je također za izmjenu jer je razlika lijeve i desne strane 14%. Ostalo je sve super i sve radi kao da je izašao iz tvornice. Motor radi mirno/uglađeno. Potrošnja 6L.
Imate neki prijedlog dobrih amortizera?
Koje amortizere(marku) inaće ugrađuje Mercedes?
Za ručnu mi nije jasno kako je otišla na 122000km! Dali se za hilholder koriste disk ploćice ili pakne od ručne? Ponekad se zna desit u desnom kotaću da dosta cvili kod kretanja, nakon 10km/h zvuk nestane. Imam neki osjećaj da je do ručne i da tu pakne od ručne nešto zezaju. Ne vidim nikakve riseve po diskovima i sl što bi ukazivalo problem na disk ploćice. Inaće su mi prije kupovine izmjenili kompletni prednji/stražnji set diskova i disk ploćica, napravili servis, ali namjerno/nenamjerno zaboravili ukazat na problem s cviljenjem, prednjim amortizerom i ovim curenjem kod lampe. :x

Zadnja izmjena: ivanga; Ned ruj 11, 2016 10:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Čet ruj 08, 2016 11:53 pm
Mercedes fahrer

Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
lijep autić puno sretnih km želim. moje pitanje kad si uvozio auto šta treba od papira ( živim u franc ) , jesi li tražio preko mercedesa ili neke druge stranice ?? koliko ima konja i ako nije problem koliko si ga platio hvala

Pet ruj 09, 2016 9:03 am
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1982
Moj auto: W212 Avantgarde
Auto koji ima 4 diska nema pakne! Pakne su u dobošima...
Vjerojatno je stvar u necem drugom, sajla ili kaj vec...ako ju uopce ima... Mislim da svaki i malo bolji mehanicar bi trebao znati rjesit taj problem sa ručnom.
Inace lijepi auto, i lajkam karavansku verziju. :wink:

Pet ruj 09, 2016 9:48 am
Mercedes štovatelj

bibos1w napisao:
Auto koji ima 4 diska nema pakne! Pakne su u dobošima...
Vjerojatno je stvar u necem drugom, sajla ili kaj vec...ako ju uopce ima... Mislim da svaki i malo bolji mehanicar bi trebao znati rjesit taj problem sa ručnom.
Inace lijepi auto, i lajkam karavansku verziju. :wink:

Nisam siguran kod ovog vozila ali prethodni koji sam imao je Toyota Avensis 2008 godina. Znači, sprijeda i otraga ima diskove, ali je ručna preko pakni koje naliježu s unutarnje strane diska, a montirane su na sklopu glavčine. Neznam koliko sam to spretno objasnio.
A koliko sam shvatio, po istom principu funkcionira i na w204. Uglavnom to škripanje moram riješit vrlo brzo

-- Pet ruj 09, 2016 10:12 am --

Bosna napisao:
lijep autić puno sretnih km želim. moje pitanje kad si uvozio auto šta treba od papira ( živim u franc ) , jesi li tražio preko mercedesa ili neke druge stranice ?? koliko ima konja i ako nije problem koliko si ga platio hvala

Našao sam ga preko mobile.de i onda direktno zvao u Daimler AG Neu-Ulm. Neznam kako je kod francuza ali mislim da nebi trebalo biti velike razlike jer smo u EU. Pošto je kod mene to bio prvi put da tako kupujem, dosta sam bio pod stresom, ali je na kraju prošlo sve bez ikakvih problema. Auto je od jučer regan na hrvatske tablice.

Platio ga 15800 Eura + troškovi puta+ davanja u HR=bolje da neznam. :smile:
Uglavnom s autom sam generalno zadovoljan samo da se riješim tih problemčića. Auto ima 136KS i za naše obiteljske potrebe je sasvim dovoljan. Fino poteže zbog momenta, a i meni je to veliko iznenađenje jer sam prije imao benzinca Avensisa od 129KS. No za moje potrebe mislim da bio idealan 170KS. No na tu snagu ide veći CO2 pa je i uvoz skuplji.

Od važnih papira za unos moraš imati:
-ovjeren (inzistirati na potpisu i žigu) račun na kojem je iskazan netto iznos+porez=Brutto, ako kupuješ od tvrtke
-kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika države u kojoj kupuješ, ako kupuješ od fizičke osobe
-COC dokument
-Zoll tablice(crvene)
-Teil 1(prometna dozvola) koja mora glasit na tebe
-Teil 2(knjižica vozila) na kojoj mora biti prikazan stari vlasnik i tebe kao novi vlasnik

I to je to za sretan povratak u domovinu. Bez gore navedenih dokumenata imat češ velikih problema na cestama svih država, te na koncu nečeš moći registrirat auto u domovini

Sad u Hrvatskoj:
-riješiti homologaciju na tehničkom (za nju moraš imat gore navedeni COC)
-Carina (određivanje trošarine i posebnog poreza na motorna vozila)
-platiti 5% poreza na prijenos vozila, samo ako si kupio auto od fizičke osobe
-obaviti tehnički pregled, osiguranje i registracija

I to je to.

A sad zašto mi je bilo stresno. Prvo, preoštro sam si zadao rokove jer sam išao s namjerom da pregledam 5 auta u dva dana i na koncu odaberem jednog. Drugo, trebao sam ići sa bratom, no na kraju sam išao sa starim pa sam više brige imao oko njega nego oko vozila. Treće, iznosi preko 15000 eura moraju ići preko internet transfera. Tu je bilo natezanja do boli jer sam keš imao sa sobom. Pere se dosta love pa su svi oprezni. Ja sam sa sobom ponio potvrdu od banke da sam digao lovu s računa unicredit i to ih je umirilo. Da toga nisam imao, bojim se da nebi prošla isplata. Četvrto, izdavanje zoll tablica se radi do 12h. Peto, troškovi smještaja i hrana. Šesto, najbitnije, nemam pojma beknut njemački ali izvrsno znam enegleski. Neki(mlađa populacija) prodavatelji znaju engleski pa mi je bilo ok, pogotovo za ovaj mercedes. Ostali katastrofa pričaju.

Zadnja izmjena: ivanga; Pet ruj 09, 2016 11:31 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Pet ruj 09, 2016 10:44 am
Mercedes fahrer

ok hvala na brzom i detaljnom odgovoru :bye:

Pet ruj 09, 2016 11:28 am
Mercedes štovatelj

Malo sam odradio detailing oko ukrasnih elemenata (lajsni ili kako se to kaže). Prijašnji vlasnik je očito bio flegmatičan oko toga, a ja ogrebotine ne podnosim. :smile:

Prvi su na red došli dijelovi oko mjenjača, tu je fakat bilo ogrebotina.
Stanje prije:
Tu sam skidao sve van, bilo je malo tricky, psovanja itd., ali sve je izašlo van bez pucanja i sl.
Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon poliranja dobije se ovaj rezultat:
Slika

Slika

Slika

Nakon toga sam prešao na vrata i kokpit po istom sistemu samo što ovdje nisam ništa skidao dolje.

Stanje prije
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Stanje poslije:
Slika

Slika

Slika

Ned ruj 11, 2016 10:42 pm
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
Jako lijepo odradeno, odlican rezultat :bye:

Ned ruj 11, 2016 10:58 pm
Mercedes štovatelj

Za idući tjedan je u planu vanjski dio. Lak je u vrlo dobrom stanju, no netko ga je već nestručno polirao pa se uočava dosta manjih swirlova i pokoji hologrami. Plastika je ok, samo je treba dobro očistit i imat će izvorni sjaj. Felge će morat dolje na čišćenje i aplikaciju geyon Q2 jer originalne ploćice ostavljaju dosta tragova.Bit će tu posla bar dva-tri dana, da ga se dobro zaštiti za jesen/zimu.

Ned ruj 11, 2016 11:16 pm
Mercedes fahrer

:shock: :shock: a cime si polirao ?? odlicno izgleda

Ned ruj 11, 2016 11:21 pm
Mercedes štovatelj

Skupim igračkama. :smile:
Meguiars DA polirka, menzerna medium pad, pasta ultimate compound i za završni sjaj menzerna super finish 3500. Nakon toga ručna aplikacija dva sloja voska, jedan fusso i jedan gold class carnauba wax

Ned ruj 11, 2016 11:48 pm
Mercedes fahrer

ivanga napisao:
Skupim igračkama. :smile:
Meguiars DA polirka, menzerna medium pad, pasta ultimate compound i za završni sjaj menzerna super finish 3500. Nakon toga ručna aplikacija dva sloja voska, jedan fusso i jedan gold class carnauba wax

može li slika tih " igrački " hvala

Ned ruj 11, 2016 11:54 pm
Mercedes štovatelj

Ovo je nekih 80%. :lol:
Tu su još krpe, miniwash, kante, sredstva za dekontaminaciju laka itd. što je u garaži.

Slika

Slika

Pon ruj 12, 2016 12:09 am
Mercedes fahrer

Ime: Matej
Godište: 2010
Moj auto: :
W169 200 CDI Avantgarde
W639 Vito - putni
W204 220 CDI Avantgarde
ivanga napisao:
Za idući tjedan je u planu vanjski dio. Lak je u vrlo dobrom stanju, no netko ga je već nestručno polirao pa se uočava dosta manjih swirlova i pokoji hologrami. Plastika je ok, samo je treba dobro očistit i imat će izvorni sjaj. Felge će morat dolje na čišćenje i aplikaciju geyon Q2 jer originalne ploćice ostavljaju dosta tragova.Bit će tu posla bar dva-tri dana, da ga se dobro zaštiti za jesen/zimu.

Gjde kupuješ geyon proizvode?

Pon ruj 12, 2016 12:36 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće