Sada je Pet ruj 20, 2019 6:09 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 131 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
W212 E200 CGI 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Amir
Godište: 1977
Moj auto: W212 E200 CGI meckaaaaaa
Rijetko da su oba frisko oprana.....

Slika

Slika

Slika

Slika

Merdzo slusa sve za 5. Moram da pohvalim, ne znam kako se to zove, ali onaj fol kada upalis auto, poslije minut i po cca puse vruc zdrak u sajbu, grijanje radi, evo cijelu zimu nisam sajbu strugao, a redovno je bilo minus 4-5-6 nekoliko jutara zaredom. Dobro rjesenje. Ja ga ne palim, valjda je povezano sa senzorom koji mjeri vanjsku temperaturu. Pored toga se trudim da ne bude prljav, a kad malo vrijeme se proljepsa, planiram ukloniti neke fleke koje imam na haubi od pticijeg sranja, ne znam sta jedu.....i htio bih oba seta felgi da necime ocistim od kocione garezi. Za to cu da trazim savjet kad dodje vrijeme, moram ja to uslikati prvo.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan u generalnom smislu. Mjenjac je ugladjen, nekada oklijeva, nije AMG 8) , i to je ok. Volan pruza zaista brdo informacija, posebno kada se gume posteno zagriju na autoputu a onda dodjem u grad i vozim dosta sporije, i tacno osjeca se grip na prstima volan dok okreces. Pohvale.

Potrosnja je skocila sada kako je hladno zadnjih par sedmica na nekih 11 litara, bez problema. Ovo je cisto gradska voznja 11 litara.

Motor, iako najmanji, moze da se propne, i cupa iz niskih obrtaja....velik auto (1515kg prazan), a u isto vrijeme lagan na nogama. Mislim da je Mercedes dobar posao napravio uvodjenjem ove vrste motora.

Kao sto mozete vidjeti iz naprijed navedenog, medeni mjesec traje i skoro godinu nakon kupovine. Lijep je kad mu prilazis na parkingu, ima te skoro izumrle koliko-toliko ostre i ravne linije tu i tamo (nestalo sa redizajnom), dobar kad mu volan okreces, pristojno je ozvucenje a iza mene moze stati osoba od 180cm, provjereno, a ja sam 198cm/105kg.

Uzdravlje :beer:

Pet vel 03, 2017 11:08 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Denis
Godište: 1988
Moj auto: W220 S500
sonax čistač felgi...ili neki drugi, ali ovog ima svuda i provjereno je dobar... u šprici, prije pranja našpricaš felge, sačekaš 2 minute, felga pocrveni, počne se topit i sljevat "garež" sa nekom mikro fibra krpom "izribaš" iako više bih koristio izraz promrljaš, nema tu nekog ribanja... ispereš, sa čistom krpom osušiš, ko nove :)

https://www.youtube.com/watch?v=1C2MyF4wnEs

:beer:

Sub vel 04, 2017 12:36 am
Mercedes ovisnik

Hej hvala kolega Seltik :beer:

Evo jos malo pticijih uradaka :evil: :

Slika

Slika

Slika

Ovaj put sam ga ja parkirao ispod drveta, nije bilo drugog mjesta, ali zaista nema pravila. Moze ovakav osvanuti i kad nema nista iznad njega odakle bi ptice mogle da gadjaju... :?

Pa je palo kupanje 8)

Slika

To je to za sada. Blizi se 15.000 pa ocekujem servis tamo negdje krajem aprila.

Pet vel 17, 2017 2:07 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1985
Moj auto: W211
Cuo sam da pticje sranje moze lak ostetiti

Ned vel 19, 2017 10:49 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Isto sam i ja cuo, vidjecemo, planiram za pocetak mlaku vodu sa malo "sapunice" i mikrofiber krpu i blagim pritiskom pokusati skinuti, onda ako odbije saradnju gledati sta dalje i kako...

Pon vel 20, 2017 12:55 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
To treba pod hitno očistiti, ako stoji neko vrijeme onda može lak oštetiti, ali ako se skine što prije nema brige

Pon vel 20, 2017 2:47 pm
Prisutan
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
metlica555 napisao:
Cuo sam da pticje sranje moze lak ostetiti

Steti i Baustahlu, kamoli Lacku. :beer:

Uto vel 21, 2017 9:12 pm
Mercedes ovisnik

Pozdrav svima,

protekli vikend je obilovao lijepim vremenskim prilikama pa sam malo "cackao mecku"....u biti sam htio da testiram tu neku kozmetiku koju sam nabavio, ali ipak ono glavno sto sam nabavio nisam stigao probati.

No, redom:

Klasika, temeljito usisavanje, brisanje prasine unutra ovim sjajnim cudom, i pranje:
Slika

posto nemam tu drsku na koju se ovo "natakne", ja to koristim rukom kao krpicu. Zapanjujuce kupi prasinu bez efekata da ti ta ista prasina koju si "pobrisao" ustvari leti po kabini i vrati se nazad odakle si je uskovitlao. Kod ovoga toga nema.

One mrlje od ostataka pricijih probavnih traktova sam rijesio mlakom vodom i mikrofiber krpom, nema ih vise.

Nemam sliku, ali nabavio sam neki kao vosak za kedere...kao debeli "labello", te i kedere presao na svim vratima. Ne znam kako ali bili su pepeljasto sivi, bas bezveze. Sad je bolje.

Ovime sam gume namazao:
Slika

Fino izgleda, vidjecemo koliko ce izdrzati. Nije da mi je nesto vazno u zivotu da mi se gume sjaje, ovo kupih da dosegnem "shopping cart" limit i dobijem besplatnu dostavu. Ima dobar miris, onako, jestiv.

Slika

Slika

Slika

A kako je sve pocelo? Pa, tako sto sam dosao na ideju da sredim ljetni set od garezi i svega sto se nakupilo na felgama prije nego ih namontiram sad na proljece. O ovome sam ranije pisao, i mislim da ce se i ficin ljetni set felgi ogrebati za tretman.

Cituckajuci okolo, ovo je proizvod koji svi hvale na sva usta, pa hajde da budem i ja zrtva.

Sreca pa sam procitao uputstvo nazad da je jako agresivno, ima nagrizajuce djelovanje, homer simpson rukavice trebaju i bla bla, tako da ne stigoh nista jer nisam imao nikakvu zastitu pri ruci. Cak i sigurnosne naocale preporucuju!

Slika

Mozda sljedeci vikend bude bolje srece. Takodje, moram skontati gdje cu sa tom "vodom" kojom cu isprati ovo cudo sa felgi.... takodje veli na deklaraciji da je i odlaganje opasno i to dugotrajno po floru i faunu...definitivno ne bih to u saht prosipao. Ima blizu autopraonica pa cu vidjeti da tamo mozda odnesem, ne znam..... Ako je neko radio sa necim slicnim, neka podijeli iskustvo.....

Sve u svemu, kad nema pravih problema, onda covjek se ovako okrene "teatralnostima"...

Pon ožu 13, 2017 6:17 pm
Mercedes ovisnik

Dani, da te pitam (ili jos neko ako ima kompetentan da kaze), ima li razlike izmedju "Service B" i "service B7"? Ako znas naravno... Prosle sedmice mi se pojavilo "Service B7 in 30 days" i ja odmah trznem telefon i zakazem Subota 8 April ga vozim na servis.

Internet je prepun podataka o B servisu, i to nije nikakva nepoznanica od cega se sastoji, ali instrument tabla kaze "B7"....ma to je najvjerovatnije isto....ako ima nekih extra radova, to moze samo biti dobro...valjda.

Čet ožu 23, 2017 1:09 pm
Mercedes ovisnik

Servis B obavljen prekjucer, sve tip top.

Pitao sam za interval zamjene ulja u mjenjacu, vele oni 100.000, te sam se "prijavio" za subotu 6. maj da mijenjam ulje u mjenjacu i filter. Vrtoglavi su to brojevi, a ja sam stara skola, meni je to sve puno, pa cu ja to malo ranije. Mislim, inzinjeri su u pravu vjerovatno, al nije lako izbiti balkan iz glave :rotfl: .

Takodje, tom prilikom ce pasti i nove svjecice, prvi put nakon izlaska iz fabrike.

Dobio sam i predracun, sve zajedno 306E/2300 KN. Nice :smile: !

Pon tra 10, 2017 4:59 pm
Mercedes fahrer

Ime: Ante
Godište: 1961
Moj auto: W 212 220 cdi

Sri tra 19, 2017 9:17 am
Mercedes ovisnik

Promijenjeno ulje u mjenjacu i filter ulja. Pale su i nove svjecice (kao i ove koje je izvadio) - NGK.

Slika
Slika
Slika
photo upload sites free

Kad sam dosao da pokupim auto, pitao sam koje je boje ulje koje je sipao u mjenjac, on veli plavo! To je ATF134FE, koje se sipa u 7G tronic - plus, ovo "plus" me posebno obradovalo. Ova FE serija je razvijena za "plus" mjenjace i stoji za "Fuel Economy" zbog jako niskog viskoziteta navodno manji su gubitci na snazi dok prodje kroz mjenjac . Ma boli me dupe za par deca goriva, najvise me obradovalo sto je "plus" optimizirani i modifikovani i pouzdaniji 7G te kao svaki "redizajn" bilo cega lisen djecijih bolesti.

Do sljedeceg aprila baj-baj servisi, idemo dalje.

Uto svi 09, 2017 5:30 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Boris
Moj auto: S500 (W220)
C200 (W203)
Uvaj Endurance za gume je najbolje što postoji za gume, tako da, mislim da ćeš biti zadovoljan! Javi koliko dobor/dugo drži!

Sri svi 10, 2017 9:55 am
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Godište: 1988
Moj auto: VW Polo 9N3 TDI
Meguiars endurance tyre gel izdrži 2-3 tjedna ukoliko većinom prevladavaju kišni uvjeti, a kad je suho držat će i duže jer se nekon nekog vremena upije u gumu te je štiti od prljavštine i vode, kao i od uv zračenja i ispucalosti... Kako najlakše provjeriti dali još uvijek postoji na gumi, voda bi se trebala odbijati od gume prilikom prolijevanja vode po gumi i po formiranju finih kapljica vode na gumi... Nekad sam ga i ja koristio al mi se ne sviđa što je (dosta) mastan, zato sad koristim Gyeon Tyre (ako koga zanima nek progoogla i vidi na youtubeu kako to izgleda) iako ću nakon Gyeona preći na nešto ''trajnije'', minimalno 2-3 mjeseca... :wink:

Sri svi 10, 2017 2:22 pm
Mercedes ovisnik

Drzi endurance, drama, prije mjesec dana sam nabacio ljetni set i namazao ih i nisam nista dirao. Inicijalni sjaj traje pa sigurno sedam dana, trenutno je popustio i guma izgleda normalno, za nijansu tamnije nego inace. To znam jer kad sam mazao, dio gume koji je bio uz asfalt nisam uspio skroz namazati pa se poznaje gdje ga ima a gdje nema.

Ovo je ful istina sto kaze tomislav za masnocu! Mozda sam ja previse narokao, ali felge su masne a i pragovi takodjer :!: , to se najbolje vidi kada hoces prije nego ga ubacis u automatsku praonu onim pistoljem malo da ga ti kao fol saperes i tu se vidi koliko toga ima na ostatku auta :nezna: voda bjezi kao luda. Gledao, dirao pragove, sve ok, ne vjerujem da ce naskoditi laku....

I zeni sam za ficu oba seta izmazao, sad smo "sjajna" familija :rotfl:

Sri svi 10, 2017 5:00 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 131 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće