Sada je Pon kol 19, 2019 10:05 am

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 131 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
W212 E200 CGI 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
Auto :mrgreen:

Uto tra 17, 2018 10:38 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Amir
Godište: 1977
Moj auto: W212 E200 CGI meckaaaaaa
Ne diramo volan i sofersajbu :mrgreen:

Sri tra 18, 2018 4:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
Hahahahaha :rotfl:

Čet tra 19, 2018 6:20 pm
Mercedes ovisnik

Da li je ovo ok pritisak? Balonjare jesu, kupio sam ih i vozim na 16" jer zelim udobnost, ali mi bode oci da su nenapumpane. Sve sam ih prekontrolisao i kaze 2.66-2.7 bara. Evo sta kaze na poklopcu rezervoara za 225/55/16 dimenziju normalno natovarenu. Sta vi mislite?

Slika

Slika

Slika

Slika

Pojacacu pritisak nazad kad krenem na turneju, a ovako po gradu je vecinom dvoje u autu :nezna: Ne bih gume da sjebem.

Sri tra 25, 2018 2:41 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Još uvijek može 91 oktan. :o

Sri tra 25, 2018 10:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Pa odes na benzinsku sa toplim gumama i napumpas 2,9bar, i to bi trebala onda biti to.
Ali ako te tjesi; i moje zimske gume izgledaju malo koda su tanko napumpane a imaju 3,1bar u sebi - i perfekt se trose.

Čet tra 26, 2018 3:54 pm
Mercedes ovisnik

Hej hvala Dani :beer:

Čet tra 26, 2018 5:22 pm
Mercedes ovisnik

Pozdrav svima,

evo malo da rascistimo prasinu ovdje.

Jos jedna balkanska turneja je iza mene, cca 6000 km, vratio se prije mjesec dana nisam ni 500 km napravio od tada :lol: .

Mehanicki sve proslo tip top. Sve radilo kako treba, kucam u drvo da ne ureknem.

Sredio sam onu gadariju iza zadnjeg desnog coska. Koliko sam zadovoljan, pa i nisam bas. Nisam trebao dopustiti da mi prakticnost diktira mjesto u kojem cu raditi to ostecenje. Trebao sam reci "moram razmisliti" i raditi auto u Bosni ili Srbiji sto mi je bio plan B i plan C, slao sam slike garazama koje su mi preporucivali kontakti tamo. Ali ne, meni u BH i SR auto treba kao zrak, meni je zgodno da to radim dok sam na moru, jer mi tada ne treba auto zato sto kiselim dupe, locem travarice i gledam zadnjih 5-6 utakmica svjetskog prvenstva po kafanama. Ta je garaza dosla po preporuci od moje dobre kolegice/bivse sefice koja licno poznaje tog majstora, ja sam vidio kako je njihovo auto sredio poslije male nezgode, sve tip top. Kao sto rekoh, kada sam vidio vrstu voznog parka koja ceka da se radi ili je do pola uradjeno, trebao sam razmisliti. Auto sam pokupio bukvalno 12 sati prije nastavka turneje i nije bilo vremena za bilo kakvu korekciju. Boju je utrefio ok, nije bas skroz precizno uklopio zadnji branik kada ga je vracao, ima tu nepoklapanja, spoj prema blatobranima nije bas u ravni, ma eto. Nije katastrofa, samo se malo vidi. Svakako, vecina mog fokusa ide na konkretne mehanicke i funkcionalne stvari. Ne bih ga ja mogao gledati 7-8 mjeseci ostecenog da polazem puno paznje na to. Mozda pokusam da nadjem ovdje nekoga da mi to spakuje kako treba.

Evo par slicica

Slika

Slika

Slika

Protekli vikend smo na gurali prvi jubilej

Slika

Slika

Gume sam namontirao na 91000km, pa eto poslije 9000 mogu reci da se ponasaju odlicno. Primjecujem da su tise u odnosu na Michelin Primacy HP, i da se (konacno) trose. Prao sam ga preko vikenda i usput izmjerim profil onim alatom na mjeracu pritiska koji sam kupio. Zadnje 6mm obje, prednje 8mm obje. To se tacno uklapa u ono sto sam trazio, da mi traju 3, mozda i 4 sezone uz rotaciju i vozdra. Niti jedno proklizavanje ili nesiguran trenutak, auto je konstantno bilo natovareno a vozilo se tu i tamo i preko 200 na sat.

Potrosnju nisam pratio tokom tuneje, jedino sto sam primjetio je da prije odlaska na put BC je pokazivao 9.2 potrosnju poslije 26000 predjenih km i 47km/h prosjecnu brzinu, a sada pokazuje 9.0 i 48km/h prosjecnu brzinu na 32000 predjenih. Mislim da sve ukupno to ide dec-dva ispod 10 litara. Ja zadovoljan.

Plan je bio da uradim i dubinsko u Bosni ili Srbiji ali jednostavno nije bilo vremena za to. Sve vise mi "treba" koza....

Uto ruj 04, 2018 11:42 am
Mercedes ovisnik

Prije svega da pozdravim sve prisutne

Nakon duze pauze, vrijeme je da se i ja javim. Nemam sta da prijavim, auto je postalo svakodnevno u upotrebi otkako sam 1. Novembra promijenio posao, moram ga voziti svaki dan, nije vise da mogu kad je lijepo vrijeme i pjeske do posla. Kucam u drvo, sta da kazem, a da vas sada peglam i postavljam petsto istih slika bez necega novog ili konkretno za reci, to mi je truba.

Prije destak dana sam se okanio ideje koja me je dobro drzala otkako sam se vratio sa turneje da ja prodam/zamijenim/trampim ne znam ni ja. Ne zelim ni da pocnem pricati sta sam sve isao gledati i sta bi bilo kao "opcija" za ovo sto imam. To je bila sranje epizoda, rijesio sam da si ga ostavim, i to je to. Debil.

U tu cast, htio sam da mu nabacim neke lijepe felge ili AMG felge, ovi su bili u opciji:
Slika
Slika
Ove nisam nasao, one su mi bile prvi pik:
Slika

A onda sam vidio ove koje sam na kraju kupio, Carlsson 1/10 8.5J ET48. Morali su ici duzi sarafi pa sam tu dobio full nove sarafe, bas se sjaje. Dosle su sa polovnim Continental Conti Sport Contact 5 vozene jednu sezonu, jao majko pa ja bi ih zamijenio i da su bile nove. Dvije rijeci: tvrde i neudobne. Nisam ranije imao kontakta sa ovom gumom, i inace sa Continentalom, vjerovatno su touring gume udobnije iz njihove ponude, ali ova UHP ima zasta tvrde bocne zidove. Jbga, zato je mozes izvesti na stazu i udri, za to je i napravljena. Legle su Dunlop Sport maxx RT2 245/40/18 97Y XL. Preporodio se, i ja i auto. Supruga ima na svom audiju A1 iste conti gume i zali se na udobnost. Imao sam Dunlop na pethodnom ljetnom setu i bio sam zadovoljan pa sam uzeo sljedecu generaciju iste linije, RT2. Da ne peglam, evo slike.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Moze li ova natalozena tvrdokorna prasina da se ukloni u kucnoj radinosti ili moram to nositi nekome ko zna sta radi?

Slika

Slika

Slika

Trenutno sam na 105.000KM, iskocilo mi je prije neki dan na instrument tabli da trebam ici na servis B, pa to cu pred kraj mjeseca.

To je to sto se tice toga za sada, ostaje tu gdje jeste, eto.

Sub tra 06, 2019 9:53 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Tomislav
Godište: 1982
Moj auto: W212 Avantgarde
Zanimljivo da nisi bio zadovoljan sa Conti gumama...ja ih imam u 17” sad četvrtu sezonu i nemrem se požalit na tvrdoću. Inaće na bivšem sam auto potrošio dva seta Conti guma. Dunlop mi se uvijek činio kao klasu ispod od Conti...?
Dosta sam zadovoljan sa njima, ali pamtim run flat gume kao užas od udobnosti.
Da nije neki drugi problem bio možda u tim gumama, s obzirom da si rabljeno uzeo, ako sam dobro razumio?

Ned tra 14, 2019 3:36 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Kod mene su Conti (tada Sportcontact 2) bile katastrofalne, isto kao sto ih upisujes: tvrde i glasne.
Ja sam tad takodjer presao na Dunlop i bio jako zadovoljan, ma da se dosta brzo trose na sportskoj voznji.

Za felge: stvar ukusa, ali ok su. Ali jedno mi stvarno smeta, a to su ovi cepovi. :mrgreen:

Ned tra 14, 2019 11:44 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 131 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9