Sada je Pon pro 10, 2018 2:39 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
W203 C320 CDI 2005.g. 
Autor Poruka
Mercedes entuzijast

Ime: Danijel
Godište: 2007
Moj auto: W203 C320 CDI 7Gtronic sport edition
Lijep pozdrav ljudovi!

Nakon dugo dugo vremena, vrijeme je doslo da i ja svog ljubimca predstavim.
W203 2005.godina C320 CDI Sport Edition.
Auto je kupljen prosle godine u 9.mjesecu u Njemackoj, dosad sam presao s njim nekih 4-5t km.
Ono sto je znacajno za njega, odnosno dio opreme koji je mene interesirao da posjeduje:
Sport Edition paket opreme
Harman Kardon ozvucenje
Command APS navigaciju
7G-tronic automatski mjenjac
Šiber
Grijanje siceva
Zastitnu rolo zastitu pozadi
bixenon farovi
Parking senzori naprijed i nazad
Imam nekih packica po njemu za raditi - poliranje i kemijsko ciscenje, dosao je sa porezotinom na vozacevu sicu pa cu to da otklonim kod tapetara. Pukao mi je na suvozacevu ogledalu poklopac kojim se zatvara pa moram to nabaviti i jos neke sitnice.
Dosad odradjen standarni servis, promjena filtera i ulja, rjesavanje problema standarnih za ovu liniju c klase SRS, te promjena filtera i ulja u mjenjacu. Sljedece sto cu mjenjati su sva tri nosaca motora i s vremenom diskovi.

Od slika, tu su starije slike dok je bio u Njemackoj ali se nije nista vele od tad promijenilo, osim sto sam nabavio gumene tepihe. Ali kad napravim i novije, konkretnije slike, postavim :smile:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ned tra 08, 2018 7:02 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W203 C 220CDI
Auto odlično izgleda, želim ti puno sretnih km :beer: dok odradiš zamijenu nosača motora budeš vidio razliku, preporuka za Lemforder

Ned tra 08, 2018 7:54 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god
Prelijep autić baš kakvog bih želio u mojoj garaži a felge su posebna priča. Ako može još neki podatak gdje i kako si ga našao , cijena itd itd .Puno sretnih km želim

Ned tra 08, 2018 8:06 pm
Mercedes entuzijast

Hvala na zeljama. :mrgreen:

Auto sam nasao putem mobile.de, lokacija Saarbrücken. Imao sam covjeka koji mi je provjerio auto(ono najvaznije da nema nikakvih elektronickih i mehanickih problema i da nema hrđe koja je bila problem u liniji prije redizajna). Izasao me 6.5t eura + dovoz auta.
Imao je 219 000 km plus mojih 5t sada.

Uglavnom, ono sto zasad mogu reci da je auto raketa, brutalno ubrzava za razliku od prijasnjeg C200 CDI i jako lijepo drzi u krivinama. Nakon 3t km pukla mi je mikroremenica(kvar od 200 km/800kuna), ali usred spore voznje. Nastane blokada volana(moguce ga je okretati, ali bas treba snaga),Bogu hvala, sve je dobro zavrsilo. :mrgreen:

Kao sto rekoh, sad se cuje jedan nosac motora (pa mi majstor rece kada se mjenja da se mjenjaju odmah sva tri - cijena oko 300km/1200kuna) te cu morati jos mjenjati diskove.

Za one sto zanima potrosnja (ako ikoga zanima :mrgreen: ) - grad izmedju 11-12 litara, otvorena cesta 6.5-7 litara normalne voznje i jace voznje oko 8.5 litara)

Jako sam zadovoljan autom. Toči i vozi :smile:

-- Pon tra 09, 2018 11:24 --

Usput, ima li itko i po kojoj cijeni ? Otisao mi je ovaj preklop za ogledalo(pukla desna tipka sto ga drži). Gledao sam na ebayu, ali mi se ne sviđa sa Turskim prijevodom ispod Engleskog... Ima li itko isti navedeni kao na slici?

Slika

Ned tra 08, 2018 9:05 pm
Mercedes entuzijast

Idemo dalje. Jedno kratko pitanje. Je li moguće ovo zamjeniti(thermatic u thermotronic), je li se sklopka samo zamijeni ili postoji duzi proces i ulaganje da bi se dobilo to?

Jel isplativo uopce ?

Slika

Sri tra 11, 2018 1:47 pm
Mercedes entuzijast

Cisto malo da obnovim temu. Nakon pola godina, i zamjenjene mikroremenice i dvije rolne remena, jucer mi je opet pukao mikroremen. Uzrok remenica od altenatora, blokirana odnosno spekla. Danas sam promijenio remenicu, spaner i postavljen je novi remen od contitech. Nadam se da nece vise biti gluposti, jer nije bio fin osjecaj na 80km/h kad volan stvrdne, a na prvu kontas i da je blokirao :| :mrgreen:

https://ibb.co/iutvSd
https://ibb.co/icuPLy
https://ibb.co/doPDDJ

Takodjer nedavno promjenjena i suvozaceva donja lafeta jer se culo svaki put nabijanje cim predjes preko manje rupe ili neravnine, te kupljena plastika za suvozacev vizor

Sad mi je malo zavatrilo pa cu se strpiti za nosace motora, ali takodjer moram promijeniti i dvije piksne sto dodju na letvi volana te vrlo vjerovatno reparacija wandlera... Iza toga disk plocice i onda dolaze zimske gume i rega :mrgreen:

Pon svi 28, 2018 2:16 pm
Mercedes entuzijast

Cisto da osvjezim malo temu, iako vidim da je ovaj forum podosta propao od prijasnjih godina (valjalo bi mu vratiti staru slavu ) :mrgreen: :mrgreen:

Nedavno promjenute sve 4 piksne na letvi. Prednji dio mi je dobro lupao na neravninama, cak sam mislio da su u pitanju amortizeri ili lafete...

Na prvu ruku je bila prica da je letva volana otisla i taman kad sam kontao da ce me izuti iz cipela, kad je letva skinuta, vidjeno je da su zapravo piksne u pitanju. Dvije su bile potrosene, druge dvije uredu, ali kad mjenjam, promijenio sve 4 za cijenu od 40km/160kuna.

Oglasila se poruka na boardu - break wear, pa su promijenute sve 4 disk plocice. Stavljena marka TRW (barem sam to imao trenutacno pri ruci, iako dosta ljudi sugerira ATE marku). Vidjet cemo kako ce se ove pokazati.

Takodjer pozadi sto sam cuo kod dosta mercedesa, kad zadnji dio preko neravnine prodje, cuje se zvuk cviljenja. I sam sam imao taj problem, a rijesen je zamjenom tzv. cviljece čahure. Auto se vozi sad kao novi i prezadovoljan sam.

Cisto da ubacim nove slike za osvjezenje :mrgreen:

Slika

Slika

Pet kol 10, 2018 12:13 pm
Mercedes fahrer

Može li slika tih piksni i čahure dok sam još u BiH da zamjenim :rotfl:

Pet kol 10, 2018 1:22 pm
Mercedes entuzijast

Imam slike negdje od piksni, od cahure nemam...proslijedim cim nadjem :mrgreen:

Pet kol 10, 2018 3:32 pm
Mercedes fahrer

Transporter napisao:
Imam slike negdje od piksni, od cahure nemam...proslijedim cim nadjem :mrgreen:

hvala a možeš li staviti neki link od te " čahure "

Pet kol 10, 2018 4:48 pm
Mercedes entuzijast

ovo su dotrajale piksne na letvi volana

Slika

a za cahure, majstor nisam ni pokazao da mi pokaze...ako nadjem nesto, posaljem ti

Sub kol 11, 2018 10:37 am
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1986
Moj auto: Mercedes W203 C 220CDI
Ove piksne ili seleni letve volana koje sam ja isto mjenjao. Kataloški broj je A 203 333 05 14 i trebaju četri komada za izmjenu, svakako bolji osječaj na volanu- ko nov! Nešto detaljnije na tu temu možete pogledat na ovom linku https://mbworld.org/forums/c-class-w203 ... -pics.html

Sub kol 11, 2018 11:31 am
Mercedes fahrer

e svašta :rotfl: znam za ove ali sam zaboravio vidjeću ako stignem da odradim hvala

-- Sub kol 11, 2018 12:07 pm --

mijenjaju li se ove piksne kad se mijenja letva volana

Sub kol 11, 2018 12:02 pm
Mercedes entuzijast

Bosna napisao:
e svašta :rotfl: znam za ove ali sam zaboravio vidjeću ako stignem da odradim hvala

-- Sub kol 11, 2018 12:07 pm --

mijenjaju li se ove piksne kad se mijenja letva volana

Mjenjaju, a i svakako nisu trosak. Ako razmisljas o promjeni letve volana, razmisljaj o reparaciji...osim ako nisi dubokog džepa da uzimas novu (govorim za slucaj da je otisla)

-- Sub kol 11, 2018 13:51 --

Tomek02 napisao:
Ove piksne ili seleni letve volana koje sam ja isto mjenjao. Kataloški broj je A 203 333 05 14 i trebaju četri komada za izmjenu, svakako bolji osječaj na volanu- ko nov! Nešto detaljnije na tu temu možete pogledat na ovom linku https://mbworld.org/forums/c-class-w203 ... -pics.html

Eh da sam imao ovu temu prije :mrgreen: :mrgreen: ali svakako drago mi je da sam rijesio. Osjecaj za volanom neuporediv prije i kasnije.
Gledajuci slike sa linka, moje su u puno gorem stanju bile.

Dodješ promijeniti disk plocice i onda se nadje jos barem tri stvari za rijesiti, ali hajde nije problem, jer je gust voziti ovakvu limuzinu 8) :smile:

Sub kol 11, 2018 1:45 pm
Mercedes fahrer

zamjenio sam letvu volana pa zato pitam da li treba i piksne jer sam mijenjao u Franc i neznam da li su ih zamjenili a ovdje sam ove godine malo više potrošio : remen , remenice , srs folija , lakirao felge i farove i sad možemo u svatove :rotfl:

-- Sub kol 11, 2018 8:21 pm --

zaboravio sam kupio sam ove bluetooth mjerače pritiska zraka https://www.olx.ba/artikal/29430436/sen ... e-ventili/ i rade super

Sub kol 11, 2018 8:19 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće