Sada je Sri svi 23, 2018 3:05 pm

Pravila foruma

Naslov teme mora biti u formatu - model,motorizacija,godište i ostali tekst po želji.

Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
W212 E200 CGI 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Amir
Godište: 1977
Moj auto: W212 E200 CGI meckaaaaaa
Tako je, jos u rikverc, manevrise ko viljuskar a skoro 4.9m u njemu

Pet lis 13, 2017 5:31 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

I tako, prije 2-3 sedmice stigle gume koje sam narucio, odem do gumara, tamo sve sredim, vikend, odemo u soping i malo drugacija sredina za slikanje i ja opalim par komada...

Slika

Slika

Slika

Tri dana kasnije, salje mi ljepsa polovina sliku kako je kucnula zadnji branik po sred srede, skliznula joj noga sa kocnice. Pitam ja jesi ti dobro, veli dobro sam. Nisam ni isao da gledam, jer sam vidio napuknuce nazad na telefonu, ye-bat ga, sta sad! Ja sam btw taj dan uzeo njenog ficu da odem gumaru da njoj namontira zimski set, posto je meni blize.

Ujutro ja da ubacim dijete u skolu da vozim kad ono.......

Slika

jesi-nisam-jesi-nisam-jesi-nisam...

onda ja odem i pokazem kako se to desilo: ovako:

Slika

Ovo je inicijano prijavljena steta:

Slika

A ovo da ne vidi....

Slika

Udarila? Nema veze! Al reci mi, necu te pojesti, ja moram kao isljednik okolo da radim rekonstrukcije i izvodim dokazne materijale...... Zasto majku mu to toliko tesko....

Slika

Slika

Lim je deformisan/udubljenn par mm nekim 15 cm u precniku, kao polukrug na gore, vidi se distorzija odsjaja... nemam pojma prije svega kada cu ugrabiti vrijeme da se bavim ovim, bas mi je pegla, ne mogu opisati....

Pet pro 01, 2017 5:36 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Ma jebes auto koje nisi zgulio :mrgreen:
Opusteno, desi se, a i naravno: sredice se. :beer:

Sub pro 02, 2017 12:02 pm
Mercedes ovisnik

Tebe sam cekao :rotfl:

Naravno, sve je to lim i plastika, nek' je rame na glavi, ostalo se sve sredi 8) :beer:

Pon pro 04, 2017 12:34 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

A sta da ti kazem... mozes ti njega cuvat i njegovat al na kraju opet neko naleti i sjebe sve. :nezna:

Sri pro 06, 2017 6:40 pm
Mercedes ovisnik

Svaka ti je rijec zlatna 8) 8)

Sri pro 06, 2017 10:51 pm
Mercedes ovisnik

Nista novo, evo jedna umjetnicka

Slika

Jako su slicne boje, steta pa se ne vidi na 123 najbolje, on je 280E :twisted:

Sad razmisljam neke 18" 245/40R18 naprijed i 265/35R18 nazad po fabrickoj specifikaciji da nabacim kao ljetni set....proslu sam sedmicu kuci bolovao bronhitis pa sam istrazivao i gledao ali nijedne fabricke se ne nude da imaju barem malo falca, svakoj je krak u nivou sa rubom felge... na ovo mislim i to mi se ne svidja:

Slika

Mislim da cu odustati od te citave akcije

Sri vel 07, 2018 5:27 pm
Mercedes ovisnik

Da li je do mene ili vise ne postoji opcija da editujem postojeci post?

Evo jos malo ovog 123, za kojeg nisam vise siguran da je 280, a ispred njega Vito iste boje, to sam tek kasnije skuzio :mrgreen: :

Slika

Slika

Slika

Edit: Evo na ovom postu imam opciju "uredi" a na prethodnoim nemam 8)

Sri vel 14, 2018 11:30 am
Administrator

Ime: Dragan
Godište: 1987
Moj auto: w202
Postoji vremenski rok u kojem možeš urediti post :smile:

Čet vel 15, 2018 6:32 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Spiljski napisao:
Postoji vremenski rok u kojem možeš urediti post :smile:

Znao sam ja da ces ti nesto zabrljati :rotfl:

Ugodan vikend svima :beer: uz zagrijavanje za nastupajucu sezonu F1:

Slika

Slika

Pet vel 16, 2018 6:03 pm
Mercedes ovisnik

Nakon kraceg odmora na snijegu, da prenesem utiske prvog boravka u takvom okruzenju. Bilo je i -17 situacija, leda naravno snijega, gume su se sjajno ponasale. Jedino ako bih vozio kao da ljeto i suho vrijeme, onda bi malo elektronika pritekla u pomoc, ali generalno zadovoljan. Kocenje sam testirao 6-7 puta na magistrali pod uslovom da nema niko ispored ili iza mene. Treba dosta da se ABS upali, tako da jos jedna pohvala za gume.

Prednje GY UG8 kraj '15 godina a zadnje GY UG8 perfomance stare 3 mjeseca

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nagurali smo 91.000
Slika

Ovu postavljam kao jednu vrstu pohvale za Google maps navigaciju koju sam koristio. Fenomenalno. Prosjecna brzina odlicna. Autoban pun auta sa zutim tablicama, svi bijeli od soli i Thule na krovu i isvi se vracaju kuci jer je zadnji dan skolskog raspusta, pa tako i ja, samo bez Thule. Nisam se nijedan jedini put zaustavio u koloni ili bilo kakvoj vrsti guzve. Istina je da sam se vozio cca 25 km duze i da se tim putevima nisam ranije vozio (80-100km/h ogranicenja), a meni je svakako draze da se krecem nego da cupkam u mjestu. Za 400km mu je bilo potrebno cca 35MB saobracaja. Nikad vise necu kupovati namjensku navigaciju.
Slika

Usput da pitam, da li je neko nekada imao priliku voziti/posjedovati Dunlop sport maxx RT? Da li je pretvrda, udobnost zaista nisam spreman zrtvovati, znam da je tiha, to svi hvale i zato me zanima. RT2 se ne pravi u dimenziji 16.

jao kolike su slike, a smanjio sam ih ispod 1500 :?

Uto ožu 06, 2018 3:28 pm
Mercedes ovisnik

Danas isao montirati ljetni set sa novim gumama posto su minusi konacno popustili. I evo ih, Dunlop Sport Maxx RT 225/55/16 95Y.
Dosta su mekane i udobne koliko mogu reci u ovih 6-7 kilometara koliko sam odvezao i dobro izgledaju.

Razmisljao sam i o Michelinu pa me je privlacio i Uniroyal rainsport 3 i sta ja znam, ali odluka je pala na ove pa cemo vidjeti. Za proteklu nepunu godinu sam presao malo ispod 7.000 km
(50/50 ljeto/zima). Ovo sam uspio jer nisam radio balkansko-morsku turneju proslog ljeta, a i kada to uradim maximalno prelazim 15.000 za godinu. Cilj mi je imati frisku gumu tri
sezone i idemo nove. Michelin primacy 3 (Primacy 4 se ne pravi 225/55/16) dok bih iskoristio morao bih ih voziti maltene dupli broj sezona, a to mi se ne radi. Mislim da cu vise moci reci
o gumi kroz par hiljada kilometara.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Jao kako su felge prljave :banghead:

Dok stignu kapice za sarafe i novi centralni cepovi, ima felge da operem pa onda ce biti pravo stanje,
ovako ove zaptivajuce "mase" svukud po gumi.

Zakazan servis A za 7. April. Sad sam na 91.150 a u maju prosle godine radio servis na 83.900 - otud sam shvatio koliko ustvari malo vozim - 7000km. Eh, sad, ne znam u
kakvom stanju mi je rasladna tekucina, auto sve radi - kuc-kuc da ne ureknem - najnormalnije, ne pregrijava se, ima je dovoljno. Da li da to diram ili ne? Mozda je jos uvijek
fabricka, mozda je mijenjana..... ne znam. Ja cu pitati da je "provjere" nekako da vidimo sta je unutra, je li izgubila svojstva i sta ja znam, pa ako je "popustila" da je mijenjam. Da li
to tako hoda, ili ce mi svakako reci "ovo je za mijenjanje" bez obzira kakva bila? Ne bih kretao na ljeto na turneju ako mi rasladna tekucina nije u dobroj formi, dug je put. Puno filozofije.
Nekima su mozda trivijane ove stvari kojima se ja bavim, ali samo toliko mi dozvoljava auto, ovo ostalo je (kuc-kuc) tip-top.

E da, dao mi je gumar kontakt od garaze koja radi limariju, toplo preporucio, pa cu otici da pogledaju da vidim da sredim ono iza zadnjeg desnog tocka.....

Sri ožu 21, 2018 4:58 pm
Mercedes fahrer

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
To bi trebala biti odlična guma, ja imam Dunlop Sport Blue Response 205/55/16 na Golfu 4 i guma je čudo, drži cestu kao na tračnicama i na suhom i na mokrom. A Sport Maxx RT bi trebale biti još za koplje bolje. Inače, baš sam gledao prošli tjedan kad sam svoje stavljao nazad na auto, nakon 2 sezone i 20k km su se potrošile 1-1,5mm, što smatram izuzetno dobrim.

A što se tiče rashladne tekućine nisam u stanju pružiti valjan odgovor jer ne znam princip funkcioniranja nje, tj. ne znam može li ona i kako gubiti svojstva, tako da me svakako zanima daljnji odgovor kojega će kolege koji bolje znaju o tome pružiti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO

Sri ožu 21, 2018 5:49 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Pozdrav kolega VTX :beer:

neka rade tri sezone svoj posao kako treba, ja zadovoljan.

A ne znam ni sam oko te rashladne tekucine... proslo je vrijeme golfova dvojki gdje si mogao sipati i kompot i supu i zeleni caj u motor pa da ide... ja sam pod utiskom - bez nekog konkretnog razloga ili informacije - da ova tekucina nije najobicniji antifriz. Pa vidjecemo :mrgreen:

-- Čet ožu 22, 2018 13:35 --

Potrebno je samo pogledati interval zamjene u prirucniku koji tvrdi 15 godina :shock: iliti 240.000km - koje od ova dva se prvo desi.... Svakako cu ja vidjeti ako izgleda kao mocvara, ja ga mijenjam a dieter zetsche nek ceka 250 hiljada kilometara

Sri ožu 21, 2018 6:07 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Mogao si odma sarafe sa spray-om sredit i izgledalo bi ko lutkica. :beer: :mrgreen:

Sta se Dunlopa tice se neces kajat, to ti je odlicna guma. Samo mi je malo cudno da si usporedjivao Dunlop Sportmaxx i Michelin Primacy (o Uniroyal da ne govorim, kani se toga ako su u igri Michelin i Dunlop).
Michelin Primacy ti je vise univerzalac za sve kategorije, po mome jedna od najboljih guma na trzistu ako si "normalan" vozac. A Sportmaxx ti je skroz mekana guma koja cak i na kisi drzi asfalt, ali se zato i brze/brzo trosi.
Michelin Pilot Sport mozes usporedit sa Sportmaxxom, ma da toga nema za tu malu Felgu.
Sportmaxx/Pilot Sport je malo vise za divljake. :snf: :mrgreen:

Pet ožu 23, 2018 12:47 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 127 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće