Sada je Uto ruj 25, 2018 3:41 pm

Odgovori  [ 20254 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 1346, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351  Sljedeće
Chat.... 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
A čuj, ako misliš držati kratkoročno loše ti se piše :mrgreen: :mrgreen: No ako ćemo gledati na period od 1-3-5 godina, onda smatram da je gubitak nemoguć.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO

Uto ožu 13, 2018 2:02 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Ma HODL do smrti je deviza. :beer: :mrgreen:

Uto ožu 13, 2018 10:31 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ma ja prodajem kada cijena bude bar 10x od one po kojoj sam kupio. Za Ripple postoje dobre šanse da to bude već ove godine, a Verge mislim da će biti malo duže ipak. No kako god bude spremiti nešto love u džep i dobro :beer:

Uto ožu 13, 2018 10:54 pm
Mercedes fahrer

Ime: Tomislav
Godište: 1966
Moj auto: W123 200D Žuta Podmornica
W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W168 A170 CDI Bad Blue Boy
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
https://vozim.hr/sada-je-i-sluzbeno-mer ... ali-pravo/

Sada je i službeno, Mercedes-Benz je najvrijedniji automobilski brend na svijetu. Dakle, Imoćani su cijelo vrijeme imali pravo!

Prema izvještaju kojeg je sastavio Brand Finance, Mercedes-Benz je trenutačno najvrjedniji automobilski brend na svijetu.

Njemački proizvođač automobila je procijenjen na vrijednost od 43,9 milijardi dolara, što je skok od 24 posto u odnosu na prethodnu godinu. Ključni doprinos tom porastu krije se u 9,9 postotnom rastu prodaje automobila, točnije na 2,3 milijuna vozila.

Položaj Mercedes-Benza na ljestvici nije, doduše, jedina zanimljivost. Naime, na drugo mjesto je kliznula Toyota, čija je vrijednost procijenjena na 43,7 milijardi dolara, dok je BMW porastao za šest posto, na 41,8 milijardi, čime je zasjeo na treće mjesto.

Inače, Brand Finance koristi Royalty Relief pristup pri procjeni vrijednosti, metodu vrednovanja marke u skladu s industrijskim standardima postavljenim u ISO 10668, što znači da procjenjuju izgledne buduće prihode koji bi se mogli pripisati brendu, “računajući stopu naknade koja bi se naplaćivala za njegovo korištenje, kako bi došli do ukupne “vrijednosti brenda” – shvaćene kao neto ekonomsku dobit koju bi davatelj licence postigao licenciranjem brenda na otvorenom tržištu”.

Brand Finance procjenjuje da su korisnici iz Njemačke pomaknuli fokus s Toyotinih modela na premium brendove, uključujući Mercedes-Benz.

“Mercedes-Benz je izumio automobil, te sad vodi industriju sa strategijom koja se usredotočila na novu vrst izuma automobila”, izjavio je izvršni direktor Brand Financea, David Haigh.

“Njihov uspjeh je potaknut uvođenjem nove generacije vozila, na čelu sa SUV-ovima i evolucijom novih tehnologija kako bi se odmaknuli od tradicionalnih motora s unutarnjim izgaranjem“, pojasnio je Haigh.

Dodajmo da su SUV vozila podigla vrijednost i mnogim drugim proizvođačima, pa je tako Nissan, samo s X-Trailom, povećao broj prodanih primjeraka za 810.000.

Inače, nakon velike trojke, na popisu su se našli Volkswagen, Honda, Nissan, Porsche, Ford, Audi i Chevrolet.

Moramo se dotaknuti i najvećih promjena na popisima iz 2017. i 2018. godine, pa je tako na čelu kolone Aston Martin, čija je percipirana vrijednost skočila za nevjerojatnih 268 posto.

Pet ožu 16, 2018 3:20 pm
Mercedes entuzijast

Ime: Berislav
Prezime: Topol
Godište: 1991
Moj auto: 1990. s124 om603
1987. w124 om603
1994. w631 om616
1972. w114 m110.981
U renaultu sigurno slave :smile:

Sub ožu 17, 2018 7:27 am
Mercedes fahrer

W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
Pa Renault i nije bio najvrijedniji, nego je bio davno najveći proizvođač (Renault-Nissan-MItsubishi Alliance sa kćerinskim tvrtkama, sve skupa Renault, Nissan, Mitsubishi, Infiniti, Renault Samsung Motors, Dacia, Alpine, Datsun, Venucia i Lada), dok je sada mislim na četvrtom mjestu sa cca 8,5 milijuna vozila total. Dok Mercedes među najvećima nije ni među prvih deset, dapače je negdje trinaesti, BMW odmah iza na četrnaestom mjestu...

Mercedes ne proizvodi puno (njegova 2,3 milijuna vozila na godišnjoj razini jedan VW odradi za cca dva mjeseca...), ali proizvodi skupo i vrijedno, a dobar dio u tom paketu imaju i teretna vozila (kombiji, kamioni, tegljači), busevi i druga manja gospodarska vozila. Karikirano u osobnim autima, Renault zbog toga mora proizvoditi puno, jer on jedan 1.5 dCI mora prodati dva ili tri puta pod svojom markom da bi zaradio kao Mercedes sa istim Renaultovim motorom pod haubom A-klase, Citana itsl. - jednom... :twisted:

Sub ožu 17, 2018 9:20 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Mala informacija: mi na jednom komfort-naslonjacu za glavu od S-Klase vise zaradimo nego na jednoj cijeloj A-klasi. :wink:

Uto ožu 20, 2018 12:29 am
Mercedes fahrer

W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
To vjerujem, naslonjač ima relativno malu cijenu proizvodnje, a po Mercedesovim cjenicima dodatne opreme - koje su urnebesne i svemirske - zaradite 20x toliko koliko je bio u proizvodnji... na A-klasi zaradite možda 1000 eura, evtl. mrvicu više...

Uto ožu 20, 2018 8:12 am
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Danasnji kupac A-klase je sutrasnji kupac C, pa E, pa S-Klase. :wink:
A za sminkere i tatini sinova ce i bit elekroverzije ha ha.

Pet ožu 23, 2018 12:50 pm
Mercedes štovatelj

Godište: 1986
Moj auto: C200, S203
VTxCRO napisao:
Ma ja prodajem kada cijena bude bar 10x od one po kojoj sam kupio. Za Ripple postoje dobre šanse da to bude već ove godine, a Verge mislim da će biti malo duže ipak. No kako god bude spremiti nešto love u džep i dobro :beer:

Vidim ima kritpaša ovdje. ;)

Jesi pratio što se događa se Verge-om sad? Navodno će sklopiti ugovor sa velikom kompanijom koja će koristit Verge za transkacije. Ako se ovo dogodi, XVG ide među top 5. Živi bili pa vidili.

Ned ožu 25, 2018 9:38 am
Mercedes fahrer

W201 190E 1.8 Micek
W210 E430 Herr Flick
W202 C180 Silver
W163 ML 320 Fatty
Kujko napisao:
Danasnji kupac A-klase je sutrasnji kupac C, pa E, pa S-Klase.

Tako je to i zamislio Mercedes u svojim razvojnim i reklamnim materijalima. No to znači da bi se morao više potruditi za onaj "prvi dojam".

Ned ožu 25, 2018 10:42 am
Mercedes ovisnik

bemve napisao:

Jesi pratio što se događa se Verge-om sad? Navodno će sklopiti ugovor sa velikom kompanijom koja će koristit Verge za transkacije. Ako se ovo dogodi, XVG ide među top 5. Živi bili pa vidili.

Ne pratim ti ja to ništa posebno, tu i tamo ako nešto vidim, pratit sam trebao kad sam kupovao, sad je na meni samo da čekam haha :mrgreen: A što se tiče toga da ide u top 5..ekstremno teško, trenutno možda i nerealno, jer mu vrijednost treba biti bar 14 puta veća nego sada.. Ripple ti je npr ajmo reći prihvaćen od strane dosta financijskih institucija pa je svejedno volatilan i nestabilan, te nakon onog pumpanja krajem prošle godine nije zadržao nikakvu vrijednost u usporedbi s onom koju je imao.

Ned ožu 25, 2018 9:55 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ma oslo je to sve kvragu. :mrgreen:
Bilo je dana kad si bez frke mogao u roku od 24-48h napravit bez problema nekolilo stotinu eura zarade, a od bozica kako je sve popustilo mi se to i neda vise. 2-3 puta tjednom cisto reda radi pogledam kurs, ali nista ne prodajem ko prije.

Vidicemo sta ce bit, ma da ce se tesko oporaviti ove godine.

Pon ožu 26, 2018 9:37 pm
Mercedes ovisnik

A čuj, onaj tko je trebao pokupiti lovu je to napravio, i sad će opet kupiti po ovim niskim cijenama. Uzmi u obzir da je i početkom prošle godine situacija bila loša kao sada - iako je sada prije par mjeseci bio velik skok vrijednosti što se prošle godine nije dogodilo. No neki podaci pokazuju da je praktički svaki početak godine bio loš za kriptovalute, a kraj godine povoljan, tako da ćemo vidjeti kroz par mjeseci, možda XRP i XVG budu rasli prošlogodišnjim stopama ETH-a :mrgreen: :beer:

Uto ožu 27, 2018 10:12 am
Mercedes štovatelj

Godište: 1986
Moj auto: C200, S203
VTxCRO napisao:
bemve napisao:

Ne pratim ti ja to ništa posebno, tu i tamo ako nešto vidim, pratit sam trebao kad sam kupovao, sad je na meni samo da čekam haha :mrgreen: A što se tiče toga da ide u top 5..ekstremno teško, trenutno možda i nerealno, jer mu vrijednost treba biti bar 14 puta veća nego sada.. Ripple ti je npr ajmo reći prihvaćen od strane dosta financijskih institucija pa je svejedno volatilan i nestabilan, te nakon onog pumpanja krajem prošle godine nije zadržao nikakvu vrijednost u usporedbi s onom koju je imao.

Slabo sam i ja pratio, samo se čovjek može naživcirati, ali naletio sam na vijesti u vezi XVG-a pa mi srce zaigralo. :D
Nisam nikad preprodavao, plan mi je od početka bio HODL, kao što sam gore napisao samo se naživciram, stresno je to u pm.
A što reći, kada tržište ide gore svi su sretni i govore kako su kriptovalute budućnost, dižu se krediti itd, a sada je raspoloženje splasnulo do jaja, kiritovalute su sranje itd.. Uvijek sam govorio tko čeka taj dočeka, a na trejdanju ionako veliku lovu zarađuju samo "kitovi".

VTxCRO napisao:
A čuj, onaj tko je trebao pokupiti lovu je to napravio, i sad će opet kupiti po ovim niskim cijenama. Uzmi u obzir da je i početkom prošle godine situacija bila loša kao sada - iako je sada prije par mjeseci bio velik skok vrijednosti što se prošle godine nije dogodilo. No neki podaci pokazuju da je praktički svaki početak godine bio loš za kriptovalute, a kraj godine povoljan, tako da ćemo vidjeti kroz par mjeseci, možda XRP i XVG budu rasli prošlogodišnjim stopama ETH-a

https://twitter.com/vergecurrency

Skupili su lovu na crowdfundingu, trebaju objaviti tko je taj veliki igrač sa kojim će se upariti. Ljudi moji, ovo ako je istina i ako nije neki scam(ništa me ne bi začudilo) Verge ide u nebesa....

Uto ožu 27, 2018 6:12 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 20254 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 1346, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351  Sljedeće