Sada je Sri svi 27, 2020 6:26 pm

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Savjet za kupovinu 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1987
Lijepi pozdrav svima!
Novi sam član, i nažalost još uvijek nisam vlasnik Mercedesa, ali nastojim to postati uskoro pa ću napisati svoje pitanje u nadi da ću dobiti kakav koristan savjet.
Naime, još uvijek sam u procesu prodaje svog automobila (Ford Focus Karavan, 1.6 TDCI, 2010. god.) iz razloga što sam dobio na korištenje službeni auto te mi privatno nije potreban dizelaš, kojih i inače nisam neki ljubitelj.
Razmatram kupovinu starijeg Mercedesa iz 90-ih i izbor mi generalno pada na W124 (200 E, 220 E ili 230 E, ovisno o godištu) ili na C klasu, model W202 (C180, 200 ili 220, također ovisno o godištu). Obzirom da se ne razumijem (barem ne kao većina članova ovog foruma) toliko u same prednosti i mane ovih modela, molim savjet da li se uopće u 2020. god. isplati takva kupovina, odnosno da li se na tržištu rabljenih u nas može naći primjerak dovoljno očuvan vrijedan 1-3 tisuće eura, a da ne moram strahovati svakim danom da će me ostaviti negdje na cesti (ili da možda malo pričekam pa si ipak pokušam pronaći noviji model)? Također, na što da obratim pažnju u potrazi za takvim automobilom (svugdje čitam da je hrđa veliki problem kod W202)?
Unaprijed se ispričavam ukoliko je moje pitanje nezahvalno jer ipak tražim savjet za automobile stare cca. 25 god. te unaprijed hvala na svakom odgovoru!

Pon tra 06, 2020 10:43 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Lijep pozdrav i dobro došao nisam stručnjak ali mislim da si sam odgovorio posljednjom rečenicom tj da se radi o autima od 25 god. Hoću da kažem da je to ipak investicija za nekoga ko se razumije u auta. Napiši i neki detalj o sebi tj gdje živiš možda ima neko od kolega koje blizu tebe , a isto tako pogledaj ovdje pod opcijom "Traži " šta te zanima jer ima more tema o raznim modelima evo ja sam ti postavio nešto pa pročitaj sretno search.php?keywords=w202+benzin+&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Tra%C5%BEi

Uto tra 07, 2020 1:00 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
w124 ako je dobar dobro i košta. Tu bih recimo išao na 220 benzin. 150 konja i koliko znam nema "k glavu". Ostali 200 i 230 su ok al recimo pripazio bih na "k glavu". Sretno u potrazi. W202 je već klasa ispod u odnosu na 124. Ima dosta mana. Sklon hrđi (većina je popravljala šolje od prednjih amortizera, oni koji nisu ili su dobro garažirani ili su dobro opasni), instalacija se zna raspadati i tu je isto ozbiljan problem.
Moj glas definitivno ide za w124 još kad bi ga "ubo" sa ispravnom klimom, bilo bi premija.

Čet tra 09, 2020 6:43 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]