Sada je Sub stu 17, 2018 12:33 pm

Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Koje dijelove birate za vaš automobil? 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivan
Godište: 1982
Ovo se pitanje odnosi i na one koji servisiraju u ovlaštenom servisu. Dakle, gdje kupujete dijelove, zbog čega i zašto ne na nekom mjestu?

Ja sam prije, dok sam vozio automobile starije od 20 godina (sve BMW) dijelove većinom sam nabavljao, gledao koji su dobri po kvaliteti i pristupačni cijenom.

Na primjer, od dihtunga sam uvijek uzimao Elring, evo sam pronašao jednu email prepisku kada sam naručivao

Kod:
Brtva glave …… 89KM (Šifra 11319). Treba provjeriti ima li na stanju.
Brtva dekla …. 25KM (11873) do 09/1992; od 10/1992 26KM (Šifra 11433)
Gumice ventila (Šifra 11291) 1.50KM (do 9.mjeseca 1992.god.); Šifra 11585 3KM (od 10.mjeseca 1992.)
Brtva ispušne grane 8KM(Šifra 11877); Brtva usisne grane 7KM(Šifra 11885).

Kvačilo sam gledao da bude SACHS, visko SACHS, kočnice TEXTAR (s tim da pločicama nisam bio zadovoljan, pa sam naknadno uzimao Lucas), i dijelovi ovjesa LEMFORDER....

Većinom sam uzimao sam dijelove i vozio automobil na servis kod svog majstora.

Danas je stvar malo drugačija jer mi se iskreno više ne da zezati, a i auto jako dobro služi tako da ga jednom ili dva puta godišnje odvezem na redovnu izmjenu ulja i filtera, te sezonski po zamjenu kotača.

Pet srp 29, 2016 1:44 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Nitko ništa? Dajte ljudi raspišite se malo :)

Ja sam evo nedavno za Renault Scenic uzeo brisače na http://www.brisaci.hr . Inače sam sve ostalo kupovao i mijenjao u ovlaštenom Renault servisu.

Ned srp 31, 2016 11:01 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1989
Navedi odakle dolazis,po citiranom rekao bih da si iz BiH s obzirom da su cijene u konvertibilnim markama.
Takodje,oko renaulta ti ovdje necemo moci puno pomoci s obzirom da je mercedes forum. :smile:

Licno gledam prvu ugradnju ili dobar zamjenski ali na drugom mjestu,ne u ovlastenom servisu s obzirom da imaju prevelike marže,u nekim slucajevima i preko 300%.

Pon kol 01, 2016 12:07 am
Mercedes štovatelj

Dolazim iz sunčane Hercegovine :)

Ma ne pitam ja ništa za Renault, pišem onako općenito, kako se snalaze vlasnici vozila i gdje kupuju dijelove kada zatreba. Većinom oni koji voze novije modele logično idu u ovlašteni servis, ali se vlasnici starijih modela često sami snalaze... U tom smjeru sam htio pokrenuti temu, da vidimo gdje ima dobrih dijelova uz pristupačne cijene. :)

Pon kol 01, 2016 1:26 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Hrvoje
Godište: 1978
Moj auto: C180cdi w204
A160cdi w169
Ja imam 2 auta koja mi servisira frend (ima autoservis i vulkanizerstvo). Redovite servise radim na način da mu ostavim auto cijeli dan, on sve rastepe i javi mi uz one standardne stvari koje mijenjam pod obavezno (ulje, filteri itd) što bi još trebalo srediti. Uvijek mi ponudi nekoliko opcija s argumentima i to mi je ok. Kako mi je u kvartu, kad god imam kakve nedoumice ili sumnje, svratim do njega da pogleda, bez obzira na servisne intervale. Vozim dvoje djece svaki dan u jednom autu, a za volanom drugog je žena, oba auta su 10+ tako da ništa ne prepuštam slučaju.

Pon kol 01, 2016 11:19 am
Mercedes štovatelj

8cilindara napisao:
Charlie, zašto je danas malo drugačija situacija, na koje vozilo danas misliš?

Mislim drugačija situacija inače... Prije sam bio sam (momak) vozio benzince E30 x 2, E34 x 3, pa sam često bio po forumima, gledao kako se šta popravi, gdje kupiti čepove za BBS felge i takve sitnice...

Danas je tu obitelj, dijete i 1.5dci :bonks: . Relativno je to novo auto naspram gore spomenutih. Ne tražim ništa za njega, niti gledam da ga nečim nadogradim. Obratim mu se tek kada izbaci Service due :rotfl:

Edit: Da me ne shvatite pogrešno, automobil mi je u tip top stanju, ali nemam ni vremena ni želje da sam po njemu radim. Kako sam ga kupio jedino šta sam napravio je da imam i drugu maglenku od pozadi, te sam naručio set Alu felgi za ljetne gume. Zimske imam na čeličarama i to je to.... Sve ostalo su radili u ovlaštenom servisu..

Pon kol 01, 2016 2:41 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Boris
Godište: 1977
Moj auto: S500 (W220)
C200 (W203)
A što će ti otraga i druga maglenka!? Čim se netko i onako vozi iza tebe, trebale bi biti ugašene, on i onako već zna da si ispred njega... :smile:

Pet kol 26, 2016 12:06 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marin
Prezime: Badenić
Godište: 1988
Moj auto: Mercedes-benz W202 C-klasa 250 D Sport
Uvijek pokušavam naručivati OEM dijelove za svoj auto, tako me stari naučio. I tako znam da me neće negdje ostaviti. Dijelove naručim sam od najpovoljnijeg dobavljača te auto i dijelove odvezem svom majstoru da mi zamjeni, s time da u većini slučajeva sam tamo sa njim da vidim kako i šta radi. Naravno sve što znam i mogu sam popraviti i zamjeniti odradim doma, al za neke stvari jednostavno nemam grabu ili alata.

Uto kol 30, 2016 1:03 pm
Mercedes štovatelj

borro napisao:
A što će ti otraga i druga maglenka!? Čim se netko i onako vozi iza tebe, trebale bi biti ugašene, on i onako već zna da si ispred njega... :smile:

Ne znam baš razlog ali me uvijek živcira kada vidim na automobilu samo jednu maglenku, i jedno rikverc svjetlo... Ta asimetrija me ubija.

Sri lis 05, 2016 10:10 am
Mercedes ovisnik

Ime: Amir
Godište: 1977
Moj auto: W212 E200 CGI meckaaaaaa
ja samo ove kocnice...

Slika
private image upload

Uto ruj 12, 2017 11:14 am
Profil Šalji privatnu poruku
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po