Sada je Ned kol 25, 2019 3:45 pm

Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Pitanje Grijanje"rest" Webasto 
Autor Poruka
Mercedes poznavaoc

Ime: Nino
Godište: 1981
Moj auto: MBW211 280cdi, Polo9n3, Peugeot206+, Sportage AWD 2.0
Kolko sam skužil w211 mi odma počne grijati čim ga upalim što mi normalno nemaju druga vozila, naknadno gugl veli da je to u biti webasto grijanje, te da ima mogučnost ako stisnem tipku "rest" da pol sat prije ili nakon paljenja grije odnosno hladi.. Pitanje moje dal mogu taj rest kak kliknuti prek daljinskoga, ili dal treba kupiti kakav dodatni daljinski? To bi mi bila iznimno korisna opcija sada u ovo zimsko vrijeme, kad ujutro idem na poso, da ga kliknem, i kada se spremim da je ugrijan?

Sri sij 14, 2015 4:55 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Pajser
Godište: 0
Moj auto: w201, w203, peugeot106,
Ukoliko imaš webasto a nemaš danjinski za isti, onda imaš štimanje tajmera na istom. Ono kad da se pali i kad da se gasi. :beer:

Sri sij 14, 2015 6:42 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Nikola
Godište: 1984
Moj auto: CLS 350,W124 220CE, W211 320CDI Avantgarde
ja mislim da je već bar 50 puta na ovom forumu objašnjeno za šta tipka REST služi... ona nema nikakve veze s webastom i njena jedina funkcija je da iako ugasiš auto, pritiskom na tu tipku pali se ventilacija i grije auto preostalom toplinom motora, po mom iskustvu nije baš korisna stvar jer jedva grije... a ako nemaš s desne strane mjenjača tipku kao na ovoj slici (http://bilder.mbentusiastklubb.no/image ... /jELrd.jpg) onda nemaš ni webasto.. a što se tiče ključa od webasta, on ovako izgleda https://mein-autoteil.de/ebay/img/0000000910_001.JPG i ima domet oko 1000 metara.. i da, nije moguće da ti odmah počne auto puhati toplo, nakon par minuta može, al odmah nakon paljenja, ne može.

Pet sij 16, 2015 3:22 am
Mercedes poznavaoc

Ime: Nino
Godište: 1981
Moj auto: MBW211 280cdi, Polo9n3, Peugeot206+, Sportage AWD 2.0
Ok, hvala na informacijama, skužal sam ovo za rest funkciju, iznimno korisno sada u zimi, kada ugasim auto i imam pol sata nešt za obaviti, a on puše toplo, mislio sam da ima webasto, jer ujutro čim ga upalim ne prođe ni 2/3 minute i več puše toplo što mi nije slučaj na ostalim autim koje svako dnevno koristim, treba im puno. puno duže, pogotovo na ovim jutarnjim minusima..

I molim premještaj teme vidim da je nekud "divlje" upala tu na prodaju..

Pon sij 26, 2015 3:20 pm
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Ja do dan danas nisam mogao naci korektnu hrvatsku rijec za "Standheizung". To sto vi nazivate Webasto je jednostavno samo jedna Firma, a ne njegov proizvod.
I vec stim zbunjenjem se sire gluposti i svasta toga, pa na kraju niko ne zna o cemu je rijec ( a svi se hvale kako imaju Webasto i full full opremu, uh jeb***! :mrgreen: :rotfl: ).

W211 ima elektricni grijac kabine koji je upravo konstruisan da grije kabinu dok se voda u motoru/sistemu ne ugrije.
To uopce nema veze sa tim vasim "Webasto".
Standheizung od Webasto (Code 228!!!) nema veze sa ovim jer je ovo dodatna oprema koju se ljepo nadoplati - a ovaj elektricni grijac je serijski kod svih dieselasa.

I da, ovaj elektricni sistem iz W211 je novija generacija. U W210 je ovaj sistem takodjer postojao, ali je radio preko nafte/diesela. Mislim da je svakom jasno da je elektricni sistem eficijentniji.

Pon sij 26, 2015 9:32 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 5 post(ov)a ]