Sada je Ned kol 18, 2019 6:40 am

Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Sine, a zašto baš Mercedes? 
Autor Poruka
Ja sam se sa 3,4 godine imao priliku više puta voziti u w124(točnije model 280E) koji je tada bio još relativno nov auto i već kao bebaču mi se usjekao u pamćenje i jednostavno sam ga morao imati.Mišljenja sam da se za te novce dns rijetko koji auto može naći da nudi isto što i w124, udobnost,pouzdanost,malu potrošnju (dizel),jeftini djelovi,prekrasan izgled(ako je stock i održavan),crash sigurnost i mogućnost da mladi vozači voze punokrvnu limuzinu.Toliko od mene :bye:

Pon stu 24, 2014 3:28 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
@ Beks

Kod kopirnice? Šta ti je to, kopiraona dokumenata ili? :mrgreen: Ako misliš na to ne, ali nešto mi upućuje da misliš na vojarnu? Onda da. PŽ 122 CI tablice, imaš temu i slike na forumu.

Pon stu 24, 2014 5:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes poznavaoc

Ime: Ivan
Godište: 1997
Dizajn, kao prvo, jer je W124 najljepša limuzina ikad napravljena. Kao drugo, W124 200D kojeg su kupili moji roditelji 2000. u Njemačkoj. Metalik crveni, bež interijer. :mljac: I stric mi je imao W123 300TD (karavan) - e to je bio auto... :beer:

om604 napisao:
ja kažem..ajnšlag :snf:

+1 :mrgreen:

Pon stu 24, 2014 7:52 pm
Mercedes fahrer

Ime: Kristijan
Godište: 1996
mi smo imali prije nekih 7-8god C220D elegance, 4 pod., centralno, alarm, mahagonij.. sve i svašta, lucasica reparirana 2 puta :mrgreen:, auto prodan prvome susjedu(duga priča), stoji ispred kuće zajedno sa C180, vozi se svakodnevno, ne vjerujem da ima manje od 400tkm trenutno, samo mu je klima falila i par konja, prelijepi auto..

C180 kupljen 2009, taj več iđe bolje :mrgreen: esprit, slaba oprema, nema se što puno kazati, iako auto nije u najboljem stanju, vozi solidno i ajnšlaguje bolje nego itijedan gradski auto, malo je sportskog duha pa traži gas :mrgreen: vozio sam sve i svašta, u ovome se osjećam kao bog za volanom (ok,V8 jeepovi automati su priča za sebe, to je nešto posebno)... a eto već skoro 10 god su mečke u obitelji pa eto, nastavlja se niz..

Danas se nalazim s jednom čovjekom u Solinu, prvi put ga vidim, izlazi iz (ženinog?) daewooa Lanos, nit dobar dan nit dobro veče, zatvara vrata širi ruke, ..."je*** ti sija san iz mercedesa(inače vozi okaša)u ovo govno sve me boli"....trebali smo ići nešto obaviti s autom, no kada je vidio moju parkiranu mečku iza kombia kaže on "daj idemo sa mercedesom neću ono govno vozit" :rotfl: :rotfl: :rotfl: sve sam rekao.-- :bye:

Uto stu 25, 2014 12:08 am
Mercedes ovisnik

Ime: Renato
Prezime: Ribarić
Godište: 1992
Moj auto: CLK270 CDI '05.
190E 2.2-16 (M111) '91.
Mislim da postoji već ova tema, ali je zaboravljena pa pozdravljam otvaranje ove... :bye:

Evo i moje priče o obiteljskim vozilicama, ispričavam se na dužini i činjenici da se velik dio teksta ne odnosi na Mercedes, odvojeni odlomak je o Mercedesu ako već nećete čitat o ostalim neinteresantnim vozilicama... :beer:

Odkad me sječanje služi, stari nije vozil Bog zna kakve skupe i atraktivne aute... Sječam se prve plave Lade 1100 i crvene Lade 1300, kupljene su nove i prodavane su sa cca. 100 tisuća kilometara. To su bili radni auti i 90% vremena je bila iza prikolica puna gajbi sa vinom ili sa telićem ili kravom koju je deda vozil na sajam ili u klaonicu... Lada ko Lada, potrošač, hrđa, brava na lijevoj strani volana i sve samo ne komfor i ljepota... :mrgreen:
Nakon crvene Lade, stari mijenja "ploču" i kupuje Opel Kadett GSi :!: Sječam se večeri prije nego ga je dopeljal kad mi je pričal kak sutra idemo po novi auto, bil sam nestrpljiv ko nikada, nikad taj auto nebum zaboravil, 200tinjak konja, hrapavo-promukli frizirani zvuk, digitalna instrument tabla, lijepo je ljepio u sjedalo, nekakva crna boja sa tamnoljubičastim preljevom, 17 colne mrežaste felge sa širokim šlapama i širokim poliranim rubom, ogroman spojler na gepeku... Bil sam zapanjen... :shock: ...tada, a da sad vidim takav auto skolutal bi očima i tiho promrmljal: "seljačina"... :roll: :mrgreen: Starom su gume bile preskupe pa je felge i gume prodal, a napenalil čeličane sa uskom gumom i flekavim ratkapama... Tad je oduševljenje oko Gesija (tak sam ga zval) splasnulo, mama ga je počesala uz ogradu, počel je trulit (iznenađujuće za Opela, jel? :bonks: ) pa smo ga prodali jednom čovcu koji živi par kilometara dalje i koji ga je kroz 3 mjeseca totaliziral (bukva je bila jača :mrgreen: )...
Paralelno uz Gesija, budući da nije imal čime vući priksu, za potrebe posla je stari imal VW Transportera T3, žutoga sa rotirkom, Žućo smo ga zvali, davno prije je dopeljan iz Švabije di je bil mobilni poštanski ured... Znam da je imal Webasto koje je bilo počupano, a rupa di se upuhival topli zrak je bila zatvorena drvenom klocnom koja je znala na grabama ponekad iskočit pa su mene redovito slali da ju vratim... Sječam se da ga je stari dal polimarit i polakirat (i ratkape je dal u žuto špricnut) i da je bil jako zadovoljan s njim... Nikad nebum zaboravil scenu jedne snježne zime kad je na povratku od dede i bake zapalil rotirku da mu se makne ekipa koja je slinila ispred pa da se može zalet u brdo, a zvuk rotirke dok se vrti ko mlinac za kavu... Često sam znal povuć šalter rotirke dok me nije gledal pa bi me redovito maznul po prstima... :mrgreen:

Nakon prodaje Opela, bili smo neko kraće vrijeme bez auta, tj. samo smo imali kombi... Još od vremena Ladi posjećivao nas je čovjek, vikendaš, koji je radil kao direktor Leda i kod nas si je, redovito svakog petka, kupovao vino. Stari je u tom periodu bez auta non-stop razmišljao kaj da kupi za osobne potrebe, taj čovjek je čuo da tata traži auto, a kak se pakirao u penziju i očekivao dobru otpremninu, planirao je uzet novi auto, a svoj prodat pa je starom ponudio svoj auto... Stari je sve tajio, nitko nije ništa znao, da bi jedne nedjeljne večeri Stanko, spomenuti vikendaš, došao kod nas sa svojim uvijek uglancanim crnim Mercedesom 190 sa nekakvih 120tak tisuća km i pitao jel ga možemo vratit u Zagreb... Nikom nije niš bilo jasno, stari se nasmijal, rekal radosnu vijest i vozili smo Stanka doma u Zagreb... Ako me sječanje dobro služi, platili smo ga 10 tisuća maraka i sječam se da smo na putu u Zagreb isprobali Mercedesa kolko ide i da je tata rekal da se vozimo 190... To je moment u kojem se rodila ljubav, oči su mi se sjajile ko krijesnice :!: Ostavili smo Stanka doma u centru i na prvom semaforu kaos: lik nam se ubaci u traku i kak je stari bio naviknut na Opelove ne-dobre kočnice nagazio po kočnici, Mečka se ukopa, a stara lupi glavom u tablu... :rotfl: Došli doma, a pred menom neprospavana noć, ujutro prije nego se bilo ko probudil se iskral iz kuće i otišal u garažu di sam dobra 4 sata hodal oko Mercedesa i ogledavao ga sa svih mogućih strana dok je istovremeno po cijelom selu bila potraga zamnom jer me nisu mogli nigdje nać... Nakon kaj su me našli i nakon kaj mi je guzica dobila porciju batina, stjerali su me u sobu di sam nacrtal Mercedesa sa šiberom koji me naprosto fasciniral. Taj crtež imam još i dan danas negdje u nekoj ladici... Sječam se da smo se spremali na more i večer prije puta je u vijestima bio lančani sudar na autoputu di je bila prikazana jedna 190tka sa totalno razvaljenim prednjim krajem. Stara p*zdi, plače i viče na starog kakav je to auto kupil, da ona nejde na more u tome, da je to lijes na kotačima i da ga nek proda... Nakon kaj sam se rasplakal na spomen prodaje Mercedesa i nakon kaj je stari urazumil staru, nikad nismo ni pomislili na prodaju Mercedesa. Ljubav prema Mercedesu od prvog dana je samo rasla i uvijek sam forsirao i navijao da idemo Mercedesom kad god je bilo postavljeno pitanje "S kojim autom idemo?". Stanko je kasnije nabavio novog Ford Mondea, nema puta da ne zaviri u garažu i ne provjeri 190tku, a tu ljubav prema Mercedesu je proširio na mene i starog. Godine su prolazile, vrijeme mojeg polaganja se bližilo, a nestrpljivost bila sve veća... Napokon polažem, a onda kaos: na korištenje dobivam VW Pola 1.0 iz 95. koji se u međuvremenu dotepal na dvorište za mamine potrebe. Mercedesa mi ispočetka nisu uopće davali jer je bio prejak, onda sam uspio nacimat starog da dobim s vremena na vrijeme Mercedesa, dijelil sam ga sa dedom, onda sam pokupil kaznu za prejak auto pa opet ostajem bez svoje tihe patnje, da bi saznal da je limit povećan na 80kW, točno onolko kolko ima Mercedes... Od tog dana Mercedesa koristim samo ja, deda se maknuo i počel dijelit sa starom Pola kojeg mu je stara prodala za simboličnu cijenu, a sebi prije godinu dana uzela novog Pola (a mogla je uzet W203 :bonks: )... Kak stari nije imal dvije police, a na jednu je bil osiguran kombi, Mercedes je stajal i dalje na Stanka, vozili smo ga na njegovo ime skoro 10 godina, a onda mi je stari sriktal 50% i prije 3 godine auto smo prenesli na mene -> sreći nije bilo kraja... Od tog dana počinje opsesija zvana auto: redovito glancanje i čišćenje, svako-malo kupovanje sitnica za auto, slučajno upoznam Filipa, skompamo se na temelju Mercedesa, veli mi za Forum, pa se registriram na Forum čime začarani krug i ovisnost o Mercedesu dobivaju sasvim novu (bolesnu) dimenziju...

Da se vratim još malo u prošlost, kak se starom već T3 doderal lagano, motala mu se u glavi ideja za kupnjom novog kombija... Opet nije znal kaj da kupi i opet u priču uletava Stanko koji mu diskretno za Božić pokloni privjesak od Mercedesa... 2 mjeseca kasnije dolazim iz škole doma, a na dvorištu kompletna familija okupljena oko Vita sa 115 tisuća km koji je, ako se ne varam, plaćen 10 000 €, oči su se opet krijesile... :mrgreen: Drugi dan je stari vodil mene i baku na probnu vožnju i sječam se da je osječaj bio ko da letimo naspram starog umornog T3... :mrgreen: T3 smo prodali nekakvih 6 mjeseci nakon kaj je Vito stigal i to jednom drugom vikendašu koji si ga je skroz preuredil u kampera... Imate temu o tom T3 na ovom linku, nažalost slika više nema, donedavno je bilo, čovjek je napravil čudo jedno... Vito je služil bez ikakvih problema i lagano je nakupil 200 tisuća km, bilo je ideja o zamjeni za W639 ili za Caddyija, ali budući da smo zadovoljni s njime, kompletno je polimaren prije 3 mjeseca i ne mislimo ga se riješit u skoro vrijeme...

Evo ovo je priča koju sam htio podjelit s vama, još jedanput se ispričavam na dužini i off-topicu... :oops: :beer: Još bi nadodal da se ljubav prema Mercedesu kod mene i starog tolko razbuktala da ne planiramo više niti jedan auto druge marke kupovat i nadamo se da budemo uspjeli u naumu da očistimo dvorište od ova 2 katastrofalna Folklorwagena... :bye:

Bolje biciklom u noćni provod nego Mercedesom na posao.

Uto stu 25, 2014 3:22 am
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes fahrer
Mercedes fahrer

Ime: Danijel
Godište: 1985
Tata, a zasto NE Porschea?
-pa eto, neznam, Mercedes je ipak Mercedes!

:rotfl:

Uto stu 25, 2014 10:59 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer

riba1992 napisao:
a mogla je uzet W203 :bonks: )
riba1992 napisao:
dobivam VW Pola 1.0 iz 95.

Novi pojam za frustraciju pored golfa: POLO :rotfl:

Kujko napisao:
Tata, a zasto NE Porschea?
-pa eto, neznam, Mercedes je ipak Mercedes!

:rotfl:

true that :beer: :mrgreen:

Uto stu 25, 2014 11:14 am
Mercedes štovatelj

Ime: Tomislav
Godište: 1978
Moj auto: W211 E220 CDI
ex. W124 300 TD
Kod mene je priča počela rano. Rođen sam´78. u Stuttgartu kao gastarbajtersko dijete i stari me je iz rodilišta dovezao u w116, i o tom sam autu slušao milijun puta, sve detalje, iako smo se dvije godine nakon toga vratili u RH i iako stari više nikad nije vozio Mercedesa, sjeme je u mojoj glavi ostalo zasađeno, jer je stari o tom autu uvijek pričao "drugačije", bez obzira što je kasnije isto vozio ok aute. Nakon hrpe godina i nakon što sam i sam promijenio nekoliko auta, uključujući i Passata, dva-tri Opela, novog P307, Mazdu.... , negdje sam slučajno pročitao nekakav tekst o W124 i njegovoj legendarnoj pouzdanosti, neuništivosti i tako. I tako sam došao na briljantnu ideju da prodam ženin auto (Fiestu sa 99000 km), njoj prebacim "moju" dotadašnju Vectru i za nešto veće novce koje dobijem za Fiestu kupim sebi W124. Putem do prodavača sam se još i dvoumio, jer je taj W124 bio tada 18 godina star, sa cca 500.000 km i 300td, ali kad sam ga vidio, sjeo u njega i provozao ga, kad sam vidio onu dugačku, ravnu haubu sa zvijezdom, kad sam osjetio udobost i taj jedan drugačiji osjećaj vožnje, to je bilo gotovo. Niti sam se s čovjekom bogzna cjenkao, niti pošteno pregledao auto(došao sam gotovo po mraku po njega), izbrojio sam lovu, sjeo i guštao tih 50 km do kuće. Naravno, kod kuće je bila konsternacija :smile: , jedino me je stari razumio i rekao da sam tada napokon kupio pravi auto. Vozio sam taj auto 1,5 godinu, grintao oko potrošnje i registracije, ali sam guštao u vožnji (bez laganja) od prvog do zadnjeg dana. Jbg, jednostavno je imao ono nešto što ja ne mogu objasniti. Međutim, nakon tih godinu i pol promijenile su se neke (prvenstveno financijske :x ) okolnosti, pa sam se morao riješiti jednog auta i prodao sam Merdju jer je to tada bilo najpametnije. U međuvremenu su financije malo nadošle, sada vozim jedan drugi auto koji je u prodaji i čim ga prodam, vjerovatno isti dan idem po Merdju, probat ću ovaj puta malo pametnije birat, doći makar po danu s nekim majstorom :smile: i ponovo si ispuniti želju.
P.S jedna zanimljivost, iako sam promijenio desetak raznih auta, uključujući i taj 16000 eura vrijedni novi Peugeot, nikad me nitko nije pitao za nijedan od njih, ali sam nekoliko puta čuo od nekih ljudi koji su me onako, napola iz viđenja poznavali, kad bi se upoznavali: "čekaj, ti živiš tamo i tamo i imao si onu 124-orku, jel tako?" :smile:

Sri stu 26, 2014 12:39 am
Mercedes entuzijast

Ime: Jurica
Godište: 1976
Moj auto: W124 E280
Odlične su mi ove priče :beer:

Moj životni put počeo je vožnjom iz rodilišta u ovom ljepotanu sa slike ispod (Rekord C kupe, 1967.g.):

Slika

Kako mi je otac mehaničar, od malena sam bio vezan za aute i stalno sam bio u garaži dok je stari radio na njima. No, 1989.g. je stari odlučio kupiti sebi jednu mečku, i kupio je W115 220D iz 1976. u groznom stanju (motor nije htio upaliti, udaren s boka, trul i uništen u svakom smislu), koju smo u narednih 6-7 mjeseci kompletno rastavili i obnovili do stanja novog. Ali doslovno je bio kao novi. Limarija od šasije do vanjskog lima složena, zaštićena. Novi set svih lajsni, nova maska hladnjaka, znak naprijed i natpis iza. Kupljeno u DE. Tapicirung, sicevi, tepisi, krov,...sve novo. Motor i getriba rastavljeni i odrađena komplet generalka. Ovjes također potpuno obnovljen. Izgledao je kao sa slike u mom avataru. Od opreme je mislim imao samo stražnje naslone za glavu :rotfl: , ali bio mi je tada najbolji i najljepši auto na svijetu :love: Sjećam se da je i pri maksimalnoj brzini od 145 km/h bio dovoljno tih da se moglo normalno voziti i razgovarati u njemu. A udobnost i neki poseban ugođaj u vožnji mi je i dan danas u glavi.

Ali, nakon manje od godinu dana morali smo ga prodati :nezna: Iste 1990. godine smo kompletno sređivali i prodali Rekorda. Više sam plakao za Rekordom, ali i za mečku sam pustio koju suzu. Ma evo i sad kad pišem ovo steglo me nešto.

U godinama nakon toga, vozili su se neki Opeli i Fordovi, ali mečke sam uvijek pomalo mjerkao ali su mi bile nedostižne. Iz nekog razloga više volim starije aute nego ove nove, pa sam tako pred desetak godina umalo kupio jednog Rekorda C kupea, ali je prodavač u zadnji čas odustao. Pred jedno pet godina, nekako je do mene dopro glas o kvaliteti i posebnosti W124 modela, pa sam ubrzo počeo mjerkati oglase i registrirao se na ovaj forum. Skupio sam neku lovu i čekao priliku. Vozim službeni auto, žena ima svoj, pa mi u tih 5 g. nije bila frka i potreba za autom. Početkom ove godine baš sam rekao ženi da odustajem od traženja jer ne mogu naći ono što želim, i da ću vjerojatno početi tražiti neki noviji Opel. A nije ni mjesec dana prošlo od toga i ugledam ja oglas za svoju 124-ku. Proces kupovine sam opisao u predstavljanju auta, a ostatak priče se tamo dopisuje kako se auto pomalo sređuje. Ono što tamo možda ne piše je da ću mečku voziti koliko god si to mogu priuštiti, jer mi je osjećaj u njoj neopisivo dobar 8) A i stari je ponosan, i drago mu je što sam si ga kupio. Makar meni ne priča puno, ali čujem kako se po kvartu hvali :mrgreen:

Sri stu 26, 2014 1:26 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damir
Godište: 1986
Moj auto: neki merc
Blago tebi. Imao si C kupea, a sad imaš šestaka w124. Neki ljudi imaju i para i ukusa 8)

MB 211 E320 'TRISTAN', 2002.g. -EX
MB 124 250D 'NORBERT', 1992.g. -EX
MB 126 280SE 'DIETRICH', 1981.g.
MB 221 S450 4MATIC 'VADER', 2007.g

Sri stu 26, 2014 3:28 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Mladen
Godište: 1991
Moj auto: Mercedes W140 S320
Evo da i ja svoj put opišem:

Bilo je to 1998.g. ja sam imao 7 godina i sječam se kao da je bilo jučer... stari je vozio forda taunusa benzinac tih auto kad odjednom dolazi on kući s posla i čujem ja ulazi u dvorište nešto "kla kla kla kla kla kla" ja onaki mali šta je to i brzo istrčim van kad ono W123 240D 1977.g. žute boje čekića hehehe LJUBAV NA PRVI POGLED, ja malo dijete sam odmah osjetio nešto prema tom znaku na haubi da se to opisat nemože... stari ju je dosta dugo imao, motor je bio lošiji i palio je na 24, na dva akumulatora i desilo se da mu je pukla bregasta, stari nabavi miniku w115 i prebaci motor iz nje u w123, napravi limariju i prešprica u crnu boju, kupio felge nesječam se sad točno ali 5 krakova i široke gume, ispod branika neki spojler i maska u crno ošpricana, bila je preeeedivna. i tako ja napunim nekih 13 godina i pita on mene koji cu ja auto vozit kad budem imao 18 sjećam se toga. ja kažem njemu 123-ojku naravno :mrgreen: , u to vrijeme je stric kupio w116 300D 1979.g. plave boje, ajme miline u obitelji, a brat od strine miniku hehehe, potom je stari svoj w123 prodao stricu kupio w210, a stric w116 parkirao da trune ...tu je kraj mome ranijem djetinstvu... stari je kupio taj W210 290 turbodiesel 1996.g. tamnoplavi elegance, i to je bila druga priča s njim sam se navozaaaaao uffff,.. u tom periodu sam ja navedeni w116 od strica uzeo i počeli smo ga slagat riješavali detaljno limariju mehaniku elektriku i unutrašnjost kupili još jednu w123 u ZG 300D radi motora i mjenjača tj.mehanike sve smo ja i on sami slagali.. uglavnom dok smo slagali w116 meni, vozili smo w210 i desio se jedan lijepi pothvat, ispadne mi prilika da kupim w126 300 D 1981.g. sive boje u Splitu, osjećaj koji sam imao dok sam ga vozio od Splita do Slavonskog Broda se riječima nemože opisat :mrgreen: , koristio sam ju dvije godine i bila je i više nego savršena i nikad me nije ostavila, dvije stvari u sjećanju na nju je ta da sam sletio kad je bio snijeg ali sam se uspio izgurat, ljudi mi pomogli gurat nazad na cestu i sjećam se da je jedan čovjek koji je došao pomoć rekao "jel nisi moga nać veći auto za guranje" heheh i druga stvar s njom sam išao na upoznavanje sadašnje žene :mrgreen: kada sam počeo koristit w116 prodao sam w126 i onda mi ispadne prilika da w116 mjenjam za w140 320 koji imam trenutno, i za mene nepostoji nijedna druga marka u srcu osim Mercedesa od onog trenutka kad sam imao 7 godina kad je stari u dvorište uterao prvi put w123 i onaj zvuk čekićanja kla kla kla kla :mrgreen: to je sudbina, jer ko zna da je neki drugi tada kupio šta bi bilo? :roll: a meni je drago da je to bio Mercedes-Benz

Pet stu 28, 2014 12:19 am
Mercedes fahrer

o da, sječam se ovoga; stojim vani ispred jednog servisa, ulazi neka mečka od 5 metara, a na c-stupu stoji oznaka V12, a ne čuješ ga da radi :shock: radilo se o W140

Pet stu 28, 2014 11:04 am
Mercedes ovisnik

Ime: Hrvoje
Godište: 1980
Moj auto: W211 220CDI, W124 250D,w126 300SE
Vrijeme leti,nekako mi je ža šta je sve manje i manje ovih starijih mečki na cesti,bilo ih je prije 5-6 godina na sve strane a danas tu i tamo koja izleti iako su mnoge u lošem stanju....... :beer:

Pet stu 28, 2014 11:50 am
Mercedes ovisnik

Ime: Hrvoje
Godište: 1980
Moj auto: W211 220CDI, W124 250D,w126 300SE
Vrijeme leti,nekako mi je ža šta je sve manje i manje ovih starijih mečki na cesti,bilo ih je prije 5-6 godina na sve strane a danas tu i tamo koja izleti iako su mnoge u lošem stanju....... :beer:

Pet stu 28, 2014 11:50 am
Mercedes fahrer

Beks, viruj mi da sam jednog dana vidia 7 komada 140-ki u Splitu, sve u roku 2-3h

Pet stu 28, 2014 2:50 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće