Sada je Ned ožu 29, 2020 4:50 pm

Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Situacija sa zakonom i " tehnicki neispravnim vozilom " 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Dražen
Prezime: Maskaljević
Godište: 1989
Moj auto: Ford Focus 2.0 (Automatic), W210 T320CDI (Automatic), W124 E280
Jaska napisao:
Ima logike ali je kod nas sve rupa u zakonu. Znaci centar za vozila je poslao clanke po kojima po zakonu autu vrijedi teh i osiguranje tekuci mjesec ali ti zakoni nikad nisu tsigli do MUP-a pa prema tome murija dere kazne ne drzeci se zakona koji je donjela sama drzava.

Pa i kod nas je rupa i idiotizma u zakonu. Evo jedan primjer, znači kupiš novi auto ideš na tehnički, uzmeš osiguranje regu i miran si 2god sa tehničkim samo osiguranje i regu plaćaš i to je OK, e sad npr kupiš recimo novi teretni Sprinter u uradiš sve to kao i za auto, samo da ovo kažem teretna vozila imaju redovni tehnički pregled koji se radi svake god kad ga treba regat, ima šestomjesečni pregled na koji mora ić 6mjeseci nakon redovne registracije i za teretna vozila starija od 20god ima preventivni tromjesečni pregled znači svaka 3mjeseca se mora pojavit na tehničkom, znači ovako ide redovni-šestomjesečni-redovni i tako u krug, za 20+god redovni-preventivni tromjesečni-šestomjesečni-preventivni tromjesečni-redovni i tako u krug. E da se vratim novom sprinteru znači uradiš sve ga regaš i dobiješ table i koje kakve dozvole i sa njime si miran 2god sa tehničkim, ALI samo ovim redovnim i dalje moraš na šestomjesečni svakih 6mjeseci, Razlike između redovnih i 6.mj i 3.mj je da sve isto gleda samo se ne vrši ekotest na 6.mj i 3.mj i duplo je manje košta. i to vrijedi za sva teretna vozila tj. N1, N2, N3 kategorija i za M2 i M3 tj miniautobus i autobus.
je*** je posao na tehničkom, svaki dan se boriš sa koje kakvim budala i njihovim još luđim prohtjevima, svi misle da su pametni i znaju bolje od, a da ne pričam apsurdu papirologiju glupave majmune koje donose zakone o tehničkom ispravnošću, a nisu nikad kročili u stanicu. Do imbecilnih inspekcija za nadzor stanica koje te tuše o glupostima i prijete kaznama zbog gluposti kao žašto nisi prvo provjerio podatke vozila izvan stanice pa onda tek pregledo tehničku ispravnost, a ne prvo preglo teh. ispravnost pa podatke jer vani možda zvijezda upekla +40C ili kiša pada...

Sri stu 28, 2012 6:24 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Adam
Godište: 1977
Moj auto: Mercedes w204, c200 kompressor LPG, Avantgarde, automatik, 2007.,
Hyundai I40 SW 2017. (ženin)
Maske napisao:
Neznam kako u Hrvatskoj, ali vjerovatno slično kao i u BiH. Nemojte miješat Osiguranje, Tehnički i Registraciju.
Kao prvo Osiguranja ne bih smjela osigurat vozila bez prvo obavljenog tehničkog pregleda zbog nekoliko razloga: Nezna da li je to vozilo ispravno, ne znaju se karakteristike vozila (možda je mijenjanj broj sjedišta, veličina ili vrsta motora, na teretnim nosivost itd.) Nezna se vlasnik vozila jer je možda promijenjen vlasnik, a zaboravito je to spomenit. Tehnički pregled vrijedi 30dana i u tome roku se mora uzet osiguranje i registrirat vozilo, tko vam može garantirat da će vaše vozilo bit tehnički ispravno nakon 6,7,8 mjeseci, zato i postoji vanredni Teh. pregled na koji Vas upućuje Policija ako posumlja da Vam vozilo nije ispravno. Registracija vrijedi god dana i u toj godini vlasnik se mora pobrinit da mu je vozilo stalno ispravno zbog sigurnosti u prometu i zbog čeg se naš balkansi mentalitet više brine je kazna od Policije tj. da pademo na vanrednom pregledu. E sad pošto ipak i kod vas u RH i u nas u BiH izdaju police osiguranja bez tehničkog (jer tim velikim igračima nitko ništa ne gleda niti smije gledat) i isteko ti onaj datum na prometnoj znači da si osiguran, ali i dalje ne registriran i policija ti ima puno pravo oderat kaznu i ako napraviš prometnu nesreću u tom slučaju dobijaš kaznu, za uzrokovanje prometne nesreće (ako si je ti prouzročio) kaznu za ne registrovano vozilo, ali osiguranje snosi štetu onom kojeg si oštetio.

U Hrvatskoj prvo moraš platiti osiguranje, a onda ideš na tehnički.

Sri stu 28, 2012 10:35 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail Web stranica
Mercedes štovatelj

Ime: zlatko
Godište: 0
Moj auto: mercedes benz w203 c200 kompressor
sinko napisao:
Ovo za tehnicki mnogi tumace razlicito, policija jedno sudstvo drugo pa cu zalijepiti tekst sto ga sa jednog foruma covijek stavio.
Inace ako se je sto mijenjalo rado bi volio saznati i tocno na koji se clanak to poziva.

Cisto radi informiranja ovo stavljam tu........

"PREDMET: Rok važenja tehničkog pregleda vozila

Dopisom Centra za vozila Hrvatske I/2, broj: 684-1/98 od 13. svibnja 1998. godine stanice su obavještene o novom načinu pisanja datuma do kada vrijedi valjanost tehničkog pregleda. Prema navedenoj uputi stanice su datum počele upisivati na način: dan-mjesec-godina, a ne kao do tada samo: mjesec-godina. Navedena izmjena napravljena je u svrhu ravnomjernijeg dolaženja vozila u stanicu tijekom cijelog tekućeg mjeseca, a ne kao što je bilo do tada da se u stanicama stvara velika gužva tijekom nekoliko zadnjih dana tekućeg mjeseca, a ostale dane stanica je uglavnom bila prazna...."

Novi zakon izašao je 2008. god. i još od tada nekoliko izmjena tog zakona, zato zaboravite tumačenje starog zakona od 1998. godine.

Čl.238. zakona propisuje registraciju mot. vozila i upravo zbog nedorečenosti i svakakvog tumačenja počeli su u stanicama za teh. pregled upisivati i dan, a ne kao prije samo mjesec i godinu. Ako unutar mjesec dana po isteku prometne dozvole obaviš produljenje registracije, retroaktivno ti upisuju početak valjanosti prometne od onog dana kada ti je istekla. Tako je i sa policom osiguranja (oni u polici upisuju i sat i minutu valjanosti-znači još su precizniji).

Znači prometna dozvola vrijedi ti do onog dana do kada ti je stanica za TP upisala valjanost i trebao bi se potruditi nekoliko dana prije isteka prometne obaviti produljenje. To što smo mi uvijek najpametnije ovce i čekamo zadnji dan pa tek onda idemo na tehnički, riskiramo kazne i stvarmo si probleme.

Eh da, samo da se nadovežem još i na ono "pitao policajca"! Nisu policajci pravnici i ne uzimajte si za gotovo sve što oni kažu, jer da jesu bili bi odvjetnici i bolje bi zarađivali.

Čet stu 29, 2012 10:47 am
Mercedes fahrer

pacman napisao:
Novi zakon izašao je 2008. god. i još od tada nekoliko izmjena tog zakona, zato zaboravite tumačenje starog zakona od 1998. godine.

Čl.238. zakona propisuje registraciju mot. vozila i upravo zbog nedorečenosti i svakakvog tumačenja počeli su u stanicama za teh. pregled upisivati i dan, a ne kao prije samo mjesec i godinu. Ako unutar mjesec dana po isteku prometne dozvole obaviš produljenje registracije, retroaktivno ti upisuju početak valjanosti prometne od onog dana kada ti je istekla. Tako je i sa policom osiguranja (oni u polici upisuju i sat i minutu valjanosti-znači još su precizniji).

Znači prometna dozvola vrijedi ti do onog dana do kada ti je stanica za TP upisala valjanost i trebao bi se potruditi nekoliko dana prije isteka prometne obaviti produljenje. To što smo mi uvijek najpametnije ovce i čekamo zadnji dan pa tek onda idemo na tehnički, riskiramo kazne i stvarmo si probleme.

Eh da, samo da se nadovežem još i na ono "pitao policajca"! Nisu policajci pravnici i ne uzimajte si za gotovo sve što oni kažu, jer da jesu bili bi odvjetnici i bolje bi zarađivali.

Ko što rekoh... A što se tiče policajaca moj frend ima dva auta, golfa i forda i zaustavio ga policajac dok je vozio golf i on umjestop prometne od golfa da prometnu od forda i policajac gleda, kaže sve ok, hvala doviđenja. Ne bi frend ni skužio da je dao krivu prometnu da ga nije stari pitao gdje je prometna od forda.
hoću reći da oni nekad ništa ne kuže, a nekad te zezaju za banalne stvari, sve ovisi o osobi na koju naletiš...

Čet stu 29, 2012 12:17 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Tedi
Godište: 1984
Moj auto: W168 A 170 CDI Classic (2001) W140 S class 350 TD (1995)
W211 320 CDI
Uglavnom, covjek je imao srecu jer nije primjetio gresku i vrlo vjerovatno bi mu dao do znanja da je u prekrsaju i sigurno bi dobio prekrsajnu kaznu.Ja sam se mjesecima vozio s krivo upisanim registracijskim brojem u zelenom kartonu, prosao sam puno puta granicu cak i Sloveniju za koju govore da je ostra po pitanju vozaca pa nikom nista. No jednom je policajac na Bih granici pogledao i skuzio gresku no srecom bio je dobar i objasnio mi problem i vratio me je jer cak sam mogao i kaznu dobiti. Ne mogu reci da nije moja krivica jer imam svoje oci i mogao sam provjeriti jel sve tocno napisano no eto prikrala se glupa greskica osobi koja mi je izdavala zeleni karton.

Isto tako sam dva puta dobio kaznu za osobnu kraj kuce (do 50 metara od kuce niste obavezni nositi osobnu) i receno mi je da drugi put nosim sa sobom i da kaznu NECU dobiti pa nakon 2 mjeseca ili tri ta bi kazna dosla..Ima svega, neki su policajci cool neki su zasluzili batine i to dobre..

No uglavnom da je policajac primjetio sigurno bi dao do znanja i tocka..

Čet stu 29, 2012 2:45 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes entuzijast

Ime: danijel
Prezime: dane
evo pa da dodam novi link vezano uz temu:

http://www.legalis.hr/forum/showthread. ... g-pregleda

http://www.legalis.hr/forum/showthread. ... pomo%C4%87

Sri ožu 27, 2013 1:53 pm
Mercedes fahrer

"Vaša supruga nije ni bila u prekršaju a nitko vam ne može pomoći. Ako vam tih 700 kuna nije problem platiti - platite jer u protivnom vam slijedi ispravljanje krive Drine i rat s vjetrenjačama."
I na kraju se sve svede na to da se auto registrira na dan kad istječe tehnički, tj. onaj koji piše u prometnoj, kao sto sam rekao i na početku ove teme...

Sri ožu 27, 2013 6:51 pm
Mercedes ovisnik

Ime: nikola
Godište: 1985
Moj auto: w140 Genscher, c126 500 SEC
CL 500, w211 AMG optik, A klasa, CLK cabrio..
a mene zanima ako mi se auto baš čuje prejako kao da padaju bombe, oće mi skunut tablice? znam da neće samo pitam

Čet ožu 28, 2013 12:20 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes entuzijast

ady77 napisao:
"Vaša supruga nije ni bila u prekršaju a nitko vam ne može pomoći. Ako vam tih 700 kuna nije problem platiti - platite jer u protivnom vam slijedi ispravljanje krive Drine i rat s vjetrenjačama."
I na kraju se sve svede na to da se auto registrira na dan kad istječe tehnički, tj. onaj koji piše u prometnoj, kao sto sam rekao i na početku ove teme...

Gle ako imas 700kn za rizik pokusaj pa javi kako prosla avantura :shock:

Čet ožu 28, 2013 8:23 am
Mercedes fahrer

Meni je tu sve jasno, treba auto regati najkasnije na dAn kad ti ističe tehnički, sve ostalo je banana...

Čet ožu 28, 2013 3:11 pm
Mercedes entuzijast

Ime: marko
Godište: 1967
Samo jedna svježa informacija. Čovjek zatamnio na autu sva stakla osim prednjeg. Policija ga zaustavila i odvela na izvanredni tehnički pregled koji naravno nije prošao. Čini mi se da je rekao da je samo taj tehnički platio 700HRK.

Čet ožu 28, 2013 6:10 pm
Mercedes fahrer

Ako je zatamnio i prednja bočna nije čudo. ..

Čet ožu 28, 2013 7:48 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Lovro
Prezime: Putar
Godište: 1990
Moj auto: Audi A4
1.9 TDI
Audi A1
1.4 TFSI
neprezaljeni moj hrđo :(
evo iz osbnog iskustva... kazna za vožnju sa neregistriranim autom makar imas policu koja vrijedi 700 kn, auto smije biti garazniran maks 15 dana od isteka registracije ali NESMIJES na cestu jer polica ne vrijedi bez važečeg tehinčkog. ako u roku od 15 dana od isteka ne produzis ili odjavis kazna je bila 800 kn sada neznam koliko je 1.3. i ako ti nije napisao nista taj tren onda nije vjerovatno skuzio.

Sri tra 03, 2013 6:25 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes entuzijast

Loks1990 napisao:
evo iz osbnog iskustva... kazna za vožnju sa neregistriranim autom makar imas policu koja vrijedi 700 kn, auto smije biti garazniran maks 15 dana od isteka registracije ali NESMIJES na cestu jer polica ne vrijedi bez važečeg tehinčkog. ako u roku od 15 dana od isteka ne produzis ili odjavis kazna je bila 800 kn sada neznam koliko je 1.3. i ako ti nije napisao nista taj tren onda nije vjerovatno skuzio.

I kako si prošo?

Sri tra 03, 2013 8:41 pm
Mercedes fahrer

sinko napisao:
I kako si prošo?

Kako sam ja skužio ili je platio 700 kuna ili ce ih platiti jer ga je murija zaustavila...

Zadnja izmjena: ady77; Sri tra 03, 2013 8:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Sri tra 03, 2013 8:48 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće