Sada je Sub pro 05, 2020 5:13 am

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Iskustva oko potrošnje - W164 ML 280/320 CDI 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Bane
Godište: 1983
Moj auto: W124 200D
W124 220TE
Pozdrav svima.

Iako neizmerno uživam u mom drugom W124, već neko vreme tražim još jedan auto koji bi bio malo više okrenut ka putovanjima na duže relacije. Treba mi auto sa više mesta (najradije karavan, ali ne mora), dizel, razumo brz, ali ne planiram nikakvo trkanje. Često vozimo bebu, tako da mi više treba nešto prostrano i bezbedno što može da potegne za neko preticanje i to je to.

Dobio sam priliku da vrlo jeftino kupim W164 ML 280 CDI sa relativno malom kilometražom (oko 160.000 km) i redovnim održavanjem. Svestan sam najčešćih kvarova, posao mi pruža dosta takvih informacija. Moguće je da ću ga čipovati (zaista kvalitetni fajlovi, imam vrlo siguran i profesionalan izvor i dobro sam upućen u tu industriju) i neću vaditi DPF.

Moram priznati da mi je prvi izbor bio W211 CDI facelift (2006-2009), skoro bilo koji motor iz ove generacije, ali je ovaj ML uleteo baš jeftino i, kako se sada čini, u baš je dobrom stanju.

Svestan sam da ML košta više kada su popravke u pitanju i svestan sam da troši više. Pitanje je koliko troši više.

Najčešće će biti vožen na otvorenom, po autoputu ili po regionalnim putevima, mnogo manje po gradu, jer je drugi auto za to, mada može da se desi, posebno zimi.

Ono što me zanima je potrošnja pri stabilnim brzinama. Znam da to ne treba da bude primarna stvar na takvom automobilu - i nije - ali može da napravi značajnu razliku na čestom putu od nekoliko hiljada kilometara.

Zamolio bih vas da mi napišete vaša iskustva sa realnom potrošnjom pri sledećim brzinama za vaše 280 CDI ili 320 CDI i da li su čipovani ili ne:

-Regionalni put 80-90km/h
-Autoput 110km/h
-Autoput 120km/h
-Autoput 130km/h
-Autoput 140km/h

Znam da su ovo male razlike u brzini za autoput, ali tu negde aerodinamika i težina počinju da prave veću razliku u potrošnji.

Hvala unapred i javite ako mislite da mogu ja kako da pomognem nekome.

Čet srp 09, 2020 9:42 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
w164 320 cdi 2007, 155km/h tempomat 12L. Gradska isto 12, ali mali grad, 20-30k ljudi, ne Zagreb, tamo bi vjerojatno bilo 13-14. Otvorena cesta 80-110km/h 10-10,5 - ako ga malo stisneš ide do 11, ako ćeš uvijek laganije može pasti deci, dva ispod 10. Manje brzine za autocestu ne znam jer ih ne vozim :mrgreen:

edit: sad tek vidim da je upit iz sedmog mjeseca.. :bonks:

Sub ruj 12, 2020 12:28 am
Mercedes ovisnik

Ime: Nermin
Godište: 1973
Moj auto: C220 T model 2006 god , prodan
C200 limuzina 2012 god
Lijep pozdravevo jedan mali video https://youtu.be/9mXI-NFJZIU a možeš ga i pitati preko youtube šta te još zanima sretno

Sub ruj 12, 2020 6:21 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ]