Sada je Sri kol 21, 2019 12:11 pm

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
R klasa 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ivo
Godište: 1985
Pozdrav ekipa još jednom.

Uglavnom, glavni razlog pristupanja forumu je moj interes za R klasom. U potrazi sam za vozilom koje ima 7 sjedala, a ruku na srce R je jedan od monovolumena koji bolje izgledaju - ako uopće monovolumeni mogu dobro izgledati :lol:

Uglavnom, bilo bi odlično ako bi koji trenutni vlasnik mogao opisati iskustva sa svojim. Ponuda na njuškalu je šarolika, osobno preferiram benzinac naspram dizela što zbog relativno male kilometraže koju radim godišnje, što zbog laički pretpostavljam jednostavnosti eventualnog popravka naspram dizela...

Koliko sam primjetio boljka je u eventualnom servisu zračnog ovjesa, ali to je ionako opcija na nekim modelima i standard na R500? Na koje bi još stvari eventualno trebalo pripaziti s obzirom da ciljam na auto oko 5 godina starosti?

Hvala i pozdrav!

Uto srp 28, 2015 11:59 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Adis
Godište: 1976
Moj auto: B200 CDI 2008
ML55 AMG 2002
Hmmm...
I toliko druže o R klasi na ovom forumu
Da je kojim slučajem C ili E, ne bi mogao da upratiš postove.

Postavi koju sliku za nas manjinu ako ga uzmeš :beer:

Sri srp 29, 2015 6:14 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes štovatelj

Ime: Ivo
Godište: 1985
Nadao sam se da je bar kojem serviseru s foruma prošao kroz ruke pa da zna što se može očekivati od takvog vozila, ali dobro :) Možda netko ipak udijeli kakav savjet :)

Sri srp 29, 2015 6:19 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
Ako već kupuješ takav auto star 5 godina znači da košta pristojnu sumu novaca, a ako već trebaš 7 sjedala pogledaj si GL-a, ako te takav tip auta zanima. To su još relativno novi auti i po pravilu nebi trebalo biti problema dok god je redovno održavan. Pri kupnji posjetit ovlašteni servis i napraviti detaljan pregled auta

Sri srp 29, 2015 6:57 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1974
Moj auto: W251 R500 4matic
Evo da podijelim neke dojmove o R klasi.
Vozim taj automobil godinu dana, model R500 4MATIC sa 6 sjedala.
Potrošnja: kombinirano 13 litara, gradska vožnja minimalno 16 litara, autoput 13 litara pri brzini 150km/h, međumjesna lokalna vožnja 11 litara pri prosječnoj brzini 70 km/h. Sve navedeno je maksimalno štedljiva i penzionerska vožnja. Svaka malo agresivnija vožnja jako povećava potrošnju.
Radim malo kilometara pa mi nije bio problem tenkiranje, ali ipak se raspitujem i planiram ugraditi plin.
Krenuo sam s potrošnjom jer vjerujem da Vas to najviše zanima.
Što se tiče komfora i udobnosti i voznih osobina, nikada se nisam vozio u udobnijem i luksuznijem automobilu. Bez obzira na veliku masu i dimenzije automobila, vožnja je vrlo jednostavna.
Zadnji red sjedala je preklopiv i tada prtljažnik ima dosta prostora, međutim kada je treći red sjedala u upotrebi, prtljažnik je minimalan. Ja imam nosače i korpu na krovu, ali kako nije stalno namješteno, dogodi se da mi nedostaje prostora kada idemo u veću nabavku.
Mjesta za sjedenje ima jako puno, čak i u trećem redu. Vozio sam u trećem redu od Đakova do Zagreba i nazad čovjeka od 187 cm i nije imao nikakvih primjedbi na skučenost. Jedino što je taj zadnji red zapravo pomoćni pa su sjedala okomita i nemaju mogućnost nikakvog podešavanja.
Automobil ima hrpu opreme. Meni se sviđa vožnja bez ključa, a najviše klima koju svako sebi sam podešava jer ima 4 zone. Mojoj supruzi se najviše sviđa što ima i grijana sjedala u drugom redu jer je tamo smještena zbog djece. :smile:
Automobil sam kupio s jednim kvarom, koji sam sanirao u ovlaštenom servisu. Promijenili su mi senzor radilice, to sam platio 1300 kuna i od tada nikakvog kvara.
Iako mi je prethodni vlasnik rekao da je servisirao zračni ovjes, mislim da ću morati na kontrolu. Nakon svakog zaustavljanja zadnji kraj se spusti i to više lijeva strana od desne pa mislim da tu nešto nije uredu.
Eto toliko, ako imate neko pitanje, slobodno pitajte.

Sub kol 29, 2015 5:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Adis
Godište: 1976
Moj auto: B200 CDI 2008
ML55 AMG 2002
Ja jedino mogu da ti pohvalim KOBILU :beer:

Pon kol 31, 2015 4:50 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ]