Sada je Uto ruj 17, 2019 10:22 am

Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Koliko je CLS skup za odrzavanje? 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Mercero
Godište: 1976
Moj auto: Mercedes CLS
Koliko je CLS star 5 godina skup za odrzavanje?

Pretpostavljam da malo koji servis ima njegove dijelove na lageru pa je li to znaci da i kod popravaka trebamo cekati dok dio ne dodje?

Mislim na model 350.

Hvala!

Uto lip 20, 2017 6:49 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
Ispod lima je E klasa, motor, kočnice, ovjes....

Nemoj ga smotati oko stupa i sve 5

Uto lip 20, 2017 7:32 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1985
Moj auto: W211
Neno2 napisao:
Ispod lima je E klasa, motor, kočnice, ovjes....

Nemoj ga smotati oko stupa i sve 5

Iako je sve isto. Pogotovo motor kao u e 350, ipak mislim da je cls skuplji za odrzavati jer je auto rijetko i baca na luksuz.

Sri lip 21, 2017 3:35 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
Model 350? Koji, dizel ili benzinac? Šta znači održavanje, zamjena ulja i filtera ili reparacija turbine? Tvoje pitanje je nedorečeno i takvom je nemoguće pružiti kvalitetan odgovor.

Ako kupuješ auto od 50 tisuća eura, nećeš gledati košta li nešto 2000kn ili 1000kn da ušparaš malo jer je to idiotizam, stvaljaš ono što treba.

Što se tiče dijelova na lageru, nikada nisam čuo da je to za išta relevantna stavka. Šta ima ima, šta nema naruči se pa dođe za 2 dana. Isto kao i za svaki drugi auto.

I nemoj računati da dijelovi koštaju kao za E klasu jer da koštaju kao za E klasu onda bi se auto zvao E klasa, a ne CLS. Svatko tko misli suprotno živi u zabludi. Nešto je isto, ali razlike postoje jer se ovaj auto percipira kao viša klasa od E.

Uostalom, pregledaj u "naši auti" koliko takvih i sličnih auta na forumu ima (vjerojatno 2,3) i pošalji poruke vlasnicima sa direktnim pitanjima a ne ovim što nas pitaš jer svatko može doći i bacati cifre iz vedra neba, ne treba biti pametan za to.

Sri lip 21, 2017 4:03 pm
Mercedes ovisnik

"Ako kupuješ auto od 50 tisuća eura, nećeš gledati košta li nešto 2000kn ili 1000kn da ušparaš malo jer je to idiotizam, stvaljaš ono što treba."

Vtx ti kao da ne živiš u RH :rotfl: pa moj susjed vozi F10 530d i lije u nju plavi iz kante da ne spominjem nankang gume i braking ploćice :banghead:

Inače diskovi, ovjes , filteri sve su isti kataloški brojevi i cijena sat rada u ovlaštenom je ista i za A i S klasu.

Sri lip 21, 2017 9:27 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Valentin
Godište: 1994
Moj auto: Mercedes w210 E320 CDI
Neno2 napisao:
"Ako kupuješ auto od 50 tisuća eura, nećeš gledati košta li nešto 2000kn ili 1000kn da ušparaš malo jer je to idiotizam, stvaljaš ono što treba."

Vtx ti kao da ne živiš u RH :rotfl: pa moj susjed vozi F10 530d i lije u nju plavi iz kante da ne spominjem nankang gume i braking ploćice :banghead:

Ja govorim o normalnim ljudima, ne o maloumnim idiotima (isprike ako nekoga vrijeđam, ali to je činjenica).

Čet lip 22, 2017 12:27 am
Mercedes ovisnik

Vtx slažem se, ali ja i ti izgleda nismo normalni :mrgreen:

Pet lip 23, 2017 10:01 am
Mercedes štovatelj

Ime: Dani
Godište: 1991
Moj auto: Mercedes-Benz W124
Mercedes-Benz W210
Neno2 napisao:

Inače diskovi, ovjes , filteri sve su isti kataloški brojevi i cijena sat rada u ovlaštenom je ista i za A i S klasu.

Moram malo da odem van teme, pa ću se vratiti :)
Pozdravi susjeda kada bude na BMW F10 mijenjao dizne (u najmanju ruku) ;)
To mora da je neki izuzetan "stručnjak". Ako neko kupi relativno novo auto od cca 20.000 eura, smiješno je da se štedi na nekim sitnicama i bespotrebnim stvarima. Ne znam kakva je to ušteda, osim samo trenutna, kada će kroz duži period napraviti više štete, nego koristi. Ili je to logika "ko ga je*e, svako će se auto prodavati, daj da zaje*bem onog ko ga kupi".

Slažem se sa kolegama da je CLS i E klasa dosta slična. Što se tiče redovnih servisa, ne vjerujem da ima neka veća razlika u cijeni održavanja, ako ćeš održavati auto u normalnim servisima.
Moram priznati da sam jako malo novijih CLS vidio do sada (godište za koje ti pitaš) u BiH. Ne znam kakvo je stanje u RH, vjerovatno slično.
PS: Samo nemoj kupovati auto od ovakvih vlasnika kao što je ovaj od F10 :)

Sub lip 24, 2017 2:41 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ]