Sada je Uto ruj 17, 2019 11:09 am

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
IR daljinsko otključavanje - kodiranje 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Molio bih ako netko zna kako kodirati IR sklop. Naime, nabavio sam rabljeni ključ s jednim gumbom jer su mi u benc elektronici rekli da ne mogu nabaviti elektroniku za izraditi rezervni ključ, ali mogu isprogramirati ako nađem rabljeni od drugog mercedesa, bitno da je ispravan IR daljinski s jednim gumbom sa svom elektronikom unutra. Nisu rekli da postoje različite generacije (njihovo pojašnjene) i da neće moći IR dio isprogramirati.

Daljinski koji sam nabavio je po svemu isti, samo je ključ uži od onog koji ide u moj CL 500 iz 1996., isprogramirali su čip, odnio sam bravaru da mi napravi ključ tj. u zamjensko kućište s "praznim" ključem kojeg je obradio smo stavili čip. Za sada funkcionira, ali imam polovično rješenje, što nisam očekivao kada sam računao isplati li mi se ova "avantura". Da su mi rekli za IR dio tj. da treba biti točno određeni serijski broj/tip ključa potrudio bih se pronaći takav, ako ne bih našao otišao bih u emil frey i naručio original ključ. Jer su ovi u benc elektr. uzeli 300kn za programiranje čipa koji sam im ja donio što smatram sve samo ne fer cijenom, ali sam pristao jer sam već potrošio 300kn na rabljeni ključ pa da ne bacim tu lovu u vjetar. da su riješili i IR rekao bih ok sve 5.

Ako netko zna može li se jednostavno riješiti IR programiranje molio bih info. Znam da postoji resync metoda, za S klasu 1996 sam pronašao da treba usmjeriiti daljinski u IR prijamnik u retrovizoru i dva puta pritisnuti gumb na daljinskom, nakon toga u roku 30 sekundi staviti ključ u bravu i okrenuti u položaj br.2. Ali to je za već programirani ključ za taj auto ako je potreban resync. Ne bih probavao taj postupak sa ovom "zamjenskom" elektronikom koja je programirana za neki drugi auto da ne bi nešto auto krivo sinkronizirao prema tim kodovima od drugog auta pa imam s..nje :smile:

Ako ima kakav način recite, a ako ne barem imam funkcionalan rezervni ključ s kojim mogu otvorit ručno i upalit auto.

Jesam malo na dugačko raspisao ali možda se netko od kolega forumaša nađe u istoj situaciji pa da ne prođe kao ja. :bye:

Ned lip 11, 2017 11:21 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Čini se da nema nitko od forumaša rješenje, može admin brisati temu. :topicclosed:

Pon lip 12, 2017 6:22 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ]