Sada je Uto ruj 17, 2019 11:05 am

Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Original D2R xenon lampe vs kineska zamjena (za CL500 1996.) 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Kresimir
Godište: 1982
Moj auto: CL 500
'96 godište
Neki dan mi je jedna žarulja kratkotrajno prestala radit, i tako opet prilikom sljedeće vožnje, vjerojatno nakon prelaska rupa i hupsera. Sad radi ali mi je to indikacija da počnem razmišljat o kupnji novih ako jedna krepa. Pronašao sam da kad se mijenja najbolje obje zamijenit. Ispravite me ili potvrdite ovu tezu. Zato me zanimaju iskustva forumaša.

Dakle radi se o faru bez leće na CL500 1996. godište. Unutra su original osram xenon lampe D2R oznaka. (D2S sam pronašao info da su to za farove s lećom, a D2R da idu u mercedes i volvo starije aute sa xenon farovima bez leće, razlika u tome što d2r ima sjenilo na žarulji, ako bi se d2s stavio ne bi bio pravilan snop svjetla). Molim demantij ili potvrdu ove info.

Zanimaju me vaša iskustva sa zamjenskima (kineske sa ebay-a ili iz metroa isl. kod nas). Puno su jeftinije, da li su značajno lošije i ako da po čemu - kraći vijek trajanja, slabije svjetlo, nešto treće...

Također temperatura svjetla, original je 4300K ako se ne varam, zamjenskih ima i sa 5, 6, 8 10 čak 12 tisuća kelvina. Mislim da je je sve iznad 6000K loše svjetlo tj loš intenzitet i "pokrivanje" površine, više za šminku. Nisam imao prilike vozit se noću u autu s jednom, drugom ili trećom varijantom pa ne znam kakva je realno situacija.

Molim vaša iskustva, mišljenja po gore navedenim pitanjima. Dakle glavna dilema zamjenske da ili ne i kod zamjenskih (ako dolaze u obzir) koja temperatura boje.

Znam da su svi doma, sad dok se probavlja šunka i jaja, potrošite malo kalorija neka prstići rade :mrgreen: :beer:

Ned tra 16, 2017 12:51 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Dražen
Godište: 1971
Moj auto: C 220 CDI W 204 Avantgarde, 2012.
Tema ko rođena za mene... :lol:

Nije Mercedes u pitanju nego Honda Accord sa tvorničkim Xenonima ali žarulje su žarulje...
Kratko i jasno, kupi isključivo original Osram ili Philips 4300 K žarulje jer sve ostalo je sranje!
Ja sam probao svašta, 6000 K imaš osjećaj da jače svijetli ali vidljivost je slabija i jako zasljepljuješ one koji ti idu ususret, a sve preko 6000 ti svijetli plavo-ljubičasto i onda izgleda auto ko neki cirkus a ti ništ ne vidiš po mraku!
Kod kineskih žarulja možeš možda naletit i na nešto dobro, ali moja iskustva nisu takva, nakon cca mjesec dana u zavoju ti žarulje počnu blicat ko stroboskop pa počneš sumnjati u balaste i ko zna kaj još, ali svemu su krive isključivo žarulje!

Imaš čak i na Njuškalu likova koji prodaju ORIGINAL Osram i Philips, potraži malo, ja sam prije otprilike 6 godina kupio isto preko Njuškala i evo još uvijek rade besprijekorno, ako se dobro sjećam mislim da sam platio 2 komada 600 kn...i da, mijenjaju se u paru!
Kod mene su D2S ali ja imam leće, tak da vjerojatno stoji ovo da tebi treba D2R!
Eto, nadam se da sam pomogao! :wink:

Ned tra 16, 2017 1:04 pm
Mercedes štovatelj

'96 godište
Upravo takve informacije su mi trebale. :beer:

Što je iskustveno dokazano, jer i 100 kn za kineza je bačen novac po ovome. Vidio sam na njuškalu, samo sam malo skeptik bio da ne prodaju fake robu. Uglavnom, sad znam, ako krepa samo original dolazi u obzir i to obje. Nekako se nadam da je ovo gašenje bilo zbog rupa na našim dobro održavanim cestama i da nije indikacija da će otić uskoro.

Ned tra 16, 2017 2:09 pm
Mercedes štovatelj

Ime: Marko
Godište: 1985
Moj auto: W211
Ajd ovako. Neku noc se vozim iza e klase 2013 godina. Dakle redizajn. U mene xenon 4300k i svijetli zuto na odnosu njegovih svjetala koje su kao da je dan,bas fina bijela svijetlost. Sad mene interesuje koje su to sijalice u tom mercedesu. Jer ocito nisu 4300k

Ned tra 16, 2017 2:24 pm
Mercedes štovatelj

'96 godište
Gledam baš po netu na skali, baš bijelo bi bilo čini mi se negdje oko 5000K, možda čak malo iznad prema 6000K, iako prema 6000K već vuče na plavo.

Baš bi trebalo eksperiment neki napravit, stavit par lampi jednu do druge i uspoređivat. Jer pitanje je i koliko je točna deklarirana vrijednost na tim žaruljama, odnosno ima li odstupanja i kolika su.

Ned tra 16, 2017 3:40 pm
Mercedes štovatelj

5000 K nisam imao prilike isprobati, ali 6000 su mi bile katastrofa! Vjerujte! Pitam se kak tek onda svijetle 8000 i više... :shock:

Ned tra 16, 2017 10:29 pm
Mercedes fahrer

Ime: Adis
Godište: 1976
Moj auto: B200 CDI 2008
ML55 AMG 2002
U Aprilu 2015. u mercedes StarLine sam na starom MLu (W163) radio servis motora i menjača, a usput kontrolu rasvetnih uređaja, usred čega su mi zamenili nove ksenon D2R 4300K sijalice i još par nekih u unutrašnjoj rasveti vozila...
Početkom 2016, prilikom tranzita kroz Podgoricu, primetio sam odraz vozila u izloge prodavnica da mi ne radi levi far. Znajući kako su đetićki policajci rigorozni prema strancima gde su ima kazne od 50+20€ pa nagore, požurio sam u Mercedes Ljetopis da kupim novu sijalicu koja je koštala 140€. Zamenio sam je i nastavio put...
Par meseci kasnije, u Sarajevu, opet pred staklenim portalom jednog hotela primetim da mi ne gori desni far. Odem u StarLine i požalim se da nije prošla ni godina, a da su njihove sijalice koje su opet kod njih ugrađene tako brzo riknule. Na žalost, ono što su mogli da mi ponude, bilo je da mi opet zamene sijalice novim (paprenim)...
Okrenuo sam par oglasa i kupio neke ŠKLJ D2S 6000K od 50KM (par) koje i dalje bez problema sijaju.
Istina, velika je razlika u svetlosnom snopu, naročito kad je kišovito... Svetlost se razliva po oblacima, krošnjama drveća pored puta, a ponajmanje po asfaltu.
Trpim smeće, al opet dobro mi jer sam se obezbedio sa još jednim setom istih koje čuvam u gepeku :mrgreen:

Pon tra 17, 2017 12:22 am
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes štovatelj

'96 godište
Rekao bih da treba imat svakako u rezervi neki kineski par, baš zbog takvih situacija, zbog policije. Ali optimalan izbor po svemu navedenom definitivno osram ili philips.

Išao sam baš sad uspoređivati boju svjetla na nekim lampama u kući, doduše LED pa ne znam da li je baš direktno usporedivo sa percepcijom svjetla od xenona, iako isti broj K bi trebao davat isti dojam i kod LED i kod Xenona - gledam plafonijeru na kojoj imam jednu običnu žarulju (dakle warm white žućkastu) i pored nje 2 led natural white, ne znam koliko K, ali tako su bile specificirane. I taj natural white baš bijelo svjetle, dok jedna druga u hodniku koja je cool white vuče malo u plavi spektar. Muči me što ne znam na koliko je deklarirana ova natural white. Ne znam ni koliko točno K je ova cool white, ali čisto bijelo je možda nijansu više od te natural. Iako na cesti iz fara kad svijetli možda se kod te cool white temperature svjetla plavičasta nijansa ne nazire nego izgleda možda baš ta opcija kao čisto bijela.

Rekao bih prema onome što je u prethodnim postovima kolega forumaša navedeno, nikako preko 5000K ići.

Pon tra 17, 2017 8:01 am
Mercedes štovatelj

U mene je na w212 osram cool blue intense. Cini mi je 5500k. I bas ljepse i bolje svijetle nego ove 4300 sto su na w211

Veceras ako mi bude naum cu parkirati jednog do drugog i uslikati par slika. Cisto da se vidi. Iako se ta razlika bolje vidi okom nego kamerom al ajd

Zasto stavljate te kineske? Kad je original philips na ebayu 60eura

Pon tra 17, 2017 10:35 am
Mercedes fahrer

Ime: Adis
Godište: 1976
Moj auto: B200 CDI 2008
ML55 AMG 2002
Verovatno zato što mi je u datom trenutku auto bio ćorav, a na oglasu "OLX.ba" i nekim prodavnicama autodelova prodaju Philips iz okoline kine u šta sam se lično uverio upoređujući moju oštećenu originalnu sijalicu sa kutijom.
Planiram da kupim u mercedesu još jednu lampu, pa da bude na vozilu opet sve OEM.

Što se tiče lampi sa e bay-a, vrlo rado. Al svaka poružba koja prelazi 50KM/25€ (već imam loša isjustva) podleže nekim novim državnim nametima, te izađe skoro ko i u servisu...

Pon tra 17, 2017 2:57 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM
Mercedes štovatelj

http://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla/x ... s-20203789

http://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-t ... as-8497893

Ovo sam ovako na brzinu iskopao...kažu da su original...ne znam... :?

Pon tra 17, 2017 8:06 pm
Mercedes štovatelj

GADOGUZ napisao:
Verovatno zato što mi je u datom trenutku auto bio ćorav, a na oglasu "OLX.ba" i nekim prodavnicama autodelova prodaju Philips iz okoline kine u šta sam se lično uverio upoređujući moju oštećenu originalnu sijalicu sa kutijom.
Planiram da kupim u mercedesu još jednu lampu, pa da bude na vozilu opet sve OEM.

Što se tiče lampi sa e bay-a, vrlo rado. Al svaka poružba koja prelazi 50KM/25€ (već imam loša isjustva) podleže nekim novim državnim nametima, te izađe skoro ko i u servisu...

Po meni je ludost davati tolike novce u servisu za sijalicu. Meni su za w211 trazili ravno 200€.
Koje marke je ta sijalica sto si uzeo u ovlastenom? Ne bi me cudilo da je to philips sijalica po cijeni on 150 eura jer eto mi smo ovlasteni servis

Pon tra 17, 2017 8:16 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Nenad
Godište: 1972
Moj auto: W204 Avantgarde
Zadnje što sam gledao u merc kutiji je bio Osram ali i njega ima par vrsta
Sebi sam stavljao hellu i svjetli super.

Kineske sam imao na audiu i sve je ok dok ne staviš hellu ili osrama u drugi far, loše su fokusirane pa fali oštra linija do kuda svijetle a ni intenzitet nije ni blizu.

Pon tra 17, 2017 10:54 pm
Mercedes štovatelj

'96 godište
Prije kupovine 2 xenon žarulje htio bih provjeriti prema trenutnim "simptomima" da nije štogod drugo u pitanju:
Sad se obje žarulje ugase nakon nekog vremena, pretpostavljam nakon što se ugriju malo, pa nakon gašenja svjetla nakon nekog vremena opet malo rade i ugase se. Kad se ugase svijetli upozorenje o tome.

1) Da li je ovo znak da su definitivno obje xenon žarulje (D2R) otišle?

2) Uzeo bih na njuškalu osram ili philips pa ako netko može reći je li kupio od nekoga sa njuškala, ne bih htio da mi uvale neki fejk kineski
Ili koji dućan u Zagrebu prodaje po dobroj cijeni?

Sub svi 20, 2017 6:33 am
Mercedes štovatelj

PRILIČNO sam siguran da su ti žarulje riknule, a ja sam svoje preko Njuškala stvarno davno kupio pa ne znam više od koga...ako se dobro sjećam svaka ORIGINAL žarulja ima na sebi neki broj preko kojeg možeš na internetu provjeriti jel žarulja original ili ne.

Definitivno nešt ne valja s forumom, stalno se javlja neka greška, evo sad sam triput odgovorio u ovoj temi... :shock:

Generalna Greška
SQL ERROR [ mysql4 ]

Table './mercnet_forumbb3/phpbb_search_wordlist' is marked as crashed and should be repaired [145]

SQL pogreška pri dohvaćanju ovu stranicu. Molimo vas da kontaktirate forum administratora ukoliko se problem ponavlja.

Pon svi 22, 2017 8:47 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće